4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Büyük Şehir daire başkanı rüşvetten tutuklandı..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Büyük Şehir daire başkanı rüşvetten tutuklandı..
Her siyasi partinin içersinde hırsız ve soyguncuların, rüşvetçilerin olduğu için bu haberimizde siyasi parti adı kullanmayarak, kişilerin yaptıkları yoksuzlukları partilere mal etmek istemiyoruz. Samsun Büyükşehir Belediyesi'nde 'rüşvet' iddiasıyla tutuklanan daire müdürünün kasasından milyonlar çıktı.. Savcılık dosya üstünde gizlilik kararı aldı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nde Mali Hizmetler Daire Başkanı olarak görev yaparken rüşvet iddiasıyla tutuklanan Bahattin Karakaş’ın  ev ve iş yerinde yapılan aramalarda kasa içerisinde yaklaşık 10 milyon lira ele geçirildiği ileri sürüldü. Cumhuriyet savcılığı soruşturmada gizlilik kararı alırken Bahattin Karakaş’ın  zabıta memurluğundan daire başkanlığına kadarki hızlı yükselişi dikkat çekti.

2019 seçimlerinde göreve gelen  Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, belediyede yeni bir yapılanmaya giderek daire başkanlarını değiştirmeye başladı. Terme Belediyesi Mali Hizmetler Müdürü Bahattin Karakaş’ı Büyükşehir Belediyesi’ne transfer ederek daire başkanı yaptı.

Bu dönemde Terme Belediye eski Başkanı Şenol Kul’un mevcut başkanlar Kılıç ve Demir’i personel konusunda uyardığı da iddia edilirken belde belediyesinde zabıta olarak göreve başlayan ve 20 yıllık memuriyet hayatında Büyükşehir Belediyesi’nde Daire Başkanlığı görevine kadar yükselen Bahattin Karakaş  önceki gün ‘RÜŞVET iddiasıyla tutuklandı.

Başkan Mustafa Demir’in Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesinin ardından Mali Hizmetler Daire Başkanı  olan Bahattin Karakaş, işadamından rüşvet istediği iddiasıyla Samsun Emniyet Müdürlüğü Organize İşler ve Kaçakçılıkla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri takibe alındı. 

Mali Şube ekipleri tarafından ev ve belediyedeki odasında yapılan aramalarda ise kasa içinde yaklaşık 10 milyon lira para bulunduğu öğrenildi.

Cumhuriyet savcılığı ise araştırmanın selameti açısından dosya üstünde gizlilik kararı aldı. Belediye Başkanı Mustafa Demir ise, tutuklanan Bahattin Karakaş’ın  yerine Mali Hizmetler Daire Başkanlığına vekaleten Mehmet Emrah Binici’yi atadı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yeni başkan göreve sıcak çorbayla başladı..Önceki Haber

Yeni başkan göreve sıcak çorbayla başlad...

Belediyenin borcunu ödemek için Cami arsasını sattı.Sonraki Haber

Belediyenin borcunu ödemek için Cami ars...

Facebook Yorum

Yorum Yazın