4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Doktor mu darp etti, hasta yakını doktoru mu dövdü?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Doktor mu darp etti, hasta yakını doktoru mu dövdü?
Bir sağlık çalışanı olarak başta doktorlarımız olmak üzere bu kişilere kalkan elleri kırmak ve gereken cezasını vermek gerekiyor. Ancak, bir doktor hasta veya yakınını da darp etmiş, görevinin yapmamış ise bunu da kınıyor ve hakkında yasal işlem yapılması gerekiyor. Geçen hafta Ünye Devlet Hastanesinde meydana gelen bir darp olayında her iki taraf da birbirlerini suçluyor. Fakat, hiçbir yetkiliden sağlıklı ve doğru bir açıklama yapılmıyor.

Ordu İl Sağlık müdürü sayın Mustafa Kasapoğlu, Ünye Devlet Hastanesi başhekimi Tamer Kutlu, lütfen sağlıklı ve doğru bir açıklama yapar mısınız? Hastanenizde bu olayla ilgili kamera kayıtları varsa, bunu kamu oyu ile paylaşırsanız, sanırız en doğru açıklama bu olacaktır.

OLAYIN YANKILARI BÜYÜYOR..

Ünye devlet hastanesinde gerçekleşen doktor ve hasta yakınları ile ilgili darp olayı adli makamlara yansırken konu ile ilgili her iki taraf hakkında da ifadeler alınarak birbirlerinden şikayetçi oldukları belirtiliyor.

Hasta yakını Ayhan Türk, doktor beni darp etti diyor, Op. Dr. Çetin Karadağ ise hastanın oğlu Ayhan Türk beni darp etti, şiddet uyguladı diyor. Her ikisi de birbirlerini suçluyor. Peki hangisi doğru söylüyor.Bu konuda yoğun  ihbar ve şikayetler var. O zaman birilerinin çıkıp gerçekleri kamu oyuna açıklaması gerekmiyor mu?

YARALANAN HASTA YAKINI AYHAN TÜRK..

Ancak, olayın gelişmelerini takip edip, gerçekleri görmek gerekiyorsa, yaralı olan hastanın yakını yani oğlu olan, Ayhan Türk, fotoğraflara baktığınızda yüzünde yara izleri görülüyor. Doktorda ise herhangi bir yara bere izleri görülmüyor. Yaptığımız araştırmalarda ise dayak yememek için doktor kendisini savundu deniliyor. Her iki kişi de burada madur edildiğini darp edildiklerini iddia ederek C. Savcılığına şikayette bulundukları ve haklarında yasal işlem yapılıyor. O halde en doğru karar kamera kayıtlarının incelenmesinden sonra ortaya çıkması gerekir.

SAĞLIK MÜDÜRÜ HASTANEYİ ZİYARET ETTİ..

Ordu İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, olayla ilgili bilgi almak için hasta yakını tarafından darp edildiği iddia edilen genel cerrahi uzmanı Op. Dr. Çetin Karadağ’ı Hastanede ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.

Olaydan Genel cerrahi Uzmanı Op. Dr. Çetin Karadağ'ı sorumlu tutan yaşlı hastanın yakını İhsan Türk genel cerrahi polikliniğine gelerek tehditler ve hakaretler savurarak Op. Dr. Çetin Karadağ kendisinin darp edildiğini ve bu konuda Ünye Devlet Hastanesi resmi görevli polisi ile Hastane güvenlik görevlilerince etkisiz hale getirilen İhsan Türk’ün buradan Ünye İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürüldüğünü söyledi.

Hasta yakını tarafından doktorun darp edilmesini şiddetle kınadığını belirten Ordu il Sağlık müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu ise “Bu menfur hadise kabul edilemez, hiç olmaması, yaşanmaması gereken bir hadisedir. Tekrar bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyorum.Biz sağlıkçılar canla başla Covid’le, diğer hastalıklarla mücadele ediyoruz, bunu hak etmediğimizi düşünüyoruz”dedi..

