4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

BÜYÜK ŞEHİRDEN DERNEK BAŞKANLARINA BÜYÜK DESTEK..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
BÜYÜK ŞEHİRDEN DERNEK BAŞKANLARINA BÜYÜK DESTEK..
Ordu Büyük Şehir Belediyesi başkan danışmanı STK’ yöneticileri ile ortak bir yönetim toplantısı yaptı..”Sivil Toplum kuruluşları davet girişimcilik tanıtım toplantısı” adı altında yapılan toplantıda STK Başkanları ile birlikte yapılacak işbirliği konusunda karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu..

Durugöl Mahallesi eski OSKİ binasında düzenlenen toplantıya 37 kişi katıldı. Açılış konuşmasını Ordu Büyük Şehir Belediyesi başkan danışmanı ve projeler koordinatörü Asım Suyabasmaz yaparak, STK. Başkanlarına verecekleri destekleri gündeme getirerek, “Derneklerin yapacakları çalışmalar konusunda üst katlarda boş ofislerimiz var. Bir iş yeri açmak veya toplantı düzenlemek için ayrı bir ofis tutmanıza, masraf etmenize  gerek yok. Biz burada, kira, elektrik ve su gibi vs. giderlerin hiç birini istemiyoruz. Herkes ofisini burada tutabilir, ticaretini yapabilir, hiçbir ücret talep etmiyoruz”dedi. Suyabasmaz’ın yaptığı en önemli konuşmalarından biri de Büyük Şehir Belediyesi tarafından ihtiyaç sahipleri vatandaşlar için açılan sanal marketten en çok satın alınan gıdanın Çikolata olduğunu ifade ederek, “Yoksul ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın  çocuklarına çikolata dahi alamayacak kadar zor durumda oldukları görülmektedir” dedi.

Konuşmasının devamında Ordu Büyük Şehir Belediyesi tarafından kurulan şirketler ve bu güne kadar yaptığı çalışmaları sinevizyon  sunumu ile anlatan ve bu konuda STK’lar ile yapılacak ortak işbirliği konusunda bilgi veren Suyabasmaz, daha sonra dernek başkanlarına söz vererek onları dinledi ve görüşlerini aldı.

KİMİLERİ DERT YANDI, KİMİLERİ DE DESTEK İSTEDİ..

Daha sonra dernek başkanlarının görüşlerini dinleyen Suyabasmaz, il ve ilçelerden gelen dernek başkanlarının sorunlarını ve taleplerini dinledi. Bazı başkanlar  yapılan çalışmalardan verim alamadıklarını bazıları da Belediyelerden yeterli destek göremediklerini ifade ettiler. Ürettiklerimizi satamıyoruz, diyen bazı dernek başkanları, Pazar bulamadıklarını ve e-ticarete önem verilmesi gerektiğini belirttiler.

  YÖNETİMİ VE BAŞKANLARI  ELEŞTİRDİ..

   Çok eski ve tecrübeli bir dernek başkanı olan Sahrada açan güller Derneği başkanı Nurten Kelebekli, STK’ların amaç ve faaliyetlerini gündeme getirerek,  “Yapmış olduğum bazı  paneller fotoğraf sergilerinde ne devletimi, ne büyük şehir Belediye başkanını, ne de yerel de Altınordu Belediye başkanını hiç bir davetimde yanımda göremedim. Ordu’lu Dünya’da Kuduste, Azarbeycanda, Ordu adına hiçbir menfaat gütmeden gönüllülük esasına göre düzenlenen faaliyetlerde Belediyeler veya valilik neden teşekkür etmezler.   Dernekler yerel yönetimlerin lokomotifidir. Düşünen ve hissedenlerin kalbidir. Çünkü kar amacıyla bir araya gelmezler, gönüllülük esasında bir araya gelirler. Faaliyetleri benim sorguladığım kadar bu şehir de sorgulamalı, Neden toplumda teşvik edici bir takdir belgesi verilmez. Çünkü, takdir edilmeyen hiçbir şey devamlılık arz etmez”diyerek bazı sitemlerde bulundu.

SAKATLAR DERNEĞİ BAŞKANINA ULAŞMIYORUZ..

Toplantıda önemli bir konuşma yapan bir dernek başkanı da, çalışılmalarımızı ve hizmetlerimizi paylaşacak ortak çalışma yapmak ve paylaşmak istediğimiz hizmetlerimizi  Ordu sakatlar derneği ile işbirliği yaparak destek vermek istediğimiz halde maalesef dernek başkanına ulaşamıyoruz. Defalarca arayıp, randevu istediğimiz halde bir cevap alamadık diyerek şikayetini gündeme getirdi.

Toplantının sonunda genel bir değerlendirme yapan Suyabasmaz, herkese teşekkür ederek, tarımdan sanayiye kadar gerekli sorunları dinlediklerini ve görülen eksikliklerin değerlendirilerek sorunları birlikte çözeceklerini ve Ordu’nun kaderini değiştirecekleri sözünü verdi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
Vali ile Sağlık müdürünün veremediği müjdeyi Tandoğan verdi..Önceki Haber

Vali ile Sağlık müdürünün veremediği müj...

Başkan Güler, “Aybastı turizmin yeni adresi oldu!”Sonraki Haber

Başkan Güler, “Aybastı turizmin yeni adr...

Facebook Yorum

Yorum Yazın