AŞKIN KANDİL - evde kal

Çevre binalar boşaltıldı. Yol trafiğe kapatıldı..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Çevre binalar boşaltıldı. Yol trafiğe kapatıldı..
Bugün Çamaş ilçesinde istinat duvarı çökmesi nedeniyle bir akaryakıt istasyonunda medya gelen çökmeler nedeniyle, akaryakıt istasyonu faaliyetlere kapatıldı. Çevre binalar boşaltıldı ve yetkililer tarafından gerekli çalışmaların ve kontrollerin yapıldığı belirtildi. Fatsa-Gürgentepe yolu ise geçici olarak ulaşıma kapatıldı. Bu konuda Ordu valiliğinden aşağıdaki açıklamayı kamu oyu ile paylaşılmak istenmiştir.

Valilikten yapılan açıklamaya göre;   

15.02.2020 Cumartesi günü (bugün) saat 12.30 sıralarında, İlimiz Çamaş ilçesi Örmeli Mahallesi Atatürk Caddesinde faaliyet gösteren akaryakıt istasyonuna ait akaryakıt tanklarının önündeki istinat duvarının yıkıldığı bilgisi alınmıştır.

     Akaryakıt istasyonuna ait istinat duvarının yıkıldığı haberinin alınması üzerine, Valimiz Sayın Seddar YAVUZ tarafından meydana gelebilecek olumsuzlara karşı gerekli tedbir ve önlemlerin alınması konusunda ilgili tüm kurumlar talimatlandırılmış ve AFAD, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, İpragaz, BOTAŞ ve AKSA doğalgaz teknik personelleri bölgeye sevk edilmiştir.

     Yapılan inceleme sonucunda; akaryakıt istasyonuna ait akaryakıt tanklarının bulunduğu alandan başlayan ve idari bina ile pompaların bulunduğu alanı da etkileyen çökme ve yüzey deformasyonu tespit edilmiştir.Bu haliyle akaryakıt tesisinin faaliyetlerini sürdürmesi uygun görülmeyerek tutanak tutulmuş ve akaryakıt istasyonu ile bulunduğu alan emniyet şeritleriyle kapatılmıştır. Akaryakıt tanklarında hasar meydana gelmemiş olup, boru hattında hasar meydana gelmiştir. Akaryakıt istasyonuna ait tanklarda benzin, motorin ve LPG olduğu tespit edilmiştir.

      Bölgede toplam 9 bina olmakla birlikte 5 binada yaşayan olmadığı anlaşılmıştır. Yıkılan alandaki çökme hareketinin yer yer devam etmesinden dolayı patlama riskine karşı geçici olarak 4 binada yaşayan 12 vatandaşımız İlçe Kaymakamlığınca tahliye edilmiştir. Tahliye edilen vatandaşlar tehlike sona erinceye kadar yakınlarının yanında ikamet edeceklerdir. Fatsa-Gürgentepe karayolu ulaşıma geçici olarak kapatılmıştır. Ulaşım servis yolundan sağlanmaktadır.

       Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesine bağlı 2 araç 6 personel ve Emniyet güçleri tedbir amaçlı bölgede herhangi bir patlama ve yangına karşı bekletilmektedir.

      Akaryakıt istasyonunun tankında bulunan LPG gazının çevreye zarar vermeden tahliyesi için 16.02.2020 Pazar günü (yarın) çalışmalar başlayacaktır.

     Basın-yayın kuruluşlarımızın ve kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur.


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Mustafa Hamarat’ın babası Hastaneye kaldırıldı..Önceki Haber

Mustafa Hamarat’ın babası Hastaneye kald...

CHP’de Devler yarışını AKP’li Av. Atila Şahin kazandı..Sonraki Haber

CHP’de Devler yarışını AKP’li Av. Atila...

Facebook Yorum

Yorum Yazın