4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Dr. Çağlar, “HER NEFİS ÖLÜMÜ TADACAKTIR” diye iş bıraktırdı..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Dr. Çağlar, “HER NEFİS ÖLÜMÜ TADACAKTIR” diye iş bıraktırdı..
Ordu’da Hekim birliği sendikası şubesi kurulup, başkanlığına Ordu Devlet Hastanesi doktorlarından Çağlar Yıldırım geldikten sonra Hastanede doktorlara şiddet olayları da artınca Devlet Hastanesinde sık sık iş bırakma eylemleri de yaşanmaya başlandı. Dr. Çağlar Yıldırım’ın yaptığı basın açıklamasında “HER NEFİS ÖLÜMÜ TADACAKTIR” sözünü kullanması da farklı ve büyük bir tepki aldı.

Bazı konularda Hekim birliği başkan ve yönetici, tüm doktorlarımız  elbetteki haklıdır. Canımızı emanet olarak teslim ettiğimiz ve onlara çok güvendiğimiz kutsal bir doktorluk mesleğini icra eden ve hatta bir  sendika kurarak bir çok doktoru himayesi altına alarak Hekim birliği genel başkan yardımcısı ve Ordu şube başkanlığı gibi önemli bir görevin sorumluluğunu yüklenen Dr. Çağlar Yıldırım hekimlik mesleğine yakışmayacak davranışlarda bulunarak eylem yapıyor ve ağır sözler kullanarak hastalarımızı ve yakınlarını madur ederek adeta tahrik ediyor.

Ne hastaların, doktorlarımıza, ne de doktorların hastalarımıza kendi hakları dışında yanlış davranma hakkı, söz söylemesi ve şiddet uygulama hakları yoktur. Herkes demokratik ve hukuksal yollardan haklarını aramalı ve kim olursa olsun suç işleyen kanun karşısında cezalarını çekmelidir.

HASTALAR TEPKİLİ VE PERİŞAN ..

Hastalar ve doktorlar arasında her yaşanan küçük tartışmalar sonucu doktorları  toplayarak Hastanede iş bırakan Hekimler birliğine bağlı doktorlar Hastaları ve yakınlarını perişan ediyor. Bu konuda gazetemize şikayette bulunan bir çok hasta ve yakınları, “Muayene olmak için 2 ay önceden zorla randevu alıyoruz. Uzak ilçelerden geliyoruz. Geldiğimizde hekimler iş bırakarak eylem yapıyor, muayene olmadan geri dönmek zorunda kalıyoruz. Perişan oluyoruz. Bir iki kendini bilmez vatandaşa tepki göstermek için iş bırakan doktorlar sayesinde onların cezalarını biz çekiyoruz. Elbetteki doktorlarımız haklarını arayacak ama her şey kimseyi madur ve perişan etmeden  yapılmalı” diyerek tepkilerini dile getiriyorlar.

İŞTE DR. ÇAĞLAR YILDIRIM’IN TAHRİK EDİCİ BASIN AÇIKLAMASI AYNEN AŞAĞIDADIR :

Ordu Devlet Hastanesinde vefat eden Covid 19 bir hasta yakınının anestezi uzmanını üzerine yürüyerek tehdit etmesi üzerine hekimler yeniden iş bıraktı. Hekim Birliği Sendikası, can güvenlikleri sağlanana kadar göreve dönmeyeceklerini açıkladılar.
Yaşanan olayın ardından iş bırakarak Ordu Devlet Hastanesi önünde toplanan hekimler, “artık yeter” dediler. Burada bir açıklama yapan Hekim Birliği Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Op. Dr. Çağlar Yıldırım, aynen şunları söyledi;

“Maalesef ülkemizde Her gün sağlık hizmeti veren kurumda hekimlere ve hekim dışı personele 60 adet  sözel ve fiziki şiddet olayı oluyor.

Daha bir ay önce Konya’da hastanede şehit edilen Ekrem kardeşimizin acısı yüreğimizden soğumamışken bugün hastanemizde anestezi uzmanı meslektaşımız bir hasta yakını tarafından sözel şiddete uğramış ve ölümle tehdit edilmiştir.
90 yaşında COVİDLİ bir hastamızın, yoğun bakımda uygulanan tüm tedavilere rağmen vefat etmesinin sorumlusu hekimler veya hemşireler değildir.

