4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Dr. Çağlar Yıldırım bakın bizleri nasıl şikayet etti..?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Dr. Çağlar Yıldırım bakın bizleri nasıl şikayet etti..?
Zaman zaman eleştirdiğimiz, kutsal mesleklerinden dolayı zaman zaman dolayı gurur duyduğumuz, övdüğümüz ve hayatımızı onlara borçlu olduğumuz o elleri öpülesi doktorlarımıza her şeyimizi borçluyuz. Onların değerini, kıymetini ve emeğini hiçbir zaman ödeyemeyiz. Ama gelin işin bir de perde arkasına bakalım. Bilmediğimiz yönlerini ve çirkinlikleri de gündeme getirelim. Bir doktorun Gazetemizi neden, niçin ve neden şikayet ettiğini öğrenelim.

Haber: İSTİHBARAT SERVİSİ
Önce Ordu Devlet Hastanesinde görev yapan Op. Dr. Çağlar Yıldırım hocamızı bir tanıyalım. Aslında mesleğinde başarılı bir doktor olduğunu herkes çok iyi biliyor. Bu  doktorun görevinde usulsüzlükler yaptığı gerekçesiyle  hakkında idari yönden yaptığı yolsuzluk iddiaları  müfettiş raporları ile belgelenmiştir.. Doktor Çağlar Yıldırım hakkındaki iddialar ise oldukça yenilir, yutulur cinsinden değil. Yazılmaması gereken ilaçları hasta reçetelerine yazmış, sürekli aynı tanış bir eczaneye gönderilmiş ve buradan payını almış, yaptığı ameliyatları farklı işlemlerle yönlendirmiş, çocukların beslenmesinde kullanılan ve yazılmaması gereken toplam 1,5 milyon lira değerinde mama yazıldığı ve aynı eczaneden bu ilaçların alınmasının dikkat çektiği öğrenilerek satışı yapılan ilaçlardan aynı  eczaneden belli bir komisyon aldığı iddialarının yanı sıra sağlam bazı kişilere askerlik yapamaz raporu verildiği, yapılan incelemeler tutanakla  müfettiş raporları ile tespit edildiği ve bu olayın Hastaneye gelen müfettiş incelemesi ile tespit edilerek  hakkında rapor tutulduğu belirtiliyor. 
Sonuçta ise tüm bu iddialar C. Savcılığına suç duyurusu yapılarak  soruşturulduğunu da öğrendik. Hakkındaki müfettiş raporları da bu dosya içersine delil olarak sunulduğunu öğrendik.

KADEME DURDURMA CEZASI ALMIŞ..
Dr. Çağlar Yıldırım sonunda Temmuz 2019 tarihinde Kumru Devlet hastanesine gönderilmiş, daha sonra da bu nedenle söz konusu doktor başka bir ile göreve gönderilmiş, 3 yıl süreyle de Kademe durdurma cezası aldığı halde siyasilerin desteği ile nasıl ayarladıysa tekrar Ordu Devlet hastanesinde aynı görevinin başında olması sağlık camiası ve olayı bilenler tarafından şaşkınlıkla ve hayretle karşılanmıştır. 
SENDİKADAN KOVULDU..
SENDİKA TEMSİLCİSİ OLDU..

Dr. Çağlar Yıldırım Ordu’da  şubesi olan TÜRK SAĞLIK SEN sendikası yönetiminde görev almakta iken, hakkında çıkan bu şaibeli iddialar nedeniyle sendikadan kovuldu.
Daha sonra yeni kurulan HEKİMLER BİRLİĞİ sendikasının Ordu temsilciliğini alarak bu sendikanın Ordu şubesi başkanlığına getirildi ve bu görevi de hasbel kader yönetmeye  çalışıyor.

COVİD 19 BÖLÜMÜNE GÖNDERİLDİ..
Bu kadar yaşanan olaylar sonucunda  Dr. Çağlar Yıldırım yeniden Ordu Devlet Hastanesinde  göreve başlayınca  Covid 19  bölümüne verilince kıyametleri kopardı. “Bu bölüm benim alanım ve görevim dışında, benim branşım bu değil diyerek” itiraz etti ve bazı yerel gazeteci arkadaşlarımıza haber yaptırarak, “İnsan hayatı ile oynanıyor” diye Ordu sağlık müdürlüğü yetkililerine karşı adeta isyan bayrağı açtı ve bu atamaya da itiraz etti.  
“BEN COVİD 19 BÖLÜMÜNDE ÇALIŞMAK İSTİYORUM”
Hele durun, oysa bu olayların yaşandığı sırada Dr. Yıldırım’ın “Covid19 bölümünde çalışmak istiyorum”müdürlüğüne dilekçe   diye Sağlık verdiği ortaya çıktı.. İşte o dilekçe örneği aşağıdadır lütfen okuyunuz.


