Büyük Şehir Engelliler için kütüphane açtı..

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
Büyük Şehir Engelliler için kütüphane açtı..
Türkiye Sakatlar Derneği Ünye Şubesi, Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan kütüphanesine kavuştu.

Ünye ziyareti kapsamında Türkiye Sakatlar Derneğine giden Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, yeni bir kütüphanenin derneğe değer katacağını söyleyerek üyelere kütüphane sözü vermişti. Bu kapsamda ekiplerini talimatlandıran Başkan Güler, engelsiz kütüphanenin kurulmasını sağladı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Ünye ilçesinde bulunan Türkiye Sakatlar Derneğinde yeni bir kütüphane hayata geçirdi. Dernek binasında oluşturulan kütüphane yine Büyükşehir Belediyesince bağışlanan pek çok kitap ile de zenginleştirildi. 

“BAŞKANIMIZ BURAYA ÇOK GÜZEL BİR HEDİYE BIRAKTI”

Türkiye Sakatlar Derneği Ünye Şubesi Başkanı Nihat Yerlikaya yapılan çalışmalar dolayısıyla Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e tüm engelli bireyler adına teşekkür etti.

Şube Başkanı Yerlikaya konuşmasında şu sözlere yer verdi:

“Bugün mutlu bir anıya hep birlikte ortak oluyoruz. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler’in derneğimiz ziyaretinde burada bir eksiklik olduğunu söyledi. Burada neden bir engelsiz kütüphane olmasın diye söylemi olmuştu. Bugün Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız buraya çok güzel bir hediye bıraktı. Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz, burada bir boşluğu görünce doldurdu. Bence çok güzel bir eser ortaya çıktı. Burası daha çok büyüyecek. Kimler sayesinde oluyor bu değerli büyüklerimiz sayesinde. İşin mutfağının başında Büyükşehir Belediye Başkanımız var. Her defasında kendisine teşekkür ediyorum. Sadece burası için değil, Ordu’da 100 bine yakın engelli var. Başkanımız engellilerimize daha çok eğiliyor. Başkanımıza teşekkür ediyoruz, bizi engelli kardeşlerimizi çok mutlu etti. Allah kendisinden razı olsun.”

Öte yandan kurulan kütüphaneye kitabın yanı sıra birçok oyuncakta götürüldü. Kütüphanede bulunan öğrencilere hediye edildi.

 


Vatan Partisi Ordu il yönetimi adaylarını açıkladı..Önceki Haber

Vatan Partisi Ordu il yönetimi adayları...

Perihan Abla şans büfesi umut kapısı oldu..Sonraki Haber

Perihan Abla şans büfesi umut kapısı old...