İnka Tescil İnternet Hizmetleri
İnka Tescil İnternet Hizmetleri

CHP’de Devler yarışını AKP’li Av. Atila Şahin kazandı..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
CHP’de Devler yarışını AKP’li Av. Atila Şahin kazandı..
CHP. Ordu İl başkanlığı 37. Olağan kongresini bugün yaptı. Ordu Kültür merkezinde yapılan kongrede üç isim yarıştı. Av. Atila ŞAHİN, Osman GÜNGÖR ve Osman Çakmak. Gündem gereği yapılan kongrede seçimlere geçilince salonda büyük heyecan yaşandı. Kongrenin galibi iki dev isim olan Atila Şahin ile Osman Güngör arasında geçeceği söyleniyordu. Ancak, başkanlık yarışında favori gözü ile bakılan Osman Güngör yine CHP’li delegelerin ve arkada planda sinsi davrananların oyununa yenik düşerek, Av. Atila Şahin’in kazanmasını başardılar. Böylece CHP Ordu’da 2023 genel seçimlerini şimdiden kaybetmiş oldu. AKP İl başkanı Halit Tomakin’in kongreye çiçek göndermesi ise dikkatleri çekti.

Bilindiği gibi 24 Haziran 2018 tarihinde yapılan Milletvekilliği seçimlerinde ada adayı olan eski il başkanı Av. Atila Şahin, atama ile göreve gelen Yusuf Furtun’a devrettiği bayrağı geriye teslim aldı. CHP o günden bu yana Ordu’da sessiz bir siyasete bürünerek yerel seçimleri de AK Partiye kaptırmıştı.

Eski başkan Av. Atila Şahin ile zamanın Büyük Şehir Belediye başkanı Enver Yılmaz ile aralarında özel bir samimiyet bulunduğu, başkan Enver Yılmaz’la çok iyi anlaştıkları ve o dönemlerde gizli ve özel siyasette gerek hizmetler açısından ve gerekse şahsi menfaatler konusunda iyi ve net bir siyasi çizgileri bulunuyordu.

Bugün yapılan kongrede CHP içersinde bazı guruplar yapacaklarını yine yaptılar, sinsi planlarını yine uyguladılar ve  sonucunda AKP yanlısı olan Av. Atila Şahin’in yeniden CHP Ordu il başkanlığına seçilmesi CHP’nin yararına değil, AKP’nin çıkar ve menfaatleri doğrultusunda olacaktır.

Bu nedenle diyoruz ki, CHP’nin Ordu’daki siyasi yapısında bir değişiklik olmayacak. 2023 seçimlerine kadar bu kadroyla devam edilirse, Ordu’da bir başarı beklemesinler. Tüm çalışmalar ve seçim sonuçları şu anda AK Partiye yarayacak ve her türlü çalışmalar AKP’nin yararına olacaktır. 2023 seçimlerini de şimdiden kaybetmişlerdir. Geçmiş olsun CHP. Gözün aydın AKP. diyoruz.

Kongrede CHP Milletvekilleri Seyit Torun, Mustafa Adıgüzel ve eski milletvekili İdris Yıldız ile bir çok önemli isimlerin Osman Güngör’e destek veriyoruz diye perde arkasında oynadıkları oyunla Atila Şahin’i destekledikleri de kongrede konuşulan en önemli kulislerin bir bölümüydü.

Tahminlerimizde inşallah yanılırız düşüncesi ile CHP İl başkanlığına yeniden seçilen Av. Atila Şahin ve ekibini tebrik ediyor ve  başarılar diliyoruz..

Seçim sonucunda Atilla Şahin 225, Osman Güngör 201 ve Osman Çakmak 14 oy aldılar.

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
Çevre binalar boşaltıldı. Yol trafiğe kapatıldı..Önceki Haber

Çevre binalar boşaltıldı. Yol trafiğe ka...

Kültür buluşmalarında Çiçeği yine Ali verdi..Sonraki Haber

Kültür buluşmalarında Çiçeği yine Ali ve...

Facebook Yorum

Yorum Yazın