İnka Tescil İnternet Hizmetleri
İnka Tescil İnternet Hizmetleri

Büyük Şehir Aybastı’ya Okul yapacak, merkez bekleyecek!..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Büyük Şehir Aybastı’ya Okul yapacak, merkez bekleyecek!..
Ordu Büyükşehir Belediyesi eğitime destek veriyor. Ordu valiliği ile birlikte güzel işlere imza atıyorlar. Ancak, Ordu valisi Tucay Sonel ve Büyük Şehir Belediye başkanı M. Hilmi Güler’e duyuruyoruz. Altınordu Bucak Mahallesinde planda okul yeri olarak ayrılan alanın da en kısa zamanda değerlendirilerek, buranın okul ihtiyacının da karşılanması gerekiyor. Mahalle halkı Vali Tuncay Sonel’den destek ve ilgi bekliyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Aybastı ilçesi Ortaköy Mahallesinde 12 derslikli ilkokul/ortaokul binası yapacak.

“Ordu Büyükşehir Belediyesi Ortaköy İlkokulu/Ortaokulu” ismi verilecek okulun yapım protokolü, Valilik Makamında, Vali Tuncay Sonel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, Aybastı Kaymakamı Muhammet Şükrü Pekpak, Aybastı Belediye Başkanı Beytullah Geçtan, Aybastı İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Acu’nun katılımıyla düzenlenen törenle imzalandı. 

Aybastı ilçesi Ortaköy mahallesinde, mülkiyeti maliye hazinesine ait 1.515,39 m2 yüzölçümlü taşınmaz üzerine Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından özel proje uygulanarak yapılacak 12 derslikli ilkokul/ortaokul binasının yapım protokolü imza töreninde Vali Tuncay Sonel ile Büyük Şehir Belediye başkanı Dr. M. Hilmi Güler birer konuşma yaparak okul hakkında bilgi verdiler.

Konuşmaların ardından, Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Aybastı ilçesi Ortaköy mahallesine yapılacak 12 derslikli ilkokul/ortaokul binasının yapım protokolü,  Vali Tuncay Sonel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ve İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu tarafından imzalandı.

BİN KONUTLUK MAHALLE OKUL İSTİYOR..

AYBASTI’YA OKUL YAPACAK, MERKEZ BEKLEYECEK!..

Ordu valisi sayın Tuncay Sonel ve Büyük Şehir Belediye başkanımıza sesleniyoruz. Altınordu Bucak Mah. Şahincili sınırına yakın toplu konutların içersinde bulunan ve fotoğrafta görünen alan ise planda okul yeri olarak ayrılmış bulunuyor.

Bu semtte yaklaşık 1000 daire var. Yaklaşık çevreyle birlikte Araştırma Hastanesinin bölgeleri dahil 5 bin nüfusa sahip. Bu çevrede oturan aileler çocuklarını merkeze gönderiyor. Acil bir okula mutlaka ihtiyaç var. Mahalle sakinleri bir an evvel okul yapılmasını istiyorlar. Çocuklarını servisle okula gönderen aileler, Aybastı gibi uzak semtlere okul yaparak bizi bekletiyorlar diyerek eleştiriler yapılıyor. Ayrıca bu semte bir okul yapılması şehir merkezinin yükünü de büyük oranda rahatlatacaktır.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ordu’da yapılması gereken daha çok hizmetler var..Önceki Haber

Ordu’da yapılması gereken daha çok hizme...

Perşembe’de deniz kenarına yapılan inşaattan haberiniz var mı?Sonraki Haber

Perşembe’de deniz kenarına yapılan inşaa...

Facebook Yorum

Yorum Yazın