2 -AŞ. ŞEHİR KADINLAR GÜNÜ
3- İnka Tescil SECCADE YAN TARAF
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF

Bu Okula destek verecek, sahip çıkacak birileri aranıyor..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bu Okula destek verecek, sahip çıkacak birileri aranıyor..
Altınordu Şirinevler Mahallesinde Hizmet vermekte olan Vilayetler Hizmet Birliği Adil Karlıbel İlkokulu’nda her şey güzel gidiyor, bütün imkanlar var, ancak hobi bahçesi bile bulunan okulun bahçesinde minik öğrencilerin oyun oynamaları için çocuk oyun bahçesi bulunmuyor. Birilerinin bu sese kulak vererek destek olmasını istiyoruz.

HABER : OSMAN ŞAHİN

Bazı öğrenci velilerinin rica ve talepleri üzerine okuldaki bu eksikliğin giderilmesi için VİLAYETLER HİZMET BİRLİĞİ ADİL KARLIBEL İLKOKULU’nu ziyaret ederek incelemelerde bulundum. Okul müdürü İsmail Yılmaz ve anasınıfı öğretmeni Handan Birsen öğretmenimizle tanışarak bir süre sohbet ettik. Kendileri bana okulu gezdirerek bilgi verdiler.

“TEK İSTEĞİMİZ ÇOCUKLARIMIZI DAHA ÇOK MUTLU ETMEK”

Okul müdürü İsmail Yılmaz, yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi. Okulun eğitim düzeyinin iyi seviyede olduğunu belirtti.  Müdür Yılmaz “Velilerimizin istedikleri çok fazla bir şey değil. Okulumuzun mevcut bahçesine başta anasınıfı öğrencileri olmak üzere tüm öğrencilerimizin oyun oynayacakları bir alan; yani çocuk oyun bahçesi ve geleneksel oyun çizgilerinin çizilmesini istiyoruz. İnanın bu çocuklarımızı çok sevindirecek ve mutlu edecektir. Okulumuzda 18 öğretmen, 406 öğrenci var. 10 sınıf 4 tane de anasınıfı bulunuyor. Ayrıca Bakanlığımızın 2023 eğitim vizyonu kapsamında okullarda açılması istenen Tasarım Beceri Atölyesi de kurmak istiyoruz. Bu konuda Ordulu yöneticilerimizden,  velilerimizden veya iş adamlarından destek bekliyoruz” dedi..

HOBİ BAJÇESİ VAR, OYUN BAHÇESİ YOK..

Söz konusu okulda gerçekten en ince ve gerekli bütün ihtiyaçlar karşılanmış, Atatürk köşesi, derslikler son sistem eğitim gereçleri ile donatılmış, okulun arka bölümünde bulunan küçük bir alana “HOBİ BAHÇESİ” yapılarak minik çocuklara kendi sebze ve meyvelerini yetiştirmeleri sağlanmış.

Bu kadar güzel çalışmaların yapıldığı okulda çocuk oyun alanı ve tasarım beceri atölyesinin yapılması için elbette belli bir maddi imkana ve birilerinin desteğine ihtiyaç bulunduğu açık ve nettir. Bu konuda hayırsever bir iş adamı veya yetkililerden fedakarlık bekleniyor.

“ÖĞRENCİLERİMİZİ ÖZLEDİK”

Covid19 pandemisi nedeniyle sessizliğe bürünen bütün okullardan birisi de Vilayetler Hizmet Birliği Adil Karlıbel İlkokulu… Okul Müdürü İsmail Yılmaz ile okulun başarılı anasınıfı öğretmenlerinden biri olan Handan Birsen, uzaktan eğitim yapılmasının okulu sessiz ve terk edilmiş bir kurum haline getirdiğini ifade ederken, üzülerek, “Öğrencilerimizi özledik.  Biran önce okulumuzun sessizliğinin bozulmasını bekliyoruz, minik çocuklarımızın seslerini duymak istiyoruz.”açıklamaları, öğretmenlik mesleğinde çocuk sevgisinin ne kadar anlamlı olduğunu bana bir kez daha hissettirdi.

YETKİLİLERE SESLENİYORUZ!..

İçinde bulunduğumuz dönemde zor şartlar altında eğitim veren öğretmen ve yöneticilerimiz ile yine zor şartlarda eğitim gören minik öğrencilerimizin bu eksikliğini yerine getirerek çözüme kavuşturacak birilerini bekliyoruz. Hayırsever iş adamlarının, Milli Eğitim görevlilerinin veya Belediye başkanlarının bu sese kulak vermelerini minik öğrencilere verecekleri bir müjdeyi bekliyoruz.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Başkan Güler, müjdeyi verdi..”Oyunları bozduk”Önceki Haber

Başkan Güler, müjdeyi verdi..”Oyunları b...

ORDU ŞEHİR HASTANESİNİN İHALESİ YAPILIYOR..Sonraki Haber

ORDU ŞEHİR HASTANESİNİN İHALESİ YAPILIY...

Facebook Yorum

Yorum Yazın