AŞKIN KANDİL - evde kal

Büyük Şehrin başına genel sekreter Alp geçti..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Büyük Şehrin başına genel sekreter Alp geçti..
Yoğun Kar yağışı Ordu Büyük Şehir Belediye çalışanlarına rahatlık vermedi. Sonunda işin başına genel sekreter Coşku Alp geçerek tuzlama çalışmalarını yerinde izleyerek sabahlara kadar çalıştılar.Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, kar küreme ve tuzlama çalışmalarını yerinde inceledi. Kar, fırtına, soğuk demeden yolların açık tutulması için bütün imkanlar seferber edildi..

Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, kar yağışı nedeniyle küreme çalışmaları yapan ekipleri ziyaret ederek, çalışmalarla ilgili detaylı bilgi aldı. Genel Sekreter Coşkun Alp ile birlikte Fen İşleri Dairesi Başkanı Dursun Ali Kırmızıtaş veilgili şube müdürleri sahada çalışmaları sabaha kadar takip etti.

“YOĞUN KAR YAĞIŞINA HAZIRLIYDIK”

Ordu’da etkili olan kar yağışının vatandaşları olumsuz etkilememesi için Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin özverili bir şekilde çalışma yaptığını ifade eden Alp, “Büyükşehir Belediyesi personelinin koordineli çalışmalarıyla kent genelinde ulaşımda olumsuzluk yaşanmadı, önceden alınan tedbirler bizim işimizi kolaylaştırdı” dedi.

Genel Sekreter Alp, sözlerine şöyle devam etti, “Ekiplerimiz kış öncesinde hazırlıklarını tamamlamıştı. Ana arterler ve ara yollarda ekiplerimiz yoğun bir şekilde çalışmalarını yürütüyor. İl genelinde 374 iş makinesi ve 450 personelle karla mücadelemizi sürdürüyoruz. Yollarımızın dondan etkilenmemesi için tuzlama çalışmalarımız aralıklarla devam ediyor. Bunun haricinde ilçelerimizle koordineli bir şekilde karla mücadele çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 19 ilçe belediyemize hem araç hem de personel desteği veriyoruz” şeklinde konuştu.

“ÖNCELİĞİMİZ HASTA VE CENAZELER”

Öncelikle birinci derece yol akslarına müdahale ederek hastalara ve kamu kuruluşlarına ulaşımın sağlanması için seferber olduklarını belirten Genel Sekreter Alp, “Şimdiye kadar birçok hastayı hastaneye ulaştırmave cenaze defin işlemiyle ilgili yol açma çalışması yaptık. Ekiplerimiz, bazı mahalle yoluna birkaç defa müdahale etmek zorunda kaldı. Büyükşehir Belediyesi olarak ilimizde kar yağışıyla birlikte kapanan yollara hiçbir aksaklığa mahal vermeden anında müdahale ediyoruz” diye konuştu.

“ALLAH DEVLETİMİZE ZEVAL VERMESİN”

Öte yandan karla mücadele çalışmalarından duydukları memnuniyeti dile getiren vatandaşlar ise“Allah devletimize zeval vermesin. Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr.Mehmet Hilmi Güler’den Allah razı olsun. Büyükşehir olmadan evvel, kar en az 15 gün yerde kalır ve mağdur olurduk. Şimdi ise Büyükşehir Belediyemizin araçları 7/24 bizlere hizmet vermek için çalışıyor” ifadelerini kullandı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Osman Güngör, Siyaset değil, hizmet için geliyor..Önceki Haber

Osman Güngör, Siyaset değil, hizmet için...

OSKİ Genel müdürü Fatsa’daki makamına oturdu..Sonraki Haber

OSKİ Genel müdürü Fatsa’daki makamına ot...

Facebook Yorum

Yorum Yazın