4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Celal Tezcan, “İnsan Köpeği ısırırsa haber olur”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Celal Tezcan, “İnsan Köpeği ısırırsa haber olur”
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü, Ordu Valiliği ile Ordu Büyükşehir Belediyesinin ortaklaşa düzenlediği kahvaltı programı ile kutlandı. Bir Otelde sabah kahvaltısında buluşan Ordu’nun gazeteci Ordu’su yılda bir kez de olsa da bir arada buluşma imkanı buldu. Kahvaltıya yaklaşık 19 ilçeden 100 kadar gazeteci katıldı.

Gazetecilik mesleğini icra edenleri onurlandırmak için 1961 yılından beri 10 Ocak günü düzenlenen Türkiye’ye özgü bir kutlama günü olan “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”Ordu’da da kutlandı. Düzenlenen kahvaltı programında Ordu Valisi Tuncay Sonel, Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Celal Tezcan, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp Ordu basınıyla bir araya geldi.

Kahvaltı sonrası günün mana ve önemine binaen birer konuşma yapan Ordu Büyük Şehir Belediye başkan vekili Celal Tezcan ve Ordu valisi Tuncay Sonel, gazetecilerin 10 Ocak gününü kutladılar.  Başkan vekili Celal Tezcan gazetecilik mesleği ile ilgili  bazı örnekler vererek,“ Köpek insanı ısırırsa haber değeri olmaz, ama İnsan  Köpeği ısırırsa önemli haber olur”diyerek mesleğin önemini vurguladı.

BAŞKAN VEKİLİ TEZCAN, KONUŞMASINI ŞÖYLE SÜRDÜRDÜ. :

“BASIN TOPLUMUN GÖZÜ, KULAĞI VE DİLİDİR”

Programda konuşma yapan Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Celal Tezcan, basının toplumun gözü kulağı dili olduğuna dikkat çekerek, “Toplumlar büyüdükçe iletişimin de kıymeti ve değeri artmaktadır. Basın toplumun gözü, kulağı ve dilidir. Basın gördüğünü alır ve duyulması, görülmesi istediğini yazıyla, görsellikle ve herhangi bir iletişim aracılığıyla aktarır. Toplumda herkes her şeyden haberdar olur dedi.

VALİ SONEL, “BİZ KOCAMAN BİR AİLEYİZ”

Ordu valisi Tuncay Sonel ise yaptığı  konuşmasında, "Büyükşehir Belediyemiz, 19 ilçedeki Kaymakam arkadaşlarımız, Belediye Başkanı arkadaşlarımız, kamu görevlisi arkadaşlarımız, STK’larımız ve basın camiamızla birlikte ‘Ordu Ailesi’ olarak çalışmalarımızı birlik ve beraberlik içerisinde yapmaya gayret edeceğiz” diyen Vali Sonel, basın mensuplarının büyük bir özveri ile zor şartlar altında çalıştığını hatırlatarak, “Gazetecilerimizin bu görevi yerine getirmede gösterdikleri fedakarlık ve gayretlerini takdirle karşılıyor, meslek hayatlarında başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Vali Tuncay Sonel, ”Basın mensuplarımız yaptığımız işlerde, İlimizin lehine olan işlerde bizlere yol gösteriyor. Bizler de bunun farkındayız. Birlik ve beraberlik içerisinde güzel çalışmaların artarak devam edeceğine inanıyorum. Bir yerde güzel işler yapılıyorsa, bu hep beraber bir emekle, tüm basın camiamızdaki arkadaşlarımızın emekleriyle, gayretleriyle ortaya çıkıyor. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü vesilesiyle daha önce Kaymakamlık ve Valilik görevinde bulunduğumuz yerlerdeki basında çalışan arkadaşlarımız dahil, sizlerin ve tüm arkadaşlarımızın bu özel gününü kutluyorum. Hayatta olmayanlara da Rabbimden rahmet diliyorum, mekanları cennet olsun. Siz kıymetli basın mensubu arkadaşlarımıza, kardeşlerimize de ailelerinizle birlikte sağlık, mutluluk, huzur dolu bereketli bir ömür diliyorum. Allah birliğimizi, dirliğimizi, beraberliğimizi bozmak isteyenlere de fırsat vermesin. Sizleri en kalbi duygularımla, muhabbetle selamlıyorum” diyerek, konuşmasını tamamladı.

Ordu Büyük Şehir Belediyesi tarafından programın sonunda, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü anısına gazetecilere hediye takdiminde bulunuldu.

ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ NEDEN KUTLANIYOR?

4 Ocak 1961’de kabul edilen ve basın çalışanlarına bazı haklar ve yasal güvence sağlayan “212 sayılı kanun” adlı düzenlemenin Resmî Gazete’de yayınlanışı nedeniyle 10 Ocak kutlama günü ilan edildi. 1961-1971 arasında “Çalışan Gazeteciler Bayramı” adıyla kutlandı.  1971 yılındaki askeri müdahaleden sonra ülkede gazetecilerin bazı haklarının geri alınması üzerine kutlama gününün adı, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü” olarak değiştirildi.


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
AKILLI ŞEHİR YAPARKEN MİLLETİ DELİ ETMEYİN..Önceki Haber

AKILLI ŞEHİR YAPARKEN MİLLETİ DELİ ETMEY...

OSKİ 2021 YILI KARNESİNİ AÇIKLADI..Sonraki Haber

OSKİ 2021 YILI KARNESİNİ AÇIKLADI..

Facebook Yorum

Yorum Yazın