4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Bu ilde kaçak inşaata dur diyecek bir yetkili yokmuş?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bu ilde kaçak inşaata dur diyecek bir yetkili yokmuş?
Ulubey ilçesi Refahiye Mahallesinde yapımı tamamlanan 7 katlı kaçak bina için yapılan bütün şikayetlerin sonucu ve kararı C. Savcılığının ve mahkemenin vereceği karara bağlı. Nereye, hangi kuruma sorduysak, “Efendim konu C. Savcılığına intikal etti. Adli mercilerin vereceği kararı bekliyoruz” cevabını aldık. Resmi makamlar işlem yapana kadar kaçak bina "OLDU BİTTİ, MAŞALLAH" Milletimize ve devletimize hayırlı olsun...!!!!

BİR AÇIKLAMA DA VALİDEN BEKLENİYOR!.

HERKES C. SAVCISINDAN UMUT BEKLİYOR..

KİMSEDEN OLUMLU CEVAP YOK..

Bize şarkı söylemek düştü..

Aman ormancı, canım ormancı,
Köyümüze getirdin yoktan bir otelci..

BAKALIM BU OLAY NASIL SONUÇLANACAK?

İlk olarak Ulubey Belediyesi yetkililerine sorduk. C. Savcılığına suç duyurusu yaptık dediler. Karayolları 7. Bölge müdürlüğü mahkemeye intikal etti, Orman bölge Müdürlüğü yasal adli işlem yapıldı ve Ordu Orman bölge müdürlüğü C. Savcılığına suç duyurusu yaptıkdiyor, ama adli makamlar karar verene  kadar adam da 7 katlı otel binasını tamamlamış oldu. Milletimize ve devletimize hayırlı olsun..

Defalarca yayınladığımız bu ihbar nitelikli haberimize hiçbir sorumlu kesin bir cevap veremiyor. Ordu’nun Ulubey ilçesi Refahiye Mahallesinde devletin Orman arazisi üzerine yapılan kaçak binaya hiçbir yetkili “DUR” diyemeden yapımı tamamlandı.  Artık bundan böyle bize de “AMAN ORMANCI, CANIM ORMANCI..”deyip şarkı söylemek düşer. Ancak, gariban çobanın yayladaki barakasını yıkan Ordu valisinden bu zamana kadar hiç bir açıklama gelmedi. Artık bir açıklama da vali Tuncay Sonel yapar umudundayız..

İnşaat başlarken ŞADIRVAN ve MESCİD yapıyorum diye hayır işi yapacağını  söyleyerek kendisine izin verilen  H.Y. isimli bir vatandaş daha sonra bu Şadırvanı otele çevirdi. Ulubey ilçesinin Refahiye Mahallesi Ulubey – Gürgentepe kara yolu üzerinde bulunan kaçak binanın bir kısmının da kara yolları 7. Bölge müdürlüğü sınırları içersinde bulunması nedeniyle ihbar niteliği olarak yayınladığımız haberimize hiçbir yetkiliden olumlu veya olumsuz  bir yanıt alamadık.

Şu ana kadar yayınladığımız haberlere Ordu Valisi Tuncay Sonel’den de hiçbir cevap ve açıklama  gelmedi. Acaba sayın valinin bu konuda yetkisi yok mu? Yoksa geçtiğimiz günlerde Aybastı yaylasında şafak operasyonu ile gariban vatandaşın yaylaya yaptığı çoban barakalarını yerle bir etme emri veren valinin devletin orman arazisine bir vatandaş tarafından yapılan kaçak binanın 7 katlı beton bina olduğu için mi gücü yetmiyor? Tabiiki, ağaçtan yapılmış çoban barakasını yıkmakla, beton binayı yıkmak aynı güce  ve kuvvete sahip olamaz.

Konuyla ilgili daha önce Ulubey Belediyesi yetkililerine sorduğumuzda,  “Biz suç duyurusunda bulunduk konu adliyelik oldu. Şu anda yapacak bir yetkimiz yok, adli makamın vereceği kararı bekliyoruz. Bize  elektrik almak için başvurdu, olumsuz raporu verdik” diyerek topu başkalarına atmışlardı.

KARAYOLLARINDAN GÜLÜNÇ CEVAP

Olayı Karayolları Samsun 7. bölge müdürlüğüne ilettiğimizde aldığımız cevap da oldukça ilginç oldu. Kamulaştırma baş müfettişi Ümit beyin verdiği bilgilere göre,“Orada benim bildiğim bu şikayetle ilgili orman tutanak tuttu. Ulubey’de kontrollük var, onlar ilgileniyordur, onlar işin iç yüzünü biliyorlar. Binayı yapan vatandaş tutanağa iptal ettirmiş, olayı siyasiler de biliyor. Yetki ve sorumluluk kontrollüğe aittir. Mevzuuyla ilgili yol yapan bölge müdürlüğü ile görüşün”  diyerek bizi Yıldız hanıma yönlendirdi.

Yıldız ablamızdan aldığımız cevap ise aynen şöyle : “Onun müsaadesini Belediyeden alıyordur. Siz bize resmi olarak yazılı bir şikayet yapın. Biz yol yapım  servisiyiz. Bizim bir de stareteji bölümümüz var. O şikayetleri bu yoldan takip ediyor ve çözülüyor”  diyerek bizlere çok güzel bir cevap (!) verdi ve bizi aydınlatmış oldu. Kendilerine teşekkür ediyoruz.

GİRESUN  BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNÜN CEVABI..

Olayı bir de Giresun Orman bölge müdürlüğüne ilettik. Bölge müdürü ise, “Ben konuyu şube  müdürümle istişare ettim. Orada birden çok yapı varmış. İzinsiz olan binalarla ilgili gereğini yaparak C. Savcılığına intikal ettirmişler. Adli vaka olduğu için gereğini yaptık. