3- İnka Tescil SECCADE YAN TARAF
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF

ÇAMBAŞINDA HAZİNE ARAZİSİ BÖYLE İŞGAL EDİLİYOR..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ÇAMBAŞINDA HAZİNE ARAZİSİ BÖYLE İŞGAL EDİLİYOR..
Haber : YENER TURAN..../....(İstihbarat servisi)Ordu’nun Kabadüz ilçesine bağlı Çambaşı yaylasının bazı obalarının yağma edilmesine devam ediliyor. Kaçak yapılaşma ve sahiplenme şikayetleri bir vatandaş tarafından 2020 Eylül ayında CİMER’e şikayet edildiği halde söz konusu kaçak yapılar aradan geçen süre zarfında hala yıkılmadığı ve hakkında yasal işlemlerin yerine getirilmediği şikayetlere neden oldu.

Ordu’nun Kabadüz ilçesine bağlı Çambaşı yaylasının bazı obalarının yağma edilmesine devam ediliyor. Kaçak yapılaşma ve sahiplenme şikayetleri bir vatandaş tarafından 2020 Eylül ayında CİMER’e şikayet edildiği halde söz konusu  kaçak yapılar aradan geçen süre zarfında hala yıkılmadığı ve  hakkında yasal işlemlerin yerine getirilmediği şikayetlere neden oldu.

Bu konuda CİMER’e yapılan şikayetten sonra Ordu valiliği Çevre Şehircilik il müdürlüğü tarafından Kabadüz Belediye başkanlığına ve Ordu Büyük Şehir Belediye başkanlığına ve ayrıca Kabadüz Kaymakamlığına resmi yazı ile yazılan emir ve talimatın yerine getirilmediği iddia ediliyor.

BAŞKAN AKRABASINA PEŞKEŞ Mİ ÇEKİYOR?

KOYUNLARI KURTLAR YEMİŞ OLABİLİR!..

Şikayet sahibini isminin gizli tutulduğu kaçak yapılaşma ve zapt etme konusunda Kabadüz Belediye başkanı Yener Kaya’nın akrabası olduğu söylenen bir şahsın  Çambaşı yaylasında hayvancılık yapanlara tahsis edildiği için hayvancılık  yapacağım diye obaya villa yapan O.A.ın hayvancılık yapmadığı tespit edilerek şikayet edildi ve yaptığı villanın yıkılarak obayı terk etmesi istendiği halde halen bir işlem yapılmaması şikayetlere neden oldu.

Ancak, gazetemizin edindiği bilgilere göre, obayı işgal eden  adlı kişinin burayı zapt ettiğinde koyunları olduğu söyleniyor. Şimdi koyun ve hayvanlarının olmayışı Koyunlarını Kurtlar yemiş olabilir..Yoksa aksi taktirde bu zamana kadar yasal işlem yapılması gerekirdi.

Şikayete konu olan kişinin Kabadüz Belediye başkanı Yener Kaya’nın yakın hısım ve akrabası olması konuyu farklı yönlere çekerken tepkilerin artmasına da neden oluyor.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
CHP’Lİ BAŞKAN YARDIMCISI ANNESİNİ KAYBETTİ..Önceki Haber

CHP’Lİ BAŞKAN YARDIMCISI ANNESİNİ KAYBET...

Perşembe Sanayi sitesi ihaleye çıkıyor..Sonraki Haber

Perşembe Sanayi sitesi ihaleye çıkıyor..

Facebook Yorum

Yorum Yazın