4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Ekrem İMAMOĞLU’NA “Yunanlı benzetmesi” yapmıştı..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ekrem İMAMOĞLU’NA “Yunanlı benzetmesi” yapmıştı..
İstanbul Esenler’in AK Partili Belediye başkanı M. Tevfik Göksu, bazı Belediye başkanları gibi kendileri hakkında yapılan aleyhte eleştirili haberleri hazmedemeyince Adliyenin yolunu tutuyor. Göksu yaptığı bir konuşmasında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu için “Yunanlı benzetmesi” yapmıştı.. Bu konuyu haber yapan Gazete Esenler’in sahibi Hasan Gürsoy’u C. Savcılığına şikayet eden başkan Göksu, gazetecileri hedef alarak “HESAPLAŞACAĞIM”demişti. Ancak, Savcılık kararından SUÇ yok denilince, Göksu’da soğuk duş yapar gibi hayal kırıklığına uğradı. İşte bu gibi Belediye başkanları AKP’nin sonunu hazırlıyor.

AKP’li Göksu’nun Ekrem İmamoğlu’na yönelik kullandığı “Kazandığına en çok Yunanlar sevindi” ifadelerini haberleştiren yerel medyaya karşı açtığı dava sonuçlandı. Haberler ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirilerek kovuşturmaya yer olmadığına karar verildi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun seçimleri kazanmasının ardından en çok Yunan medyasının sevindiğini ifade eden Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu’nun söylemlerini haberleştiren medya kuruluşlarına karşı açtığı soruşturmada kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verildi.

İBB Başkanı İmamoğlu’nun seçimi kazanmasının ardından konuşan AKP’li Göksu, İmamoğlu'nun kazanmasına en çok Yunan medyasının sevindiğini iddia ederek İmamoğlu'nun nereli olduğunu iftar programına katılan yurttaşlara sormuştu. Vatandaşlardan “Trabzon” cevabını alan Göksu “E hesap başka” demişti.

“İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ KAPSAMINDA”

Konuyu haberleştiren yerel medya kuruluşlarına karşı Göksu’nun açtığı dava ise sonuçlandı. Söz konusu haberlerin ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirilebileceği ifade edilen kararda, “Basın Kanunu’nun 3. maddesinde basının özgür olduğu, bilgi edinme, yayma, eleştirme, yorumlama, eser yaratma haklarını içerdiği, basın özgürlüğünün ancak başkalarının haklarının korunması amacıyla sınırlanabileceğinin belirtildiği, bir haberin hukuka uygun sayılabilmesi için gerçeklik, güncellik, kamu yararı, toplumsal ilgi, haber verme hakkı kapsamında yer alması gerektiği” ifade edilerek, “Dosya içeriği ve mevcut deliller bir bütün olarak değerlendirildiğinde; şikâyete konu ve haberlerin içeriğinde suç unsuru bulunmadığı” tespit edildi. Yazıların polemik yaratacak nitelikte olup basın ve ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirmesi gerektiği kanaatine varıldı. Bu gerekçelerle kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verildi.

GAZETECİ GÜRSOY, “MUTLU VE SEVİNÇLİYİZ”

Gazete Esenler’de söz konusu haberi yapan ve Göksu’nun şikâyetçi olduğu Gazeteci Hasan Gürsoy, BirGün’e yaptığı açıklamada, “Daha önce de Göksu bazı haberlerimizden dolayı bizi şikâyet etmişti, onlardan da bir şey çıkmadı. Bizi şikâyet ettikten sonra kendimiz de bir şey çıkmayacağını biliyorduk ve söylemiştik. Tabii ki sevinçliyiz, mutluyuz. Kamuoyunu doğru bilgilendirdiğimiz için haberimizin her zaman arkasında durmuştuk. Haberimize getirilen erişim engelinin kaldırılması için zaten dilekçemizi de vermiştik. Geç bir karardı, bir buçuk yıllık bir süreçte suç duyurusu reddedildi. Ancak yine de mutluyuz ve sevinçliyiz” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yaşar Şahin ile Enver Yılmaz hakkında tazminat davası açtık..Önceki Haber

Yaşar Şahin ile Enver Yılmaz hakkında ta...

Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan 14 Mart tıp bayramını kutladı..Sonraki Haber

Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan 14 Mart tıp...

Facebook Yorum

Yorum Yazın