3- İnka Tescil SECCADE YAN TARAF
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri SECCADE YAN TARAF

CHP’Lİ MECLİS ÜYESİNİN MECLİSTEKİ BOŞ KAVGASI..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
CHP’Lİ MECLİS ÜYESİNİN MECLİSTEKİ BOŞ KAVGASI..
Altınordu Belediyesinde geçtiğimiz meclis oturumunda başkan Aşkın Tören ile CHP. Meclis üyesi Sedat Gürsoy arasında adeta gergin anlar yaşandı. Konuşmayı mecliste gizli kamera ile kayıt ederek adı sanı olmayan bir ajansa da servis yaptırmak ne basın ahlakına, ne de toplum ahlak ve adabına yakışmadığı gibi sadece gizlice yapılmak istenen bir provaksiyondan başka bir şey değildir.. Başkan Tören’in yerinde ben olsam, o üyeyi meclisten dışarı atardım.

Haber-Analiz-Araştırma : OSMAN ŞAHİN

Öncelikle şunu ifade etmek istiyorum. Ne Aşkın başkan, ne de AKP tarafındayım, ne de CHP tarafındayım. Başkan Aşkın Tören ile tartışma yapan CHP’li meclis üyesi Sedat Gürsoy’u hiç tanımam.. Ne de onun tarafındayım.

Konuyu kısaca bir özetlemek gerekirse, meclis oturumunda oturduğu yerden konuşma yapan CHP. Meclis üyesi Sedat Gürsoy hem söz verilmeden konuşuyor, hem de gizli kamera çekimi yaptırıyor.  Anlatmak istediği ise Altınordu Belediyesinin öğrencilere dağıttığı okul çantasında yazan isimleri ile askıda ekmek projesini eleştiriyor. Ne kadar büyük bir sorun değil mi? Bence sadece bir provaksiyon..

Yani diyor ki, okul çantalarının dışında yazan reklamın öğrencileri küçük düşürücü deşifre ettiği görüşünde. Askıda ekmek dağıtımında yaptığı eleştiri ise maske ve mesafe kurallarına uyulmadan yine vatandaşların deşifre edildiği konusu. Bu görüntüler de Ramazan ayında çekilen görüntü olduğunu öğrendik. Aşkın Tören başkan da bu olayların haksız bir şekilde sosyal medyada paylaşımlar yapıldığına itiraz ediyor ve iki kişi arasında kargaşa dolu karşılıklı bir tartışma yaşanıyor ama, kimin kime ne dediği ise doğru bir şekilde anlaşılır nitelikte olmadığı görülüyor.

Peki şimdi gelelim olayın detaylarına. Öncelikle meclis başkanı Aşkın Tören’in de meclis üyesi, Sedat Gürsoy’un da meclise karşı saygılı olmaları gerekir. Ancak, meclis üyesinin konuşmaları başkan Aşkın Tören’in sabrını  taşırsa da, çok metanetli ve sabırlı davrandığı da dikkatlerden kaçmıyor.

GÖRÜNTÜLERİ SAHA AJANS SERVİS ETTİ..

Bu görüntülerin linkini gazetemize e-mail yoluyla SAHA ajans diye bir kuruluş tarafından gönderildi. Fakat, bu zamana kadar  gazetemize böyle bir ajanstan hiçbir haber gelmedi. Araştırıp incelediğimizde bu isimde resmi, özel veya kurumsal bir ajansın olduğuna da rastlamadık. Yani ajans adı ve kurumu tamamen sahte ve aslısız bir  ajan olduğu anlaşılıyor.. Yani daha önce de İSTOR ajans diye bir isim de Ordu Büyük Şehir belediyesinin haberlerini servis ediyordu. Sahte olduğunu yakaladık ve yazdık. Artık daha bize haber servisi yapmıyorlar. Öncelikle olayı ciddiye almak için çekimlerin ve servislerin gerçek ve doğru olması, servislerin ciddiyet kazanması gerekir.

Ayrıca bir meclis üyesi mecliste tartışıp, kavga etmesi için vatandaşın lehine olan bir hizmet istemesi, talepte bulunması gerekir ki; milletin menfaatine  olursa,  taktir ve teşekkür almalı. Çanta, dağıtımı yazısı, askıda ekmek gibi boş eleştirilerle gündemi meşgul etmemelidir.

MECLİS ÜYESİ TECRÜBELİ  CİDDİ  ve SAYGILI OLMALI..

