3- CMİLE EV
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Denetimli serbestlik konusunda protokol imzalandı..

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
Denetimli serbestlik konusunda protokol imzalandı..
Ordu Üniversitesi ve Ordu Denetimli Serbestlik Müdürlüğü arasında protokol imzalandı..Ordu Üniversitesi Denetimli serbestlik uygulamasına tabi tutulan hükümlülere eğitim verecek.

Üniversite ve Ordu Denetimli Serbestlik Müdürlüğü arasında imzalanan  iş birliği denetimli serbestlik tedbiri altında bulunan yükümlülere ve denetimli serbestlik personeline yönelik yapılacak çalışmalara dair düzenlenen protokolün imzaları Ordu Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uçak ve Üniversite Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan tarafından atıldı.  

Alt yapısı Üniversite Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü ve Ordu Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından oluşturulan protokol ile denetimli serbestlik tedbiri altında bulunan yükümlülerin yeniden suç işlemelerini engelleyecek önlemlerin alınması, sosyalleşmelerine destek olunması, kanunlara uyan sorumluluk sahibi vatandaşlar olarak sosyal yaşama uyumlarının kolaylaştırılması ve toplumun suça karşı korunması hedeflendi. Ayrıca ihtiyaç halinde denetimli serbestlik personeline yönelik gerekli eğitim desteğinin verilmesi ve her iki kurum arasında ulusal veya uluslararası projelerin yürütülmesi de iş birliği programına dahil edildi.

Rektör Akdoğan imza töreninde gerçekleştirdiği konuşmasında “Temel görevi araştırma ve eğitim olan üniversitelerin meydana getirdiği ve muhafaza ettiği bilgiyi topluma faydalı hale getirebilmesi için ilgili kurum ve kuruluşlarla iş birliği yapması son derece önem arz etmektedir. Bu kapsamda imzaladığımız bu protokol ile üretilecek ulusal ve uluslararası projelerin hükümlü ve yükümlülere yönelik iyileştirmelere katkı sunacağı kanaatindeyim. Protokolün hazırlanmasında emeği geçen Üniversitemiz Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü ile Ordu Denetimli Serbestlik Müdürlüğü personellerine teşekkür ediyor, gerçekleştirdiğimiz bu iş birliğinin kurumlarımız adına hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

 


Güreşin kalbi; Pehlivanlar diyarı Ordu’da atacak..Önceki Haber

Güreşin kalbi; Pehlivanlar diyarı Ordu’d...

ÇİLEK ZARARLISI “P. P. FRAGARİAE” KONTROL ALTINA ALINACAK..Sonraki Haber

ÇİLEK ZARARLISI “P. P. FRAGARİAE” KONTRO...