İnka Tescil İnternet Hizmetleri
İnka Tescil İnternet Hizmetleri

Dönere At eti, Çaya boya ve Tereyağına Nişasta kattılar..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Dönere At eti, Çaya boya ve Tereyağına Nişasta kattılar..
Yiyecek, içecek ve gıda maddelerine sahtekarlık yaparak içine başka ürünler katarak satanlar Tarım ve Orman bakanlığı tarafından teşhir edilerek bakanlığın internet sitesinde yayınlanarak duyuruldu. 69 firma içinde Giresun’da üretilen “GOLD SİYAH ÇAY” ile İstanbul Kağıthane’de faaliyet gösteren Kervansaray Sofrası ile Dağlayan Börek ve Pide salonu da yer alıyor. Vatandaşların bu listede yer alan iş yeri ve ürünlerinden uzak durmalarını öneriyoruz. Bu seferlik Ordu’lu firmalardan sahtekar ve hilekar çıkmaması da sevindirici oldu.

Vatandaşların sağlığı ile oynayanlara sormak istiyoruz.  Bakanlığın talimatı ile tarım müdürlüğü  yetkililerinin sıkı bir denetimine rağmen, ağır para cezalarının da uygulanmasına rağmen HEP Mİ, HIRSIZ VE SAHTEKAR OLDUNUZ? Sizler de hiç mi Allah korkusu yok. Bu sahtekarlığı ve hileliği  yapmaya vicdanınız nasıl el veriyor?

Tarım ve Orman Bakanlığı, 69 firmaya ait 136 üründe sahtecilik belirledi. Taklit ve tağşiş ürüne sahip firmalar internet sitesinde ilan edildi. İşte sahte olduğu kesinleşen taklit ve tağşiş yapılan ürünlerin listesinin bir kısmı. Listenin genelini bakanlığın internet sitesinden takip edebilirsiniz.

Tağrir ve tağşiş yapan firmalar arasında Giresun’un Tirebolu ilçesinde faaliyet gösteren Elmas Gold Siyah Çay” adı ile üretim yapan çayın içine renk vermesi için boya gıdası kattığı tespit edildi.

İstanbul Kağıthane Sultan Selim (Sanayi Mah.) Sultan Selim Cad. 64/B adresinde faaliyet gösteren Mehmet Yavuz tarafından işletilen Kervansaray sofrası  adlı iş yerinde Tavuk dönerinin içine AT ETİkatıldığı tespit edildi.

Yine Kağıthane Seyrantepe Mahallesi, İbrahim Karaoğlanoğlu caddesinde 119 Noda faaliyet gösteren İbrahim Dağlayan tarafından işletilen Dağlayan Börek ve Pide salonu tarafından üretilen kıymalı böreğin içine Dana eti diye kanatlı hayvan etinin karıştırıldığı tespit edilmiş bulunuyor. Vatandaşlarımızın sağlığı ile oynayan işletmecileri  bundan sonra da duyurmaya ve yaymaya devam edeceğiz.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ordu’lu turizm işletmecileri “Güvenli Şehir” olma yolunda..Önceki Haber

Ordu’lu turizm işletmecileri “Güvenli Şe...

TAKMAK YOK, NİKAHTA HEDİYELER KUTUYA KOYULACAKSonraki Haber

TAKMAK YOK, NİKAHTA HEDİYELER KUTUYA KOY...

Facebook Yorum

Yorum Yazın