İnka Tescil İnternet Hizmetleri
İnka Tescil İnternet Hizmetleri

Diş hekimliği Fakültesinde yeni bir ünite açıldı..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Diş hekimliği Fakültesinde yeni bir ünite açıldı..
Ordu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde Engelli ve Dental Tomografi Ünitelerinin açılışı gerçekleştirildi. Bu zamana kadar Üniversite Hastanesinde diş tedavisi yaptıran vatandaşlardan sürekli şikayet geliyordu. Yeni bir ünitenin daha hizmete girmesiyle birlikte inşallah bundan böyle vatandaşlardan şikayet yerine memnuniyet dilekleri gelir.

Gerçekleştirilen açılışa Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Niyazi Taşçı ve Prof. Dr. Tahsin Tonkaz, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Varol Çanakçı, Genel Sekreter V. Dr. Öğretim Üyesi M. Sami Güler, İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu ile akademik ve idari personel katıldı.

Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Varol Çanakçı, “15 bin metrekare alan üzerine kurulu olan Fakültemiz 8 anabilim dalı, 8 poliklinik, 6 laboratuvar, 4 preklinik, 2 lokal anestezi bölümü, 1 kütüphane, 5 derslik ve seminer salonundan oluşmaktadır. Hizmetimizi bu akıllı binada vermekteyiz, geçen yıl engelliler için Yükseköğretim Kurulu tarafından turuncu bayrak ödülü aldık. Bugün de Fakültemizde bölgemizdeki engelli bireyler için Engelli Ünitesi ve Dental Tomografi Ünitesi’nin açılışını gerçekleştireceğiz.” dedi.

Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan, “Diş Hekimliği Fakültemiz, gerçekleştirdiği çok sayıda tedavi ve cerrahi işlemlerle bölgemizin önemli bir sağlık ihtiyacını karşılamaktadır. Fakültemiz, bulunduğu bölge ve bu bölgede yaşayanlar için değer oluşturma hedefiyle sağlık hizmetlerine aralıksız devam etmektedir. Bugün burada Engelli Ünitesi ve Günübirlik Kliniği’nde özel bireylerimizin ve tedaviden korkan hastaların genel anestezi gerektiren durumlarda onların ağız ve diş sağlıkları için gerekli olan ameliyathanemizin açılışını yapacağız. Bununla birlikte halihazırda Fakültemizde genel anestezi altında tedavi bekleyen 300’e yakın engelli hasta vardır.  Ayrıca açılışını gerçekleştireceğimiz Dental Tomografi Ünitesi ile hastalarımızın baş ve boyun bölgesine ait görüntüleme işlemleri sayesinde ayrıntılı teşhis ve tedavi yapılabilecektir.  Gerçekleştirdikleri özverili çalışmalarından dolayı başta Diş Hekimliği Fakültesi yönetimi olmak üzere tüm akademik ve idari personeline teşekkürlerimi sunuyorum.” şeklinde konuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ordu-Giresun Havalimanında hastalık tatbikatı..Önceki Haber

Ordu-Giresun Havalimanında hastalık tatb...

ORBEL’in bir günlük geliri Demir Ali’ye bağışlanacak..Sonraki Haber

ORBEL’in bir günlük geliri Demir Ali’ye...

Facebook Yorum

Yorum Yazın