Hangi partiden kim olursa olsun, seçişmiş bir meclis üyesi mecliste ne yapması, nelere dikkat etmesi, nasıl  hareket etmesini iyi bilecek. Millete hizmet için elbette kavga da yapmalı. Fakat, bu yapılan kavga milleti tahrik etmek, mevcut yönetimi  karalamak ve gündem yaratmaktan başka bir şey değildir.

Tecrübe ise, çalışarak, yaşanarak, öğrenerek kazanılır. Sonra mecliste  başkandan söz alır, meclis kürsüsüne çıkar ve derdini anlatır herkes onu da sükunetle dinlemek zorundadır. Koltuk altından kamera kaydı yaparak oturduğun yerden bağırıp çığırmak  kabadayılıktan başka bir şey değildir. Sonra senin konuşmalarına, eleştirine bir meclis üyesi veya meclis başkanı cevap verir böylece herkes fikrini ve derdini anlatmış olur. İşte dediğim gibi burada tecrübe ve bilgi sahibi olmak çok önemlidir.

BEN BAŞKAN OLSAM DIŞARI ATARDIM..

Tartışmanın videosunu izlediğimde ise başkan Aşkın Tören’’in sabır ve metanetli davranışına hayret ettim. Ben şahsen Belediye başkanı, O meclisin  başkanı  olmuş olsaydım  o meclis üyesi  Sedat Gürsoy’u meclisten dışarı atardım. Çünkü  meclis başkanının meclis kurallarına uymayan, meclis çalışmasını engelleyen meclis üyesini yasal yetkisini kullanarak  dışarı atmak, veya meclisi tatil etme yetkisi vardır.

Sanırım burada başkan Aşkın Tören tek bir meclis üyesinin yaptığı hatalı davranışı, bütün CHP camiasına mal etmemek, hatta haklı da olsa eleştirilere sebep vermemek için büyük bir sabır gösterdiği ve bütün meclis üyelerine karşı saygısızlık yapmak istemediğini anlıyorum.

NEDEN TECRÜBELİ OLMAK…

Görevin işin ne olursa olsun, Partin hangisi olursa olsun, fikrin ne olursa olsun, seçilmiş olduğun meclis üyeliği veya meclis başkanı koltuğuna olsun,  veya  vekillik olsun, ne yapacağını bilmeden, şayet tecrüben ve bilgin yoksa o koltuğa oturursan her zaman  boş yere kavga da edersin, tepki de alırsın.  Gün gelir Meclisten dışarı da atılırsın.

Ben meclis üyesi değilim, siyasetçi değilim, Belediye başkanlığı da yapmadım. Ama İstanbul Büyük Şehir Belediyesi meclis toplantılarını, Kağıthane, Gaziosmanpaşa, Sultangazi, Fatih, Sarıyer ve Esenler Belediyesi meclis toplantılarını çok izleyerek takip ettiğim için  meclis başkan ve üyelerinin nasıl davranacağı ve görevleri konusunda, iyi bir tecrübe sahibi olduğumdan dolayı bu eleştirileri yaparken de tecrübelere dayanarak neler yapılması gerektiğine de hassasiyetle dikkat ederek bu eleştirileri yapıyorum.

AŞAĞIDAKİ LİNK ÇOK ÖNEMLİ..

CHP MECLİS ÜYELERİ MECLİSİ NASIL TERK EDİYOR?

Şimdi sizlere 2013 yılında  Kağıthane Meclis toplantısında yaşanan bir kavganın videosunu paylaşıyorum.

Başkan Fazlı Kılıç’ın  tavırlarını, CHP Meclis üyeleri ile dalga geçişini CHP’li üyelerin meclisi nasıl terk ettiğini izleyin. İzleyin ki; öğrenin ve ders alın.. Başkan Aşkın Tören’in sizi meclisten dışarı atmadığına da dua edin..  Herkes görevini bilecek, haddini de bilecek..

İşte o linki tıklayın ve tecrübe sahibi olunuz.

https://www.yongazetesi.com/video/kagithane-belediye-meclisinde-chp-uyeleri-meclisi-terk-ettiler-10


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Başkan Yaşar Şahin’in bir itirazı daha ret edildi..Önceki Haber

Başkan Yaşar Şahin’in bir itirazı daha r...

Altınordu Belediyesi çalıyor, biz oynuyoruz..Sonraki Haber

Altınordu Belediyesi çalıyor, biz oynuyo...

Facebook Yorum

Yorum Yazın