3- CMİLE EV
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

“Çocuklarınızı imam hatip yerine düz liseye gönderin”

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
“Çocuklarınızı imam hatip yerine düz liseye gönderin”
Cübbeli Ahmet olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü hocanın yaptığı açıklama kafa karıştırmaya başladı. “Çocuklarınızı imam hatip yerine düz liseye gönderin daha az hasarla çıkar” açıklamaları Müslüman insanların hangi hocaya inanacağını adeta şaşırttı..

Ahmet Mahmut Ünlü, katıldığı bir televizyon programında velilere çocuklarını imam hatip okullarına göndermeme çağrısında bulunarak Çocuklarınızı imam hatip ve ilahiyata göndereceğinize düz liselere gönderin. Daha az hasarla çıkar, ben bunu gördüm denedim demiş, bu sözler dinci çevreler içerisinde bölünme yaratmıştı.

Tele 1'in haberine göre, MEB Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, imam hatip okulları için yaptığı açıklamalar sonrası Ahmet Mahmut Ünlü’yü Fatih’teki İstanbul Recep Tayyip Erdoğan İmam Hatip Lisesi’ne davet etti.

AKP İktidarının destekçisi İsmailağa cemaatinin önde gelen isimlerinden, Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün imam-hatip okulları ve ilahiyat fakülteleri için sarf ettiği sözlere Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yanıt geldi.

“DAHA GENİŞ BİLGİ ALMASI İÇİN

Konuya ilişkin açıklama yapan Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü Dr. Nazif Yılmaz, ifadelerini tashih etmesini istediği Ünlü’yü “daha geniş bilgi alması” için Fatih’teki İstanbul Recep Tayyip Erdoğan İmam Hatip Lisesi’ne davet etti.

“Sayın Ahmet Mahmut Ünlü’nün İmam Hatip Okulları ile ilgili açıklamaları kendisinin bu kurumlar hakkında sahih olmayan nakiller üzerinden zanda bulunmasına sebep olduğunu görmekteyiz.” diyen Yılmaz, “imam hatip okullarında verilen eğitimde ve ders kitaplarında ayrımcılıkları ve mezhebî farklılıkları öne çıkaran bir anlayışın değil Kuran ve sünnet merkezli, temel islâmî kaynaklara dayalı bütünleştirici ve birleştirici bir yaklaşım ortaya konulduğunu” öne sürüp şu ifadeleri kullandı:

“Dolayısıyla bu nezih kurumlar hakkında kamuoyunu yanıltıcı bilgilerin hem de din adına anlatılmasını doğru bulmamaktayız. Okullarımızı, öğretmen ve öğrencilerimizi zan altında bıraktığı için ifadelerini tashih etmesini arzu ediyoruz denildi.


ÜNYE’de FESTİVAL HAVASINDA BİR GÜN YAŞANDIÖnceki Haber

ÜNYE’de FESTİVAL HAVASINDA BİR GÜN YAŞA...

GİRİŞİMCİ KADINLAR SEZONA MERHABA PARTİSİ DÜZENLEDİ..Sonraki Haber

GİRİŞİMCİ KADINLAR SEZONA MERHABA PARTİS...