BU ŞEHRİ YÖNETENLERE SESLENİYORUZ..

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
BU ŞEHRİ YÖNETENLERE SESLENİYORUZ..
Ordu’yu yönetenlere çok önelmiş bir konuyu arz etmek istiyoruz. Sayın mülki amirimiz, Valimiz Muammer Erol, Büyük Şehir Belediye başkanımız Dr. M. Hilmi Güler, sayın Altınordu Belediye başkanı Ulaş Tepe’ye ve Emniyet müdürümüz sayın Atil Aksoy’a sesleniyoruz. Ve soruyoruz?

Sakın hiç kimse bu bizim görevimiz değil demesin. Çünkü bu ilin tek bir sahibi yok, binlerce  sahibi var. Ordu’yu yönetenlerimiz yukarıda isimlerini saydığımız idarecilerimiz sizleri Ordu’nun sokaklarını gezmeye davet ediyoruz. Ama ara sokak ve caddelere çıkmanızı istiyoruz.

Ordu, Altınordu merkezinin sokaklarını lütfen bir gezin, kaldırımlar, yol kenarları esnafların koyduğu, çirkin malzemeler, oturaklar, masalar ile, kazık çakarak,  çirkin malzemeler koyarak, işgal edilerek, hatta kaldırımlar çiçek ve saksılarla işgal edilerek, araç park etmesini engellemek isterken, yayaların yürümeleri de engellenerek şehir görüntüsünden uzaklaşıp, adeta işgal edilen çirkin bir  çöplük görüntüsüne  bürünmektedir.

Ordu şehri Altınordu  sadece Sırrıpaşa, Süleymen Felek ve İsmet Paşa caddesinden ibaret değildir. Şehrin güzelliği sadece burada gözüküyor. O caddeler ile övünen yönetim, bir arka sokakları da gezerek bu soruna mutlaka bir çare bulmaları gerekiyor. Böyle bir şehir görüntüsü Türkiye’nin 81 vilayetini gezerseniz başka hiçbir ilde bulamazsınız.

AŞKIN TÖREN, KAYBETTİ,

HİLMİ GÜLER ZOR KURTULDU..

Bu görüntüler, vatandaşlar tarafından büyük tepkilerle karşılanıyor. O bölgede oturan ve ikamet edenler, sokaklardan yürüyen vatandaşlar, kısa süreliğine aracını park etmek zorunda kalan sürücüler zor şartlar altında o caddeden, sokaklardan geçebiliyor.

İşte son 31 Mart yerel seçimlerinde vatandaşlar yıllardır gösterdikleri tepkinin cevabını verdiler. Aşkın Tören’e oy vermeyip seçimi kaybettirdiler. Büyük Şehir başkanımız M. Hilmi Güler’de kaybetmenin ucundan zor kurtuldu. Bu nedenle yönetici ve idarecilerimizi, Ordu’yu yönetenleri uyarıyoruz. Lütfen bu çirkin ve zor rezalete bir çare bulunuz. Korkmayın o yolu kapatanlar, engel olanlar sizlere zaten oy vermiyor. Sizlere o caddeden her  güngeçenler oy vererek kazandırdılar.

ÖZEL OTOPARK SAHİPLERİNE TEPKİ..

Gazetemizin istihbarat bilgilerine göre, bu yörelerde genellikle kazık çakarak yola engel koyanlar, özle otopark sahiplerinin olduğu ve bazı güçlü kabadayılık yapmak isteyen esnafların olduğunu tespit etmiş bulunuyoruz. Çünkü, o otopark sahipleri kaldırım veya yol kenarlarına park eden araçları Trafik şubesine şikayet ederek, ceza kestiriyorlar.  Amaçları araçların kendi otoparkına park ederek daha çok para kazanmaları. Bu şikayet telefonları kontrol sonucu tespit edilebilir.

Bazı esnaflar da burası benim iş yerimin önü diyerek, orayı yani kamunun, vatandaşın yolunu sahiplenerek dubalar koyarak, güçlerini ortaya koymaya çalışıyorlar.

Biz bu çarpık düzenin düzeltilmesi için lütfen yetkilileri bir kez daha uyarıyoruz.

BU VATANDAŞ NEREDEN YÜRÜYECEK?


Büyük Şehir Belediyesinden Anneler günü süprizi..Önceki Haber

Büyük Şehir Belediyesinden Anneler günü...

Ordu’da kaçak tütün ve alkol ele geçirildi.Sonraki Haber

Ordu’da kaçak tütün ve alkol ele geçiril...