Canı veren de Allah’tır alan da Allah’tır. Ölüm haberini hasta yakınına veren Hekim arkadaşımız sanki hastayı hekimler hemşireler öldürmüş gibi ağır sözel hakaretlere ve tehditlere maruz kalmıştır.

Bizleri en çok üzen ise hekimleri ve hemşireleri boşuna öldürmüyorlar cümlesine söyleyen kişi, iddiasına göre kızının ve oğlunun Adalet dağıtmak da görevli kişiler olduğunu da hiç çekinmeden dile getirmesidir.
İnsanlar doğar büyür ve ölürler, sadece insanlar değil tüm canlılar da yaşam döngüsü böyledir yüce yaradan da “HER NEFİS ÖLÜMÜ TADACAKTIR” demiştir.
Hastaneler servisler ve yoğun bakımlar ölümsüzlüğün olduğu yerler değildir.
Ölen yakınlarınızın ölüm sebebi Doktorlar değildir eğer hastanız ölmüşse doktorun ve hemşirelerin çabasına rağmen ölmüştür.
Geciken ambulanslar, acil olmayan hastaların ambulansı meşgul etmesinden dolayı geç kalmıştır.
Acil servislerde sıra olmasının ve beklemenin sebebi acil olmayan hastaların acile gelmesi ve hekimleri, hemşireleri meşgul etmesidir. Randevu bulamamanızın sebebi doktor veya hemşireler değildir hasta yoğunluğudur.

Sonuç olarak sağlıktaki var olan sorunları doktor, hemşire veya sağlıkçı döverek, öldürerek halledemezsiniz. Meslektaşımızın başına gelen talihsiz olaydan dolayı Hekim birliği Sendikası 14.01.2022 tarih ve 2 sayılı sendikal kararı, Sağlık Bakanlığı Çalışan Güvenliği 6. Madde ve 657 sayılı DMK 105. Maddesine istinaden can güvenliğimiz yetkililer tarafından sağlanıldığı tarafımıza iletilinceye kadar görev yerlerimize dönmeyeceğimizi kamuoyuna saygı ile iletiriz.”

DR. ÇAĞLAR, MİLLET, BU SÖZLERE AĞLAR,

BU DOKTORUN DİPLOMASINI İPTAL EDİN!..

Hekimler Birliği başkanı Dr. Çağlar Yıldırım’ın yaptığı basın açıklamasını yayınladık aynen yukarıda okudunuz.  Kullanılan sözler açıkça ortadadır. Hele açıklama içerisinde HER NEFİS ÖLÜMÜ TADACAKTIR” sözünün bir hekim olarak kullanılması insan ve yaşayan bir canlı olarak kabul edilebilir doktorluk mesleğine yakışır ve af edilir  bir söz  değildir.  DR. ÇAĞLAR, MİLLET, BU KARARA AĞLAR..

Tamamen hastaları yok sayan ve bu tahrik edici sözleri kullanan bir doktorun “HER NEFİS ÖLÜMÜ TADACAKTIR”sözünü etmesi  meslekten men edilerek diplomasının iptal edilmesi Sağlık bakanlığının alacağı en adaletli bir karar olacaktır.

Çünkü, Dr. Çağlar Yıldırım hakkında daha önceden  bir sürü şaibeler olan, müfettiş raporları çeşitli uyarı ve disiplin cezaları bulunan ve açılmış davalar bulunan Dr. Çağlar Yıldırım hakkında daha önceden yayınladığımız bir haber nedeniyle Mahkeme kararı ile gazetemize Polis göndererek bu haberi nereden aldın diye haber kaynağını açıklamadık diye bilgisayarlarımıza ve telefonlarımıza el koydurmuştu. Çağlar bey acaba bu haberimizden sonra tekrar aynı yolu deneyip denemeyeceğini de merakla bekliyoruz. Yoksa bize tepki mi gösterecek, teşekkür mü edecek?


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 1
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Başkan Güler, “Belediyecilik bizimle daha farklı”Önceki Haber

Başkan Güler, “Belediyecilik bizimle dah...

40 EHLİYET İPTAL, 102 ARAÇ TRAFİKTEN MEN EDİLDİ..Sonraki Haber

40 EHLİYET İPTAL, 102 ARAÇ TRAFİKTEN MEN...

Facebook Yorum

Yorum Yazın