EN ÜST EVDE KAL
İnka Tescil İnternet Hizmetleri
İnka Tescil İnternet Hizmetleri

Deprem için Ordu seferber oldu, Kızılay kayboldu..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Deprem için Ordu seferber oldu, Kızılay kayboldu..
Ordu Büyükşehir Belediyesi, Elazığ'ın Sivrice ilçesi merkezli meydana gelen depremin ilk dakikalarından itibaren bölgeye yardım göndermek için tüm birimlerini seferber etti. Yardım için kolları sıvan Belediye ve bazı birimler olmasına rağmen Ordu Kızılay şubesinden yardım için hiç ses çıkmaması bir çok vatandaşın tepkilerine neden oldu. Deprem bölgesine yardım için evdeki Battaniyelerini dahi getiren vatandaşlar her türlü fedakarlığı yaparken, Kızılay’dan neden ses çıkmıyor, topladığı yardımlar nereye gidiyor diye tepki gösterdiler. Çambaşında yarın yapılacak Kar festivali de Deprem nedeniyle iptal edildi..

Bu gibi doğal afetlerde ilk yardım edecek kurumun Kızılay olduğu halde Ordu Büyük Şehir Belediyesinin anında öncülük yapması da vatandaşın taktirini kazandı. Depremin meydana gelmesinin ardından Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, sosyal medya hesabından çağrıda bulunarak Ordululardan çok acil olarak battaniye ve kışlık kıyafet desteğinde bulunmalarını istedi. Destek kampanyası nedeniyle Ordu Büyükşehir Belediyesi çalışanları da 'acil' olarak göreve çağrıldı.

Başkan Güler'in sosyal medya üzerinden yaptığı çağrının ardından Ordulular adeta seferber oldu. Vatandaşlar insani ihtiyaç malzemelerinin yer aldığı yardım paketleriyle Büyükşehir Belediyesine akın etti. Kısa bir zaman içerisinde 3000 battaniye, 4000 adet uyku seti, 3000 adet çocuk bezi toplandı. Kampanyaya Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kredi Yurtlar Kurumu da (KYK) katkıda bulundu.

Ordu Büyükşehir Belediyesi, bu yardım malzemelerini taşıyan 1 TIR, deprem bölgesinde sıcak yemek ihtiyacının karşılanmasına katkıda bulunmak için 1 mobil mutfak TIR ve kıyafet malzemelerinden oluşan 1 TIR olmak üzere 3 TIR’ı bölgeye gönderdi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi ayrıca gelişmiş malzeme ve teçhizatlardan oluşan 3 Arama-Kurtarma ekibini de bölgeye sevk etti.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Evine yol gitmeyen vatandaş, evine sağ dönemedi..Önceki Haber

Evine yol gitmeyen vatandaş, evine sağ d...

Özge ile Dursun Biran mutluluğa ilk adımlarını attılar..Sonraki Haber

Özge ile Dursun Biran mutluluğa ilk adım...

Facebook Yorum

Yorum Yazın