AŞKIN KANDİL - evde kal

Çambaşına gitmek için yol tedbirleri alındı..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Çambaşına gitmek için yol tedbirleri alındı..
Çambaşı yaylasına kış sporu yapmak için bir giden pişman, bir de gitmeyen.. Hava şartların anlık değişmesi nedeniyle yollarda kurtarma ve yol çalışma ekipleri her an hazır bekletiliyor. Ordu'nun Kabadüz ilçesine bağlı 2 bin rakımlı Çambaşı Yaylası'nda etkili olan kar yağışı sonrasında karla kaplanan yollar, Ordu Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından tamamen ulaşıma açıldı.

ORDU'nun 4 mevsim yaşanabilmesi için kolları sıvayan Ordu Büyükşehir Belediyesi, bölgede özellikle kış turizminin gözbebeği haline gelen Çambaşı Kış Sporları ve Kayak Merkezi'ne gitmek isteyen vatandaşlarımızın daha güvenli seyahat edebilmeleri amacıyla yol açma ve temizleme çalışmalarını tamamladı. Periyodik aralıklarla tuzlama çalışmalarının da devam ettiği Çambaşı Yaylası'nda vatandaşlar güvenle seyahat edebilecekler.


Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin 7/24 çalışma yürüttüğü Çambaşı Kış Sporları ve Kayak Merkezi güzergahında güvenli seyahat edilebilmesi için karla kaplanan yollar için 2 adet greyder, 2 adet Kazıcı-Yükleyici JSB Loder, 1 adet Yükleyici Loder, 1 Kar Küreme Aracı ve 1 Tuzlama Aracı bölgede seferber edildi.

 "ARAÇLARDA KAR LASTİĞİ, ZİNCİR VE

ÇEKME HALATI BULUNDURULMALI"

Ordu Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Dursun Ali Kırmızıtaş, Ordu-Çambaşı Yaylası arasında ulaşıma engel herhangi bir durum kalmadığını belirterek, "Mevsimi dolayısıyla etkisini gösteren kar yağışı nedeniyle Çambaşı Kış Sporları ve Kayak Merkezi'ne giden yollarımız karla kaplanmıştı. Özellikle vatandaşlarımızın yoğun ilgi ve talepleri dolayısıyla derhal ekiplerimiz çalışmalara başlanmış, karla kaplı yollarımızın tamamı ulaşıma açılmış, güvenli seyahat edilebilir hale getirilmiştir. Ancak kış mevsimi dolayısıyla bizler yine sürücülerimizin bölgeye çıkarken mutlaka araçlarında kar lastiği takmalarını, bunun yanında zincir ve çekme halatı bulundurmalarını tavsiye ediyoruz. Olumsuz herhangi bir durum karşısında Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin 444 1 052 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirler. Hali hazırda 7/24 esasına göre bölgede bekletilen ekiplerimiz, mutlaka ilgili noktaya ulaşacak ve vatandaşlarımızın yardımına yetişecektir" diye konuştu.  

Ordu Büyükşehir Belediyesi ekipleri, hava sıcaklığının sıfırın altına düşmesi karşısında olası don ve buzlanmaya karşı yol tuzlama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.  


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Perşembe Cami değil, Hastane istiyor..Önceki Haber

Perşembe Cami değil, Hastane istiyor..

Kablo hırsızı Cezaevi firarisi yakalandı..Sonraki Haber

Kablo hırsızı Cezaevi firarisi yakalandı...

Facebook Yorum

Yorum Yazın