AŞKIN KANDİL - evde kal

Cemaat yurdunun çamaşırları Devlet hastanesinde yıkanıyor!..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Cemaat yurdunun çamaşırları Devlet hastanesinde yıkanıyor!..
Yeni bir haber, yeni bir iddia daha Ordu kamu oyunun tepkilerine neden olmaya başladı. Ünye devlet hastanesinin çamaşırhanesinde Süleymancılar cemaatine ait yurttan gelen çamaşırların yıkatıldığı öğrenildi. Türkiye’de faaliyet gösteren dinci yapılanmalar arasında yaygınlığı açısından en önde gelenlerden biri olduğu bilinen Süleymancılar cemaati ile ilgili yeni bir skandal ortaya çıktı. Çamaşırhanedeki skandalı sonrası, hem CİMER’e hem de Ordu İl Sağlık Müdürlüğüne dilekçe ile şikayette bulunuldu. Çocukların evlerine montsuz gitmesi, haberin gerçekliliğini ortaya çıkardı..

Bir çok internet haber sitelerinde yer alan ve sosyal medyada paylaşılan haberlere göreÜnye Devlet Hastanesinde görevli personel R.D’nin, cemaat yurdunda kalan çocuklarının montunun kaybolması skandalı olayı ortaya çıkarttı. Buna göre R.D, cemaat yurdunda kalan çocuklarının montlarıyla evlerine gelmemesini fark ettikten sonra yurt yetkililerine; “Çocuklarım montlarını eve getirmedi yurtta olabilir mi?” diye sordu. Yetkililer ise R.D’ye “Montlar yurtta yok, Biz çamaşırları Devlet Hastanesi çamaşırhanesinde yıkatıyoruz. Muhtemelen orada olabilir oraya bakın” cevabını verdi.

Bu cevabı almasının ardından; kendisinin de çalıştığı Ünye Devlet Hastanesi çamaşırhanesi yetkililerine giden R.D, Süleymancı olarak bilinen (Ünye S. Yurdu) cemaat yurduna ait nevresimlerin çamaşırhanede olduğunu fark ettiğini iddia etti. R.D, çamaşırhane yetkililerinden de ilgili cemaat yurdunun çamaşırlarının sık sık Ünye Devlet Hastanesi çamaşırhanesinde yıkatıldığını öğrendiğini dile getirdi.

Ünye Devlet Hastanesinde görevli müdür yardımcısı aynı zamanda çamaşırhane sorumlusu olan Hasan K.’nin kurum içerisinde yaptığı mobbing uygulamaları ile bilinen nedenden dolayı iddia sahibi R.D de çamaşırhanedeki skandalı ortaya çıkararak hem CİMER’e hem de İl Sağlık Müdürlüğüne dilekçe verip şikayette bulunduğu öğrenildi. (Kaynak: ABC)


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Eş zamanlı operasyonda 116 iş yeri kontrol edildi..Önceki Haber

Eş zamanlı operasyonda 116 iş yeri kontr...

İLAVE PRİM DESTEĞİ BİR YIL DAHA UZATILDI..Sonraki Haber

İLAVE PRİM DESTEĞİ BİR YIL DAHA UZATILDI...

Facebook Yorum

Yorum Yazın