AŞKIN KANDİL - evde kal

Dilekçedeki sorumuza Bakanlık bile cevap veremedi..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Dilekçedeki sorumuza Bakanlık bile cevap veremedi..
Çok mu zor acaba bir soru sorduk.. Sadece görüş istedik, yapılan uygulamanın ve verilen kararların doğru olup olmadığını sorduk. İnternette yayınlanan haberlerimizin engellenmesi ve erişim hizmetleri tarafından engel koyulması konusunda Adalet bakanlığına bir dilekçe yazarak görüş istedik. Ve.. Özetle şunları sorduk. İnternet ortamında yayında olan ve engellenen haberlerin ise “5651 Sayılı Kanun hükümlerine aykırı olmadığı halde, karşılıklı yazışma ve itiraz hakkı kullanılmadan sadece hakimin kararı ile erişim hizmetleri tarafından engellenmesi yasalara uygun mudur, değil midir?” diye görüş istedik. Maalesef Adalet bakanlığı bu talebimize uygun bir cevap veremedi..

Adalet Bakanlığına 21.10.2019 tarihinde yazdığım bir dilekçede,“Hukukun üstünlüğüne inanıyorsanız, Vicdanınızda azıcık adalet,  korkusu ve merhamet varsa, aşağıdaki taleplerimin Allah rızası için hakkı ile ilgilenip araştırıp ve tarafsız bir karar verirseniz insani duygu ve tarafsız  görüşlerinize sonsuz şükran ve minnetlerimi ileteceğim” diye yazdığım bir dilekçeye bakanlıktan maalesef olumsuz cevap geldi.

İnternet haber sitemizde bulunan 18 tane ayrı habere tarafıma hiçbir bilgi verilmeden, hukuki adli bir işlem ve yazışma yapılmadan, tebliği edilmeden erişim engelinin koyulmasının yasal olup olmadığı konusunda Adalet bakanlığından görüş istedim.

Maalesef bu konuda Bakanlığın verdiği cevap çok manidar, üzücü ve endişeli. Tarafıma gönderilen cevabi yazıda, “Hiçbir yazılı ve gerekçeli Mahkeme kararı yapılmadan internet sitesindeki haber içeriklerinin engellenmesi şeklindeki uygulamanın doğru yasal bir uygulama olup olmadığına ilişkin şahsınıza görüş bildirilmesi yönündeki talebiniz yerine getirilemediği” şeklinde verilen cevap bugün ülkemizde ADALETsorusunu bir kez daha aklımızda endişe ile düşünmek zorunda kalmaktayız.

Üstelik bakanlık verdiği cevapta talebimiz olmadığı halde şikayetimizin HSK’ya gönderildiğini de ifade etmektedir.

Peki ne yapacağız.? Hakkımızı aramak ve adaletsizliğe uğramamak için doğruyu yanlışı ayırt etmek, suçluyu, suçsuzu ayırmak  için bu ülkede kime güveneceğiz?

Başka bir yorum yapamıyorum. Sadece düşüncelerimi kendime saklıyorum..


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
BAŞKAN TÖREN, ENGELLİLERİ ZİYARET ETTİ..Önceki Haber

BAŞKAN TÖREN, ENGELLİLERİ ZİYARET ETTİ..

Göçük meydana geldi, büyük bir felaketten dönüldü..Sonraki Haber

Göçük meydana geldi, büyük bir felakette...

Facebook Yorum

Yorum Yazın