3- CMİLE EV
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Çambaşı yolunun neden bitmediği gerçekleri ortaya çıktı..

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
Çambaşı yolunun neden bitmediği gerçekleri ortaya çıktı..
Ordu Çambaşı yayla yolunun 10 yıldır yapılmaması ve bu yol ihalesini alan firmaların yaptığı usulsüzlükler bölge insanlarından gelen şikayetler üzerine yapılan araştırma ve incelemelerde, tüm kanunsuz işler ortaya çıktı..

Bu konuda Sosyal medyada yayın yapan “Ordu 7/24 Haber” sayfası inanılmaz iddiaları paylaşarak vatandaşın şikayetini gündeme getirdi. Haber sayfası bu iddiaları aynen aşağıdaki gibi gündeme taşıyarak yetklilere seslendi. :

Uzun yıllardır Ordu Çambaşı arasında ki yolun neden bitmediği ortaya çıktı...

Devletin malzemelerini usulsüzce satarak haksız kazanç sağlayan Can Yol firması devleti zarara uğratıp ve Ordu Çambaşı yolunun neden bitmediği de ortaya çıktı..

Ordu Çambaşı arasında ki yolda her kim kanunsuz lük işler yaptıysa yargı önünde hesap vermelidir...

Ordu Kabadüz - Çambaşı arası yolun ihalesini alan ana firma ÖDF Yılmazlar, Taşeron firma Can Yol, Karayollarından çıkarılan taşı kırma eleme tesisinden geçirerek çevreye kum, çakıl, mucur ve ayriyeten duvar taşı olarak Kabadüz ilçe ve yaylalarına, Çambaşı yaylasına şahıslara yasak faturasız satışı yapılmaktadır..

10 YILDIR BİTMEYEN ORDU ÇAMBAŞI YOLUNUN NEDENLERİ ORTAYA ÇIKTI..!

Yıllardır Ordu Çambası yolu bir türlü bitirilmedi..

Kimsede sorgulamadı... Halk huzursuz Çambaşı esnafı huzursuz, eskisi gibi Çambaşı yaylası rağbet görmüyor, sebebi ise yolun 10 yılın üzerinde berbat bir şekilde olması.. Çambaşı'na gelecek olan araçlar araçlarında oluşabilecek hasardan korunmak için Ordu Çambaşı yolunu kullanmamaktalar.. Hal böyle olunca Çambaşı yaylası eski canlılığını kaybetti..

Ordu yöre haber kanallarında da dile getirilmemekte.. Alan memnun veren memnun zihniyetiyle yıllarca bitmeyen yolda ne tür usulsüzlüklerin döndüğü apaçık ortaya çıktı..

Yıllardır bu bölgeye gelen mücahitler yol kenarındaki malzemeleri taşocağı gibi kullanarak kanunsuz satış yaparak kendilerine kazanç sağlamaktadırlar..

Devletin kazancı olmadığı gibi mevcut malzemenin belgesiz satışı yapılıp devlet zarara uğratılarak kanunsuz işler yürütülmekte..

Ordu Çambaşı Yolu tahmini bilinen 10 yılın üzerinde bir arpa boy gidilememesinin nedenleri ortaya çıktı..

Bölge insanlarından gelen şikayetler üzerine yapılan araştırma ve incelemelerde, tüm kanunsuz işler ortaya çıktı..

Devletin ne derece zarara uğratıldığını gören ve duyan çevre insanları bu durumdan çok şikayetçi olduklarını dile getirdiler...

Satılan kum, çakıl, taş ve mucurların Çambaşı Yaylasında yeni yapılan villalara, inşaatlara ve işyerlerine satıldığı ortaya çıktı..

Orman Bakanlığı, Enerji Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü, Ordu Valiliği, Ordu Defterdarlığı ve kamu kurum ve kuruluşlarının durumu incelemesi hususunda tüm belgeler paylaşılmıştır..

Burada kimler kanunsuz işlerin nasıl ve ne şekilde devleti zarara uğrattığı incelenip kamuoyuyla paylaşılmalı ve kanun önünde hesap vermeliler..

 


Silahlarınızı ayarlayın diyen imam açığa alındı..Önceki Haber

Silahlarınızı ayarlayın diyen imam açığa...

Efsane Orduspordan vali Sonel’e ziyaret..Sonraki Haber

Efsane Orduspordan vali Sonel’e ziyaret....