EN ÜST EVDE KAL 24 temmuz gazeteciler - BAYRAM
İnka Tescil İnternet Hizmetleri
İnka Tescil İnternet Hizmetleri

BÜYÜKŞEHİR ALT YAPI ÇALIŞMALARINA BAŞLADI..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
BÜYÜKŞEHİR ALT YAPI ÇALIŞMALARINA BAŞLADI..
“Ordu’nun alt yapı sorunu çözüldü. 40 yıl daha Ordu’da sel felaketi yaşanmayacak. Eski boruları söküp değiştirdik. Bütün yağmur suyu kanalları dere ve denizlere bağlandı” bu konuşmalar Ordu Büyük Şehir Belediyesi ilk ve eski başkanı Enver Yılmaz’a ait. Hatta, yer altından sökülen eski küçük paslı ve çürük 30 sene önce döşenen boruları sökerek OBB binasının vatandaş giriş kapısına vitrine koyarak sergileyerek büyük bir hava attılar. O borular hala da orada sergilenmeye devam ediyor.

Şimdi sormak lazım .. Vay Enver Yılmaz, hani alt yapı bitmişti. Alt yapı bitmemiş ama sizin başkanlığınız bitti. Ordu’ya ne alt yapı dayanıyor, ne de Belediye başkanı. Hepsi hayal oldu ama, Ordu halkı sele kapılmaya devam ediyor. Şimdi de Ordu Büyük Şehir Belediyesi yeniden kolları sıvayarak  alt yapı çalışmalarına yeni borular döşemeye yeniden başladılar. Bakalım bu da hayal mi olacak, gerçek mi, bekleyip göreceğiz.

ALT YAPI ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI..

Yapılan açıklamaya göre Ordu Büyükşehir Belediyesi ile OSKİ Genel Müdürlüğü il genelinde dönem dönem yaşanan taşkın  su baskınlarına kalıcı çözüm için çalışmalara başladı.

Geçmiş yıllarda yapılan altyapı eksikliği, yağmursuyu hatlarının eski ve kapasitelerinin yetersiz olması nedeni ile başlatılan çalışmalarda öncelik taşkın riskinin en fazla yaşandığı mahalleler oldu.

“TAŞKIN VE SU BASKINLARININ YAŞANMAMASI İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLADIK”

İl genelinde yaşanan su baskınları ve taşkın riskini en aza indirmek için çalışmalara başladıklarını söyleyen Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, “Geçtiğimiz hafta 1 saat süren yağış sonrası meydana gelen taşkın ve su baskınlarına kalıcı çözüm bulmak için ekiplerimiz çalışmalara başladı. İlk olarak, taşkın riskinin maksimum yaşandığı mahallelerde yetersiz kalan yağmur suyu hatlarını elden geçiriyoruz. Kapasitesinin altında veya eski olanları standartlara uygun olanlarla değiştiriyoruz” dedi.

“SORUNLARA YERİNDE MÜDAHALE YAPILIYOR”

Su taşkını yaşanan mahallelerde gerekli incelemeleri ekiplerle yaptıklarını ifade eden Genel Sekreter Alp, “Barbaros ve diğer caddelerde de incelemeler yaptık. Oradaki hatlar eski 200’lük yağmur suyu hatları ve yetersiz. Kömürcüler Sokağına Boztepe’den gelen yağmur suları mağduriyete neden oluyor. Mağduriyetleri gidermek adına alt yapıyı yenileyeceğiz. 200’lük hatları 600’lük hatlarla değiştireceğiz. Hamam Deresinin de aksaklık yapan bir bölümü var orayı da kaldıracağız. Hamamın yanından başlayıp belediyenin önünden denize dökülen derenin bakslarının kapalı olması da sıkıntılar yarattı. Onu da açacağız. Şehrimizde benzer ölçekte bir yağış yaşandığında aynı tabloları yaşamamak için gerekli çalışmaları yapacağız. Yine Şirinevler, Şahincili ve Subaşı mahallelerimizde de aynı çalışmaları yapacağız. Bu çalışmalarımız tamamlandığında inanıyorum ki yaşadığımız bu sıkıntılar tekrar yaşanmayacak” diye konuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Maden sahası için yapılacak ihalelere büyük tepki var..Önceki Haber

Maden sahası için yapılacak ihalelere b...

AKP. Perşembe İlçe başkanlığına Mehmet Çalış seçimle geldi..Sonraki Haber

AKP. Perşembe İlçe başkanlığına Mehmet Ç...

Facebook Yorum

Yorum Yazın