3- CMİLE EV
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Dr. Gülbahar Ergün hastayı odasından kovdu..

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
Dr. Gülbahar Ergün hastayı odasından kovdu..
Devletin kurumu olan bir Devlet Hastanesinde Hastaya “Çıkın dışarı” diye bağrma yetkisini kim veriyor? Bugüne kadar sağlık mensuplarına yapılan şiddet olayları ile karşı karşıya kalıyorduk lakin bu seferki haber konusuna millet olarak pek alışık değiliz. Fatsa Devlet hastanesinde yaşanan olay ise tam bir rezalet.

Fatsa Devlet Hastanesi Doktoru Şehit eşini ve oğlunu kovdu. Fatsa Devlet Hastanesi Fizik Tedavi Bölümün hekimlerinden Gülbahar Ergün, şehit eşi Bakiye Nal (77) ve oğlu Ali Rıza Nal’ı odasından kovdu.

Şehit oğlu Ali Rıza Nal başından geçenleri üzücü anları  paylaştı ve ”Bir hekimin gerek hastanın yaşı gerekse şehit eşi olması nedeniyle saygı ve saygıyla karşılaması gerekirken insan onurunu zedeleyici tavırla devletin kurumundan kovması kabul edilebilir bir davranış değildir. Umarım bu davranışı cezasız kalmaz” dedi.

DOKTOR İLK DAKİKADAN İTİBAREN TAVIRLIYDI

Şehit oğlu Ali Rıza Nal, Dün 77 yaşındaki annemi 15 yıldır zorunlu olarak kullandığı ve sadece uzman hekim tarafından yazılan bir ilacını yazdırmak için Fatsa Devlet Hastanesi Fizik Tedavi Bölümü hekimlerinden Gülbahar Ergün’e götürdüm.

Randevu saatinde içeri girerek güler yüzle selam verip kolay gelsin dedim. Ancak ne sekreteri nede doktor hanım yüzümüze bakmadı.

HASTAYA BAKMAK YERİNE KAPIYI GÖSTERDİ

Gayet nazik bir dille ilacın ismini söyleyip ilaç yazdırmak istediğimizi söylediğimizde, sert bir tavırla bu ilacı yazmayacağını uygun bulmadığını söylediler.

Nedenini sorunca da hastaya bağımlılık yaptığını söyledi. ”Hocam annem zaten 15 yıldır kullanıyor . Ancak uygun görmüyorsanız annem burada muayene edin uygun gördüğünüz ilaçla tedaviye devam edelim”dediğimde hiç ummadığımız bir tavırla çıkın dışarı çıkın diye bize kapıyı gösterdi.

Şaşırdık ve neden çıkalım hocam burası devletin hastanesi ve annemin tedaviye ihtiyacı var dediğimde, ‘’size çıkın diyorum çıkınnn diye bağırınca, çıkmıyorum ben buradayım siz görevinizi yapın’’dedim.

Ancak,  telefonunu alıp sizi ben çıkarmayı bilirim diyerek odayı terk etti.

DOKTORUN İLK VUAKATİ DEĞİLMİŞ

Olayı hastane başhekim yardımcılarına ilettim ve onlarda maalesef bu doktor hakkında sürekli şikayet aldıklarını söylediler.

O HEKİMİN ODASINDA ŞEHİTLERİN HAKKI VAR

Annem bu vatana eşini şehit veren bir Anadolu kadınıdır. Bir şehit eşidir. Bu ilacı da eşini genç yaşta kaybetmenin getirdiği travmalar nedeniyle kullanmaktadır. Bir hekimin gerek hastanın yaşı gerekse şehit eşi olması nedeniyle saygı ve saygıyla karşılaması gerekirken insan onurunu zedeleyici tavırla devletin kurumundan kovması kabul edilebilir bir davranış değildir.

Biz şehit ailesi olarak hiç bu kadar aşağılanmadık. İki gündür annem ilacını kullanamadı ve maalesef ilacı üç gün kullanmayınca tüm vücudunda ağrılar başlıyor. Hekimi Cimer üzerinden şikayet ettim. Umarım bu davranışı cezasız kalmaz. Çünkü bu vatan bu bayrak onu hak edenlerin ve canını seve seve vatan için feda edenlerindir. O hekimin odasının her metrekareside.” dedi.

Kaynak: ÜnyeNet haber


Naci Şanlıtürk Otelini depremzelere ücretsiz açtı..Önceki Haber

Naci Şanlıtürk Otelini depremzelere ücre...

Ordu Üniversitesinden deprem bölgesine yardım eli..Sonraki Haber

Ordu Üniversitesinden deprem bölgesine y...