BÜYÜKŞEHİR ZABITASI BALIKLARIN BOYUNU ÖLÇTÜ..

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
BÜYÜKŞEHİR ZABITASI BALIKLARIN BOYUNU ÖLÇTÜ..
Ordu Büyükşehir Belediyesi (OBB) Zabıta Daire Başkanlığı tarafından yapılan yol kontrollerinde avlanma, boy ve limitlerine uygun olmayan ve boyu kısa gelen yaklaşık 2,5 ton balığa el konuldu.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile yol denetimi yapan Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri el koyduğu 130 kasa balığı yapılan kontrollerin ardından aşevlerine gönderdi, kurallara uymayan işletmeler hakkında ise idari işlem başlatıldı.

BAŞKAN GÜLER MECLİS TOPLANTISI’NDA AÇIKLAMIŞTI

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Mehmet Hilmi Güler’in talimatı ile il genelinde denetim gerçekleştiren ekipler, belirlenen kurallara uymayan işletmelerle ilgili yasal işlem uyguluyor.

Zabıta ekiplerinin il genelinde gerçekleştirdiği denetimlerin aralıksız devam edeceğini Ocak Ayı Meclis Toplantısı’nda gündeme getiren Başkan Güler,“Kurallara uygun olmayan hiçbir ürünün tüketiciye ulaşmasına müsaade etmeyeceğiz. Bu konuda zabıta ekiplerimiz sıkı kontrol gerçekleştiriyor. Aynı kararlılıkla çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu kararlılığı ilçe belediyelerimizin de göstermesini istiyoruz” diye konuşmuştu.


Ordu’da KADES uygulaması hakkında Kadınlar bilgilendiriliyor..Önceki Haber

Ordu’da KADES uygulaması hakkında Kadınl...

Hastası ve Cenazesi olanlara Büyük Şehirden acil yardım..Sonraki Haber

Hastası ve Cenazesi olanlara Büyük Şehir...