4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

DURUGÖL ARAZİSİ YAPILAŞMAKTAN KURTULDU..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
DURUGÖL ARAZİSİ YAPILAŞMAKTAN KURTULDU..
Ordu Büyük Şehir Belediye meclisi Haziran ayında 3. Kez toplandı. İlin en önemli sorunu çözülerek mecliste kabul edildi. Başkan Güler: “110 bin imza dikkate alındı. Durugöl’ü kurtardık, halkın kullanımına açıyoruz. Sözümüzdü, sözümüzde durduk” diyerek müjde verdi.

Ordu’da uzun süredir tartışma konusu olan Revizyon İmar Planı Ordu Büyükşehir Belediyesi’nden oylanarak geçti. Ayrıca Durugöl arazisi Başkan Güler’in girişimleriyle yapılaşmaktan kurtuldu.

Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi 3. Olağanüstü toplantısı gerçekleşti. Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler başkanlığında düzenlenen toplantıda, uzun süredir Altınordu ilçesinin gündemini meşgul eden Durugöl arazisi ile 18 aydır gündemini koruyan Revizyon İmar Planı ele alındı.

Tüm kesimlerin talep ve raporları dikkate alınarak hazırlanan Revizyon İmar Planı Ordu Büyükşehir Meclisi’nde oylandı. Tüm üyelerin kabul oyuyla Meclis’ten geçen Revizyon İmar Planı Altınordu Belediyesi tarafından askıya çıkarılacak. Bir aylık askı süresinin tamamlanmasının halinden revizyon imar planı yürürlüğe girmiş olacak.

Öte yandan Başkan Güler, 110 bin imzanın toplandığı ve uzun süredir Ordu gündemini meşgul eden Durugöl arazisi ile müjde verdi. Seçim sözü de olan Durugöl’ü kurtardıklarının müjdesini veren Başkan Güler, “Bu bir müjde. Durugöl’ü kurtarmak seçim beyannamemde sözümdü. Etrafındaki yeşil alanı da 36 dönümlük yeri de yeşil alan yapıyoruz. Efsanevi bir konuyu halletmiş olarak tıpkı Belde evlerde olduğu gibi bu konuyu halletmiş olarak meclisimiz, Ordu’nun tarihine geçmiş oluyoruz. Durugölümüz Ordumuza ilimize, ülkemize hayırlı olsun. Burada yaptığımız şey Durugöl’ü kurtarmaktı. Burada 25-50 kat çıkılabilecek bir durum vardı. Emsali belliydi bunun hepsini indirdik ve alanı kurtardık. 71 dönümü sahibi bize terk etti. İtibarımızı kullandık. Oturduk konuştuk ve bu kararı aldık. Yepyeni yemyeşil bir alan başından sonuna kadar orası halkımıza hayırlı olsun. Oraya 4 katı geçmeyecek turizmi de hareketlendirecek güzel bir otel kuruyoruz. Durugöl’ü kurtaracağız dedik ve şimdi halkımızın kullanıma açıyoruz. Ordu’nun en güzel yerini içerisinde gölüyle birlikte bize bağışlandı. Sözümüzde, sözümüzde durduk” diye konuştu.

BİR SONRAKİ OTURUM 19 TEMMUZ’DA GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Mecliste Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından sel, taşkın ve heyelanlara yönelik yapılan çalışmalara dair sunum da gerçekleştirildi. Alt yapının şehirciliğin her şeyi olduğunu ifade eden Başkan Güler, “İmar bir arsanın durumu değil alt yapısıyla kanalizasyonuyla, içme suyuyla, atığıyla, yağmur sularıyla bir bütün. 19 ilçede, zor coğrafyada çok güzel hizmetler veriyoruz” şeklinde konuştu.

Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi bir sonraki oturumunu 19 Temmuz Salı günü saat 14.00’da gerçekleştirecek.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
BAŞKAN TÖREN “EN ÜST SEVİYEDE HİZMET ETMEYE DEVAM EDİYORUZ”Önceki Haber

BAŞKAN TÖREN “EN ÜST SEVİYEDE HİZMET ETM...

Servet Şahin, başkan Güler’e teşekkür etti..Sonraki Haber

Servet Şahin, başkan Güler’e teşekkür et...

Facebook Yorum

Yorum Yazın