3- İnka Tescil SECCADE YAN TARAF
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri SECCADE YAN TARAF

“CEREN”in kitap gelirinden kız öğrencilere burs verilecek..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
“CEREN”in kitap gelirinden kız öğrencilere burs verilecek..
Ordu’da geçen yıl vahşi bir cinayete kurban giden 20 yaşındaki Üniversite öğrencisi Ceren Özdemir’in hayatını konu alan bir kitabın yazılması bazı çevreler tarafından eleştirilere neden olurken, bazı yazarların da çıkar, menfaat ve gelir elde etmek, para kazanmak amacıyla bu işi bir geçim kaynağı haline getirmeleri Ordu’nun kötü bir itibarla tanınmasına neden olduğu bazı çevreler tarafından eleştirilmişti. Biz de bu konuda yayınladığımız bir haberimize karşı Ordu’lu yazar Birol Öztürk gazetemizi arayarak bu işin gerçek nedenlerini duygu ve düşünceleri ile kitabı ne amaçla nasıl yazdığını açıkladı.

Ordu’lu yazar Birol Öztürk “CEREN”in kitabını yazdığı konusunda gazetemize yayınlanan haberden dolayı bir açıklamada bulundu. Öztürk yaptığı açıklamasında Haberinize katılıyorum, ama acılardan nemalanmak gibi bir tabir vardır. Bu durum öyle de yorumlanabilir. Ama benimki biraz farklı” diyerek Ceren Özdemir’in kitabını ne amaçla nasıl yazdığını detayları ile anlatarak, ben“CEREN’in  HER ŞEYİNE DOKUNDUM” dedi.

Ordu’da yaşanan talihsiz bir cinayetin kitabını yazmak Ordu’nun kötü tanınacağı konusunda yaptığımız bir haberde Birol Öztürk’ten sonra İstanbul’da oturan, olayı bilmeyen ve Ordu’yu tanımayan Yalçın Şimşek adlı bir yazar tarafından daha kaleme alınması her ne kadar farklı düşüncelere neden olsa da, Ordu’lu bir yazar olarak Ordu’da meydana gelen bir cinayetin detaylarını daha farklı ve iyi niyetle anlatan Birol Öztürk, bu konuda kitabın gerçek yazarı olarak tüm detayları paylaşarak sevincini değil, üzüntülerini ifade etti.

“CEREN’in  HER ŞEYİNE DOKUNDUM”

Yazar Birol Öztürk yaptığı açıklamasında,”Benim Ceren’i yazmamı ailesi istedi. Aileyle birlikte oturduk. Ceren’in herkesin bilmesini istediği bir çok öyküsü  vardı. Odasına girdik bütün eşyasına her şeyine dokunduk. Fotoğraflarını çektim. Ailesi Ceren’in ve kendi hayatlarını anlattılar. Ceren’e ait ilişkilerin unutulmasını istemediler. Bu kitaptan hiç kimse matbaa dair para kazanmasın. Diğer arkadaş aileden izin almadan bu kitabı yazdı. Para da kazandıdiyerek kitabın yazılış nedenlerini üzülerek anlattı..

80 KIZ ÖĞRENCİİZE BURS  VERİLECEK..

Ailenin talebi üzerine bu kitabı yazdığını ifade eden Birol Öztürk, “Amacımız bir maden bulmuş gibi kitap yazmak değildir. Bu kitabın geliri Güzelordu derneğine bağışlanacak ve 80 tane kız öğrencimize  burs verilecek. Ceren geçen yıl bir sembol olarak ülke gündemine düşmüştü. Bunları yazarken hiçbir zaman acıyı devşirmedim, ailesi olur verdi, ses kaydı yaptım ve özel fotoğraflarını da vererek kitabın yazılmasını istediler” dedi.

Bu açıklamaları ile Ordu kamu oyunu aydınlatan Öztürk, kitabın baskı hazırlıklarının tamamlanmak üzere olduğunu ve en kısa zamanda okurları ile buluşacağını ifade etti. (Osman Şahin)


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bir haftalık kontrolde rekor trafik cezası kesildi..Önceki Haber

Bir haftalık kontrolde rekor trafik ceza...

En güzel hizmet engellileri sevindirmek..Sonraki Haber

En güzel hizmet engellileri sevindirmek....

Facebook Yorum

Yorum Yazın