4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Cumhurbaşkanı 54 TL. demişti.. Tüccar 42 TL’ye fındık alıyor..

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
Cumhurbaşkanı 54 TL. demişti.. Tüccar 42 TL’ye fındık alıyor..
Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’ın Ordu’ya gelerek Fındık taban fiyatının 54 TL olarak açıklamasına rağmen tüccarlar yeni sezon fındığı 42 TL’den almaya başladı. Fındık üreticisi de bu fiyata tepki göstererek “ALLAHTAN KORKUN” diye tüccarlara sitem ediyorlar.

AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu Ziraat odaları ve üreticilerin TMO ile ilgili taleplerini Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürü ile Tarım ve Orman Bakan yardımcısına iletti. Ancak, Ordu’nun tek vekili Metin Gündoğdu değildir. Diğer vekiller acaba neden bu  fırsatçı tüccarlara sessiz kalıyorlar? Neden tepki göstermiyorlar?

Ordu’daki çalışmalarının ardından Ankara’ya dönen AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, Tarım ve Orman Bakanlığı ve Toprak Mahsulleri Ofisi ile görüşmeler gerçekleştirdi. Üreticilerin fındık alımında kotanın yüksek olması ve her ilçede alım yapılması taleplerini ilgililere iletti.

Ziyaretleri ile ilgili değerlendirmelerde bulunun Metin Gündoğdu, “Toprak Mahsulleri Ofisi’nin bu yılki fındık alımında dekar başına 140 kg fındık almasını istedik. Bu şekilde üreticilerimizin eli rahatlayacaktır. Diğer taraftan her ilçede alım yapılması noktasında talepte bulunduk. İlçelerde yer bulunması halinde bu talebimiz karşılanacak. Üreticilerimizin talepleri ilgili yerlere ulaştırıldı. Hasat döneminin tüm üreticilerimiz adına bereketli geçmesini temenni ediyorum” dedi.

İLLERE GÖRE FINDIK FİYATI..


Üretici bahçeyi bitirdi, Vali bahçeye girdi..Önceki Haber

Üretici bahçeyi bitirdi, Vali bahçeye gi...

Vali, İşçilerimize kazasız, belasız bereketli mevsim diledi..Sonraki Haber

Vali, İşçilerimize kazasız, belasız bere...