AŞKIN KANDİL - evde kal

Cami inşaatının arkasından yine Enver Yılmaz çıktı..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Cami inşaatının arkasından yine Enver Yılmaz çıktı..
BELDE EVLER için yapılan uygulamanın bir benzeri de Perşembe’ye yapılacak Cami yapım ruhsatında uygulamış.. Perşembe İlçesi Kacalı Mahallesinde Sağlık ocağının hemen bitişiğinde bulunan arsa üzerine Cami yapılması plan ve projelerin arkasından yine eski başkan Enver Yılmaz çıktı. İlçede büyük tartışmalara neden olan Cami yapım inşaat izin planı önce Perşembe Belediye meclisinde kabul edildikten sonra Ordu Büyük Şehir Belediyesinin meclis oturumunda kabul edilerek onaylandığı ortaya çıktı. YÖN gazetesi bu konuda Ordu Büyük Şehir Belediyesinden yazılı belge isteyerek gerçek bilgilere ulaştı. Yani sağlık alanında imar değişikliği yapılarak Cami ruhsatı verildiği resmen belgelenmiş oldu...

Perşembe’li iş adamı İsmail Bayram tarafından yaptırılan ve Müteahhit Ahmet Güngör tarafından  inşaatına başlanan Caminin yapımı için Ordu Büyük Şehir Belediye meclisinin  Haziran ayı oturumu 14.06.2016 tarih ve 2016/147 sayılı kararı ile onaylandığı ortaya çıktı.

Arsanın 25.03.2016 tarih ve 034 sayılı raporda Sağlık tesisi alanında kaldığı belirtilerek imar değişikliği için Perşembe Belediyesinden Ordu Büyük Şehir Belediyesine gönderilerek meclis kararı ile kabul edilmiştir.

Daha sonra 2016 Haziran ayı Belediye meclis oturumunda  Perşembe İlçe müftülüğünden gelen 07.09.2015 tarih ve 287 sayılı yazısı ile kurum görüşü yazısı komisyonda incelenerek  imar değişikliğinin temel plan prensiplerine aykırılık teşkil etmediği komisyonca uygun görülerek, 5216 sayılı imar ve Bayındırlık komisyonun 25.05.2016tarih ve 2016/060 sayılı raporu ile 14.06.2016 tarihinde görüşüldü ve rapor komisyondan geldiği şekliyle oy birliği ile kabul edildi ve başkan Enver Yılmaz ise raporun altına imzasını attı.

Perşembe ilçesinde ve Ordu kamu oyunda büyük tartışmalara neden olan Cami yapımı imar değişikliğinin arkasından yine eski başkan Enver Yılmaz’ın çıktığı ve 3,5 yıllık başkanlık döneminin Ordu’da  verdiği yanlış kararlarla tarih yazmaya devam ediyor.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Vatandaş kendini uyuşturucu ve hapa vermeye başladı..Önceki Haber

Vatandaş kendini uyuşturucu ve hapa ver...

Hastalar can derdinde, Sağlıkçılar tören derdinde..Sonraki Haber

Hastalar can derdinde, Sağlıkçılar tören...

Facebook Yorum

Yorum Yazın