BU DİLEKÇEYİ NEDEN VERMİŞ..
Gazetemizin  edindiği  istihbarat bilgilerine göre Dr. Çağlar Yıldırım’ın dilekçeyi verdiği tarihte Devlet hastanesinde Covid bölümünde  bu kısım en büyük para kazandıran ve gelir getiren bir bölüm olduğu için dilekçe vermiş.
Daha sonra aradan zaman geçmesi ve Covid tedavilerinde gelir usulleri değişince  daha önce  bu kısmı çok isteyen dilekçe veren Çağlar Yıldırım istediği göreve verilince bu sefer itiraz ederek benim branşım değil diyerek adeta yaygara koparmış. Meğer, o bölümde görev yapan doktorların kazancı azalmış. Önce çok ısrar etmesi ve sonradan itiraz etmesinin nedeni de bundan kaynaklanmış.
Bu olaylar hakkında gazetemizde yaptığımız haberler nedeniyle  bizlere Whatsapp üzerinden yazan ve şikayet edeceğini söyleyen tekzip yayınlamamızı isteyen Çağlar Yıldırım’a, “Biz haberde sizden bahsetmedik, Ç.Y. diye kodladık” deyince o doktor benim benden başka Hastanede Ç.Y. adında bir doktor yok dedi. Tabiiki hocam; “Hakkınızdaki müfettiş raporlarını da gönderin güzel bir açıklama yapalım” diye cevap verdikten sonra bir daha bizleri arayıp sormadı.

BİZE KÜFÜR EDEN DOKTORU SAVUNDU ŞİKAYET ETTİ.
Uzun zamandır sesi çıkmayan Dr. Çağlar Yıldırım birden ortaya çıkarak gazetemiz sahibi Osman Şahin hakkında C. Savcılığına suç duyurusunda bulunduğu ortaya çıktı ve Şahin, bu konudaki ifadesini  karakolda vererek savunmasını yaptı.
Bütün Ordu kamu oyunun bildiği gibi Ordu’da geçtiğimiz  aylarda bir evinin balkonunda kaza kurşunu ile vurulan Dr. Askın Seralan hakkında yaptığımız bir haber nedeniyle gazeteci Osman Şahin’i telefonla arayan ve kardeşi olduğunu söyleyen Kocaeli Derince Eğitim ve araştırma hastanesinde görev yapan Ortopedi uzmanı Dr. Ulaş Serarslan’ın gazeteci Osman Şahin’e hakaretler ederek, “Böyle haber olmaz Bende senin ağzına s*çmazsam görürsün” diyerek hakaretlerde bulundu. Osman Şahin’de bu paylaşımı facebook sayfasında yayınladı. Şahin, olay şikayet konusu olunca bu ses kayıtlarını bir CD ile  Emiyetteki ifadesine ekleyerek Dr. Ulaş Seraslan hakkında şikayet oldu.
Daha sonra Şahin’i arayan A. Demirel isimli bir kişi kendisini tanıtarak doktor hakkında yaptığı iyi niyetli konuşmaları nedeniyle paylaşımı ve haberi internet sitesinden kaldırarak, C. Savcılığına yapacağı şikayetini de askıya aldığını söyleyerek olayı kapatmıştı. 

ŞİMDİ DR. ÇAĞLAR YILDIRIM’A SORUYORUZ..
Dr. Çağlar Yıldırım bu paylaşımı kopyalayıp alarak doktorlarımıza küfür ve hakaretler etti, diyerek C. Savcılığına suç duyurusunda bulunmuş. Peki, sayın Çağlar bey bu paylaşımda kendi adı geçmediği halde gazeteciye küfürler eden, hakaret eden bir doktoru hangi yetki ve nasıl bir sıfatla savunarak  suç duyurusu yapıyor?
Şimdi üstü kapanmış ve unutulmuş bir olayı tazeleyerek üstüne elzem olmayan bir konu hakkında  güya meslektaşını savunarak adı geçmeyen bir konu hakkında gazeteciyi şikayet ediyor.
Gazeteci Osman Şahin'i şikayet eden Dr. Çağlar Yıldırım, meslektaşının hakkını arayacağım derken, suçlu duruma düşeceğini de hiç düşünemediğini hatırlatmak istiyoruz.
Artık bundan sonra her iki taraf hakkında en iyi tarafsız kararı adaletin vereceğine inandığımızı da belirtmek istiyoruz. 

 


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Trafik kazalarında ve cezalarında rekor artış..Önceki Haber

Trafik kazalarında ve cezalarında rekor...

ORDU'LU POLİS MEMURU KAZADA ŞEHİT OLDU..Sonraki Haber

ORDU'LU POLİS MEMURU KAZADA ŞEHİT OLDU....

Facebook Yorum

Yorum Yazın