3- CMİLE EV
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Büyük Şehir Cenaze için THY ile anlaşma sağladı..

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
Büyük Şehir Cenaze için THY ile anlaşma sağladı..
Ordu Büyükşehir Belediyesi ile Türk Hava Yolları (THY) arasında cenaze nâkili için protokol imzalandı. Yeterki ölmeyin, ölümden de korkmayın. Cenazeniz hiç madur edilmeden uçakla yerine ulaştırılacak.

Buna göre artık Ordu il genelinde vefat eden ve il dışına gidecek olan cenazelerin nakilleri Büyükşehir Belediyesi tarafından THY aracılığında uçak ile taşınacak. Yapılan protokol ile ayrıca cenazenin birinci derece yakınlarından bir kişi yüzde 20 indirimli cenazeye eşlik edebilecek.

Ordu Büyükşehir Belediyesi sosyal belediyeciliğin en önemli örneklerini sergilemeye devam ediyor. Bu kapsamda önemli bir hizmet veren Ordu Büyükşehir Belediyesi Parklar ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığına bağlı Mezarlıklar ve Cenaze Hizmetleri Şube Müdürlüğü vefat olaylarında tüm süreçleri üstlenip vatandaşların acılarını bir nebze de olsa paylaşarak zor zamanlarında destek olmayı amaçlıyor.

Ordu il genelinde cenaze yıkama, cenaze nakil, kefen, mezar tahtası ile taziye hizmetlerini ücretsiz sürdüren Büyükşehir Belediyesi, il dışına cenaze nakil sürecinde de cenazelerin memleketlerine daha hızlı ulaşması ve defin işlemlerini kolaylaştırmak amacıyla yeni bir çalışma başlattı.

CENAZE NAKİL HİZMETİ ÜCRETSİZ YAPILIYOR

Bu doğrultuda görüşmeler yapan Büyükşehir Belediyesi, cenaze nakillerinin uçak ile yapılabilmesi için THY ile protokol imzaladı. İmzalanan protokol kapsamında artık araç nakillerine ek olarak uzak mesafedeki illere cenazeler uçak ile gönderilecek. Ayrıca cenazenin birinci derece yakınlarından bir kişi yüzde 20 indirimli cenazeye eşlik edebilecek.

Bu hizmet cenazenin bulunduğu ilçeye bağlı olarak Ordu-Giresun veya Samsun Çarşamba Havalimanlarından en hızlı şekilde gerçekleştirilecek.

 

 


"Tasavvuf Musıkisi Dinletisi” bu programı kaçırmayın..Önceki Haber

"Tasavvuf Musıkisi Dinletisi” bu program...

UYUŞTURUCU EROİN MADDESİ YAKALANDI..Sonraki Haber

UYUŞTURUCU EROİN MADDESİ YAKALANDI..