İnka Tescil İnternet Hizmetleri
İnka Tescil İnternet Hizmetleri

Büyük Şehir Meclisi yeni yılın ilk toplantısını yaptı..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Büyük Şehir Meclisi yeni yılın ilk toplantısını yaptı..
Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi yeni yılın ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda Ordu’nun gelişimine katkı sunacak önemli kararlar alındı.Birçok gündem maddesinin görüşülmesi sırasında CHP gurubu meclis başkanlığına kendi meclis üyelerinin imzası ile bir önerge verdi. Önergeyi oylamaya sunan Büyük Şehir Belediye başkanı M. Hilmi Güler, kabul edenler deyince AKP’den bir kişi dahi el kaldırmadı. CHP. kendi önergesi için EVET dedi ama bu sayı yeterli gelmedi..

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda Akkuş’tan gelen lise öğrencisi Medine Başak Gül, Başkan Güler’e ilçede hayata geçirdiği yatırımlar için teşekkür ederken bir takım isteklerde de bulundu. Başkan Güler, Medine Başak Gül’ün, Argan Yaylası Festivali’nin devamı, Akkuş’a çocuk parkı,  ücretsiz internet ve okul olarak Çanakkale’ye gezi taleplerine olumlu yanıt verdi.

 

 

CHP’NİN ÖNERGESİ RET EDİLDİ..

DANIŞMAN BİLGİLERİ VERİLMEDİ..

Mecliste CHP. gurubu meclis başkanlığına yazılı bir önerge verdi. Önergede, başkan Hilmi Güler’in kaç danışmanı olduğu, danışmanların ne gibi görev yaptığı, öz geçmişleri ile ne kadar maaş aldıkları konusunda meclise bilgi verilmesini istediler.

CHP gurubunun verdiği yazılı önerge  önce okundu ve daha sonra meclis üyelerinin oylamasına sunuldu. Ancak, hiçbir AK Partili parmak kaldırmadı. Sadece CHP’li üyeler kaldırdı ama, sayı yetmeyince başkan Güler’in danışmanları konusunda kamu oyunun merak ettiği bilgiler de gizli kalmış oldu.

 

 

DENETİM KOMİSYONU OLUŞTURULDU..

Konuşmalar ardından gündem maddelerine geçildi. Meclis üyeleri tarafından Büyükşehir Belediyesinin 2019 yılı mali gelir ve giderleri ile bunlara ilişkin hesap kayıt işlemlerinin denetimi için görev yapmak üzere Denetim Komisyonu oluşturuldu. Yapılan gizli oylama ile denetim komisyonuna Muharrem Okyay Sarıhan, Züleyha Eriş ve Namık Paç seçildi.

 

3 MAHALLEDE GÖRSEL BOYAMA YAPILACAK

Gündemin bir diğer önemli maddesi Taşbaşı, Selimiye ve Düz Mahalle’de muhtelif parsellerdeki binalarda Cephe iyileştirme yapımı işi” kapsamında belediyenin görsel boyama yapması konusu oldu. Başkan Güler, bunun ilk adım olmasını 19 ilçede benzer çalışmaların yapılması gerektiğini söyleyerek, “19 ilçede şehrin güzelleşmesi adına bu tarz çalışmaları yapabiliriz. Nisan ayına kadar ilimizde farklılığı hissettirmek istiyoruz. Ordu’yu yükselen değer haline getirmek istiyoruz. Kışın yaylalarda ve şehrin genelinde turizm patlaması yaratmak istiyoruz. Yapılan her çalışma ilimizin değerini artırmak adına” dedi.

 

“SIRRIPAŞA’DA SAĞLIKLI ŞEHİRCİLİK ÖRNEĞİ GÖSTERİYORUZ”

Sırrıpaşa caddesinde sürdürülen çalışmalar ve devamında yapılacak cephe ve zemin iyileştirme çalışmalarına da değinen Başkan Güler, “Sırrıpaşa Ordu’nun en özel alanlarından birisi. Yapacaklarımız sadece dış güzelleştirme değil. Tamamen çürümüş bir alt yapı ile karşılaştık. Caddede büyük bir çalışma yoğunluğu içerisindeyiz. Yapacaklarımız sağlıklı şehircilik örneği olacak” diye konuştu.

 

“265 MİLYON TL BORÇ ÖDEDİK”

Yapılacak çalışmalarda kredi kullanıma yönelik yapılan eleştirilere yanıt veren Başkan Güler, “265 milyon TL borç ödedik. Ağlayan bir belediye değiliz. Şehrimizde gücümüzle, kaynaklarımızla gurur duyacağımız bir şehiriz. Kaynaklarımızı değerlendiriyoruz. İddialıyız. Bu bir gücü ve verimliliği gösteriyor” şeklinde konuştu.

 

37 gündemin getirildiği mecliste 27 gündem karara bağlanırken, 2 madde gündemden çıkarıldı ve 8 madde de komisyona havale edildi. Büyükşehir Belediye Meclisi Şubat Ayı toplantısını 11 Şubat Salı günü saat 14.00’te gerçekleştirecek.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Rektör Akdoğan, Yerel Basın Mensupları ile buluştu..Önceki Haber

Rektör Akdoğan, Yerel Basın Mensupları i...

Başkan Güler’den ,10 OCAK kutlama mesajı..Sonraki Haber

Başkan Güler’den ,10 OCAK kutlama mesajı...

Facebook Yorum

Yorum Yazın