4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF

BÜLENT ŞİŞMAN, “YAMAÇ PARAŞÜTÜNE İLGİYİ ARTIRACAĞIZ”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
BÜLENT ŞİŞMAN, “YAMAÇ PARAŞÜTÜNE İLGİYİ ARTIRACAĞIZ”
Boztepe Paraşüt pisti uçuşları yeniden başladı. Genel sekreter yardımcısı Bülent Şişman da paraşütle atlayarak Ordu’yu havadan seyretti.. Ordu'nun en önemli turizm cazibe merkezi Boztepe'de, adrenalin tutkunlarının gözdesi olan yamaç paraşütü uçuşlarına yeniden başlandı.

Kentin seyir terası konumundaki 530 rakımlı Boztepe’de gerçekleştirilen yamaç paraşütü uçuşlarına tüm dünyada etkili olan Covid-19 salgını nedeniyle ara verilmişti. Alınan güvenlik tedbirleri sonrası uçuşlara tekrar açılan parkurun ilk deneme uçuşunu ise Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bülent Şişman ve Başkan Danışmanı Asım Suyabatmaz gerçekleştirdi.

“PARKUR ALANI DAHA MODERN HALE GETİRİLECEK”

Amaçlarının Ordu'nun turizmine ve tanıtımına katkı sunmak olduğuna dikkat çeken Genel Sekreter Yardımcısı Bülent Şişman, “Ordu’nun önemli turizm noktalarından birisi olan Boztepe’de yamaç paraşütü uçuşları Covid-19 Virüsüne karşı alınan tedbirlerin ardından tekrar başladı. Büyükşehir Belediyesi olarak bizler de ilimizde bu sporun daha da geniş kitleler tarafından yapılması için çalışma yapacağız. İlk iş olarak deforme olmuş ve ilimize yakışmayan pist alanında yenileme çalışması başlattık. Toplamda 250 metrekare olan pist alanını sil baştan daha modern hale getireceğiz. Bunun haricinde zemin üstüne doğal doku ile uyumlu yeşil kauçuk kaplama yapacağız. 10 gün içerisinde tamamlamayı hedeflediğimiz bu çalışma ile yerli ve yabancı turistlerimize daha iyi hizmet ederek ilimize yakışır bir alanın kazandırılmasını sağlayacağız” dedi.

“ORDU 12 AY TURİST AĞIRLAYACAK”

Belediye olarak ilimizin turizm pastasından daha fazla pay alabilmesi için çalışmaların her alanda devam ettiğini vurgulayan Başkan Danışmanı Asım Suyabatmaz, “Bizim amacımız Ordu'yu 12 ay yaşanır ve seyahat edilebilir şehir haline getirmek. Bu bağlamda Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in liderliğinde ilimiz turizmini daha da yukarıya çıkartmak için çalışmalarımızı her alanda yürütüyoruz. Bunun bir örneğini de burada görmüş olduk. Büyükşehir dokunuşu ile yamaç paraşütü artık ilimizde daha farklı noktaya gelecek” diye konuştu.

Öte yandan yapılacak pist ve çevre düzenleme çalışmaları ile Ordu’nun önemli turizm noktalarından birisi olan Boztepe’ye turist ziyaretinin artması hedefleniyor.

ÇARŞAMBA PAZARINA YENİ PAZAR TEZGAHI..

Ordu Büyükşehir Belediyesi, kentin en eski ve yerleşik pazarı olan, Altınordu ilçesine bağlı Düz Mahalle sınırları içerisinde kurulan ‘Çarşamba Pazarı’nda bir ilke imza attı. Kırsal mahallelerde yaşayan kadınların kendi ürettikleri ürünleri satmak için haftanın Çarşamba günü geldikleri pazara, 200 adet tezgah kuruldu. Pazar yerinde Zabıta Dairesi Başkanı Cevdet Çağlar ile birlikte incelemelerde bulunan Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bülent Şişman, pazarın durumu, alış-veriş hareketliliği, vatandaşların pazardaki memnuniyeti üzerine pazarcı esnafı ve vatandaşlarla sohbette bulundu.

200 TEZGAH KURULDU

Pazarda karşılaştığı vatandaşların kendisine iletmek istediği talepleri de dinleyen Genel Sekreter Yardımcısı Şişman, “Yaklaşık 2 ay önce Başkanımız sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler ile birlikte, Çarşamba Pazarı’nı ziyaret etmiştik.  Burada, Ordu’nun kırsal mahallelerinden gelen kadınlar, kendi el emeği organik ürünlerini satıyorlar.  Yaptığımız ziyarette herhangi bir tezgahlarının olmadığını, yerlerde zor şartlarda satış yaptıklarını gördük. Başkanımızın talimatıyla birlikte aldığımız 200 tezgahı pazardaki kadınların hizmetine sunduk” dedi.

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Teleferiğin yoğun ilgi üzerine saatleri değişti..Önceki Haber

Teleferiğin yoğun ilgi üzerine saatleri...

TABAN FİYATI 23.75 DEN AZ OLURSA ZULÜMDÜR..Sonraki Haber

TABAN FİYATI 23.75 DEN AZ OLURSA ZULÜMDÜ...

Facebook Yorum

Yorum Yazın