İnşallah bir daha olmaz diyen Kasapoğlu Hastanemizde yaşanan üzücü olayın bundan sonraki sürecinin adli süreç olduğunu ve yaşanan olayın ardından darp raporu alan Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Çetin Karadağ’ın hastanede randevusu alınmış hastalarının muayenelerine ve ameliyatlarına devam ettiğini” söyledi.

SENDİKA BAŞKANINDAN  AÇIKLAMA..

Türk Sağlık Sen Ordu şube başkanı Fatih Galender Zengin de konuyla ilgili olarak  kişisel sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak  "Şifa veren kişiye nasıl el kaldırırsınız?" diyerek Doktor Karadağ'a yapılan saldırıyı kınadı. 

DOKTORUN GEÇMİŞİ HİÇ DE İYİ DEĞİL..

Bu konuda bazı basın-yayın organlarında yayınlanan haberlerde iseOp. Dr. Çetin Karadağ’ın geçmişinin hiç iyi olmadığı ve sürekli olaylara karıştığı bilgileri paylaşıldı. Yapılan haberlerde ise, Op. Dr. Çetin Karadağ’ın aslen Kars’lı olduğu ve hareketli bir yaşantısı olduğu yazıldı..

10 TANE AT’I VAR..

Op. Dr. Çetin Karadağ’ın tam bir At sevdalısı olduğu ve Ünye Belediyesi Cevizdere tesislerinde 10 tane Atı bulunan Op. Dr. Çetin Karadağ daha önceden adli makamlara da yansıyan birçok olaya karıştığı ortaya çıktı.

ÜnyeNethaber.com’un haberine göre  Op. Dr. Çetin Karadağ’ın, hareketli bir yaşantısı olduğu ve geçmişinde gözaltı, görevi kötüye kullanma ve maddi cezai mahkumiyeti bulunduğu öğrenildi.

Op. Dr. Çetin Karadağ ‘ın ameliyat ettiği hastasının karnında gazlı bez unuttuğu ve açılan dava sonucu hastaya 150 bin TL tazminat ödemeye mahkum edildi. Ünye Devlet Hastanesinde önceki baş hekimlerle de sorunlar yaşadığı öğrenildi.

Op. Dr. Çetin Karadağ , evrak üzerinde işlem yaparak görevi kötüye kullandığı yakınını hastanede yatırarak adli cezadan koruduğu öğrenildi. Bu konu ile ilgili yargı süreci başlatılmış.

Op. Dr. Çetin Karadağ’ın daha önceden görev yaptığı özel hastaneden yine hastalara davranış şekli nedeniyle sözleşmesinin feshedildiği gelen  iddialar arasında.

Bir başka olayı da alıkoyma ve silahla tehdit suçları ile göz altına alındığı oldu. Op. Dr. Çetin Karadağ’ın At sevdası yüzünden Van’lı bir At satıcısını silahla alıkoyduğu ve tehdit ettiği gazetemize ulaşan bilgiler arasında. En son olayı ise bardağı taşıran son damla olacak gibi görünüyor.

Adliyeye yansıyan olayın doktorun hasta yakını ile kavga etmesi ve Op. Dr. Çetin Karadağ’ın, darp hadisesinin akabinde sıcağı sıcağına Ünye Devlet Hastanesi Başhekimi Tamer Kutlu’yu hedef göstermesi ve önceki çalıştığı yerde cinayete sebebiyet ile suçlaması da ayrı bir idari konu olarak Doktorun önüne çıkacak gibi görünüyor.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
23 Nisan Çocuk Bayramında çocuklar sevinecek..Önceki Haber

23 Nisan Çocuk Bayramında çocuklar sevin...

Korgan Belediyesinde yaşanan insan ticaretini yazdı..Sonraki Haber

Korgan Belediyesinde yaşanan insan ticar...

Facebook Yorum

Yorum Yazın