CAMİ VE OKUL TEMİZLİĞİNE BÜYÜK ÖNEM..

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
CAMİ VE OKUL TEMİZLİĞİNE BÜYÜK ÖNEM..
Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’in marka şehir vizyonu ile hayata geçirdiği kent estetiği ve kimliği öncelikli çalışmalarla Cami ve Okul temizliklerine büyük önem veriyor.

Başkan Tören, son olaak tarihi Atik İbrahim Paşa (Orta) Cami ve civarını tarihe dokuya ve kent kimliğine yakışır yepyeni bir çehreye kavuşturdu.

Başkan Aşkın Tören “Şehrimizi geçmişten bugüne bağlayan tarihi semtlerimizin zamanın mekânın ruhuna uygun bir şekilde yaşatılması için titiz bir çalışma yürütüyoruz” diye konuştu.

Altınordu Belediyesi özellikle tarihi mahallelerde sürdürdüğü sokak yenileme çalışmalarını kentin adeta kalbi konumunda olan Orta Camiyi çevreleyen cadde ve sokaklara taşıdı.

Bir ressam titizliğiyle yapılan çalışmalar sonunda tarihi caminin avlusunu da içine alan ve günlük binlerce insanı ağırlayan Elbiseciler Sokak kısa sürede yeni yüzüne kavuştu. Mineral yüzeyli dekoratif doğal begonit taşlarla yenilenen sokaklar hem esnaflardan hem vatandaşlardan büyük beğeni topladı.

Ticari hayatın ve sosyal yaşamın merkezlerinden biri olan Şarkiye mahallesinde Osmanpaşa caddesi ile başlayan değişim ve dönüşümde yenilenen sokak ve cadde sayısı 9'a yükseldi. Altyapısı sil baştan yenilenen, üstyapısı nakış nakış işlenen sokaklar yeniden birer yaşam ve cazibe alanlarına dönüştü.

BAŞKAN AŞKIN TÖREN “TARİHİ DOKUYA VE TARİHİ MEKÂNA YAKIŞIR BİR GÜZELLİK ORTAYA ÇIKTI”

Şehrin tarihi sokaklarını asfalt yerine tarihi dokuya, kent estetiğine, mekânın ruhuna uygun bir şekilde yenileyerek estetik bir yapıya kavuşturduklarını belirten Başkan Aşkın Tören, “Hem kentin ihtiyaçlarını hem de yılların beklentilerini karşılamak için planlı programlı bir çalışma yürütüyoruz. Kadim mahallerimizi gelenekle geleceği birleştirerek yeniliyor ve modern yüzüyle yeniden gün yüzüne çıkarmaya devam ediyoruz. Geçmişiyle, doğal yapısıyla ve taşıdığı kültürel mirasıyla şehrin hafızası konumunda olan önemli mekanlardan Orta cami ve çevresinde gerçekleştirdiğimiz çalışmalar gerçekten gelenekle geleceği birleştiren, tarihi dokuya ve tarihi mekâna yakışır bir güzellikte oldu. Şehrimize ve hemşerilerimize hayırlı olsun” diye konuştu.

 Yapılan çalışmalar oldukça memnun olan cadde esnafları ve vatandaşlar “Başkanımız Sn. Aşkın Tören’in bu değerli çalışmaları hem mahallemize hem şehrimize hem de esnaflar olarak bizim işlerimize değer katacaktır. Hizmetleri için Aşkın Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz” sözleriyle Başkan Tören’e teşekkürlerini ilettiler. 

 


Hastanede yakalanan sahte hemşire hakkında suç duyurusu yapıldı..Önceki Haber

Hastanede yakalanan sahte hemşire hakkın...

Vali Erol, ziyaret etti, Cenazeye katıldı..Sonraki Haber

Vali Erol, ziyaret etti, Cenazeye katıl...