AŞKIN KANDİL - evde kal

Bu kafayla Ordu’nun otopark sorunu çözülemez..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bu kafayla Ordu’nun otopark sorunu çözülemez..
Altınordu’ya 200 araçlık yeni bir otopark daha yapıldığını söylüyorsunuz. “Ordu Büyükşehir Belediyesi, il genelinde büyük bir ihtiyaç haline gelen otopark alanına yönelik Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları doğrultusunda lokal değil kalıcı çözümler üretmeye devam ediyor.” denilse de bu hiçbir çözüm değildir. Ordu’nun otopark sorunu bu kafayla, böyle bir projeyle asla çözülmez. Bütün Büyük şehirlerde otopark sorunları ya katlı otoparklarla, ya da yerin dibine kat kat girilerek daha fazla araç park edilmesi sağlanarak çözüme ulaşılmaktadır.

Bu yapılan bölgeye katlı otopark yapılması, veya yerin dibine 3-4 kat girilmesi çok mu zor? ve hatta Ordu Ayışığı parkında da aynı proje uygulanabilir. Yer altı otoparkı yapılabilir.  Bunlar çok para isteyen bir yatırım da değil. Böyle bir projeleri uygulamak  çok mu zor? Kafanız hiç mi çalışmıyor, bu nasıl bir çözümdür. Bu nasıl bir projedir. Ordu’nun en merkezi alanlarını, halkın gezip oturduğu park alanlarını otoparkla kapladınız.  Halkın gezi alanı meydanları otoparklarla işgal ediyorsunuz. Bir tene yapın, tam yapın, o nedenle diyoruz ki; Dibine gir Coşkun, dibine..”diyoruz. Yanlış anlamayın, başka yere değil, otopark yapımı için yerin dibine girin diyoruz.

Şehrin otopark ihtiyacına çözüm bulmak için ilk etapta 19 Eylül Stadyumunun kuzey tarafında bulunan alanda çalışmalara başlayan Büyükşehir Belediyesi, mevcut otopark alanını genişleterek yaklaşık 200 araçlık otoparkı vatandaşların hizmetine sundu.

“ŞEHİR İÇİNDE RAHATLAMA SAĞLAYACAK”

Çalışmaları yerinde inceleyen Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, “İlimizde otopark konusunda sıkıntılar yaşanıyordu. Bu nedenle ilk etapta stadyumun arkasında atıl durumda bulunan 2 bin 500 metrekarelik alanda çalışmalara başladık. Asfaltı da dökülen bu alan otopark ihtiyacını çözmeye yönelik bir adım oldu. Mevcut otopark alanı ile birlikte en az 200 aracın park edilebileceği bu alan, şehir içinde bir rahatlama sağlayacak. Bu şekilde çalışmalarımızı artırarak sürdürmeye devam edeceğiz. Emeği geçen ekip arkadaşlarımıza teşekkür ediyor ve yatırımlarımızın ilimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz” dedi.

Proje kapsamında 4 bin 847 metrekare alanda yaklaşık 200 araçlık otopark ve otopark aydınlatması, motosiklet park alanı, kulüp binası cephe iyileştirmesi, baskı beton zemin uygulaması ve 4.610 metrekare asfalt zemin çalışması yer alıyor.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Rektör, Akdoğan, “Üniversitede uzaktan eğitim başlayacak”Önceki Haber

Rektör, Akdoğan, “Üniversitede uzaktan e...

Gürgentepe'nin Muhtarları Belediye başkanının küfründen çok hoşlanmışlar..Sonraki Haber

Gürgentepe'nin Muhtarları Belediye başk...

Facebook Yorum

Yorum Yazın