EN ÜST EVDE KAL
İnka Tescil İnternet Hizmetleri
İnka Tescil İnternet Hizmetleri

“Doksanlarda Melodi vardı, bugün ritim var”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
“Doksanlarda Melodi vardı, bugün ritim var”
Diyanet-Sen Ordu 1 No'lu Şubesi '”DİN DİLİ VE ÜSLUP” konulu panel gerçekleştirdi. Panelistler Ordu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sadık Kılıç, On Dokuz Mayıs Üniversitesinde Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erkan Perşembe, Milli Eğitim Bakanı Başdanışmanı Dr. Necdet Subaşı, ve Yeni Şafak yazarı Taha Kılınç’dan oluştu.. Panelde önemli bir konuşma yapan şube başkanı Kerim Alptekin ““Doksanlarda Melodi vardı, bugün ritim var” diyerek geçmiş ile bugün arasındaki farklılıkları değerlendirdi.

 

Panele dinleyici olarak Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, Ordu İl Müftüsü  Mürsel Öztürk, Müftü yardımcıları,  Altınordu, Perşembe, Kumru, Kabadüz, Ulubey ilçe müftüleri Ulubey belediye başkan yardımcısı Salih Çonkara, Memur-sen Ordu şube başkanı İsmail Çelenk ve diğer  sivil toplum başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Şube başkanı Kerim Alptekin din dilinde üslubun çok önemli olduğunu inandığımız değerleri diğer insanlara tebliğ ederken din ile gündelik  hayat arasında canlı bir bağ kurabilmenin gerekliliğini vurguladı.

 

Başkan Alptekin “Sorunun bugüne intibak edemeyişimizde  olduğunu düşünüyorum. Zira dışarıda çok akışkan bir hayat var. Değişim çok hızlı yaşanıyor. Örneğin müzikte doksanlarda melodi vardı, bugün ritim var.  Bu da bize gösteriyor ki sokağın  sosyolojisi sürekli değişiyor. Toplumsal değişim karşısında kendimizi güncellememiz gerekir. Sıradan insanın kalbine üniversitelinin de zihin dünyasına girecek gençlerin varoluşsal sorularına cevap üretecek bir din diline demir atmamız lazım” dedi.

 

Panelistlerin gelenekte, Türkiye ve Dünya’da var olan din diline ilişkin sunumları yoğun kalabalık tarafından ilgiyle dinlenildi.

Başkan Alptekin Memur-senin akademik hizmet sendikacılık mottosuyla hareket ettiklerini diyanet-sen olarak kitap mutealaları, söyleşiler, konferanslar düzenlediklerini bundan sonra da düşünce dünyamızı farklı açılımlarla zenginleştirecek anlayışımızı derinleştirecek etkinliklerle yolumuza devam edeceğiz diyerek konuşmasını bitirdi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
Altın Çocuk kreş bakımevinde neler oluyor?Önceki Haber

Altın Çocuk kreş bakımevinde neler oluyo...

Başkan Tören, Kadın girişimcilerle bir araya geldi..Sonraki Haber

Başkan Tören, Kadın girişimcilerle bir a...

Facebook Yorum

Yorum Yazın