AŞKIN KANDİL - evde kal

Enver Yılmaz hakkında şantaj davasının ilk duruşması başladı..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Enver Yılmaz hakkında şantaj davasının ilk duruşması başladı..
Tarih 28 Eylül 2017.. Zamanın Ordu Büyük Şehir Belediye başkanı Enver Yılmaz, gazeteci Osman Şahin’i makamına çağırarak verdiği bir sarı zarfla şantaj yapmaya kalkmıştı. İşte o günden bu yana devam eden soruşturmalar tamamlanarak başkan Enver Yılmaz hakkında şüpheli sanık olarak ŞANTAJ suçundan Ordu 3. Asliye Ceza mahkemesine açılan davanın ilk duruşması bugün yapıldı. Duruşmaya gelmeyen başkan Enver Yılmaz için, Osman Şahin, “Hakim bey ifadeler yanlış ve çelişkili ben Enver Yılmaz’ın mahkemenizde huzurda hazır olmasını ve ifade vermesini istiyorum” dedi..Mahkeme Hakimi bu talebi kabul etmeyerek “Böyle bir yasal hakkınız yok, istediği yerde ifade verebilir” dedi.

Gazeteci Osman Şahin o tarihte başkan Enver Yılmaz’ın kendisine şantaj yaptığı gerekçesiyle Ordu C. Savcılığına başvurarak kendisine daha farklı şantaj ve suikast yapmasından endişe ettiği ve can güvenliği olmadığı gerekçesiyle dilekçe vererek  savcılıktan can güvenliği istemişti. Savcılık ise müracaatı Emniyete yönlendirerek gerekli tedbirlerin alınması için o tarihte gereken yasal işlemler yapılarak başvuru kabul edilmişti.

İlk duruşması yapılan davada, şüpheli Enver Yılmaz’ı vekili Av. Atilla Türk temsil etti. Şüpheli Enver Yılmaz’ın ise İstanbul’da oturduğu için ifadesini İstanbul 9. Asliye ceza mahkemesi aracılığı ile gönderdiği görüldü açık duruşmaya devam olundu.

Davacı ve şikayetçi Osman Şahin, önce duruşmaya müdahil olarak katılmasını talep etti ve hakim suçtan zarar görme nedeniyle CMK’nın 237 ve 238 maddeleri gereğince  talebin kabulüne karar verdi. “Eski ifadelerimi tekrar ediyorum, ancak şüpheli Enver Yılmaz’ın ifadelerinde çelişki vardır. Bu nedenle huzura çağrılıp mahkemede ifade vermesini böyle bir hakkım varsa kullanmak istiyorum. ” dedi.. Duruşma hakimi ise, “Böyle bir yasal hakkınız yok, istediği yerde ifadesini verebilir” dedi..

Olayın tanıkları olan Muhammet Bayram Kırış geldi. Ersin Özmen gelmedi. Muhammet Bayram Kırış’ın  ifadesinde çelişki gören Osman Şahin, “Bir önceki savcılık ve emniyet ifadesinde ben başkana böyle bir zarf vermedim demişti. Bugün ise yerel gazetelerin arasına karışmış olabilir, demesi çelişkilidir”dedi ve ifadesinin bu bölümünü kabul etmedi.

Enver Yılmaz’ın basın danışmanı 2. Tanık Ersin Özmen ise mahkemeye gelmeyerek, ikametinde bulunamadığı gerekçesiyle Emniyet müdürlüğüne yazı yazılarak adresinin tespit edilerek 2. duruşmada hazır edilmesine karar verilerek duruşma 13 Nisan 2020 tarihine ertelendi.

DAVANIN KONUSUNU HATIRLAMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYARAK O TARİHTE YAYINLADIĞIMIZ HABERİ BİR KEZ DAHA HATIRLAYINIZ..

https://www.yongazetesi.com/haber/santaj-ve-tehditlere-boyun-eymiyecegiz-7032

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Tuncay Kiraz Hakkında C. Savcılığına suç duyurusu..Önceki Haber

Tuncay Kiraz Hakkında C. Savcılığına suç...

Milletvekili Metin Gündoğdu Enver Yılmaz’ı mumla arıyor..Sonraki Haber

Milletvekili Metin Gündoğdu Enver Yılmaz...

Facebook Yorum

Yorum Yazın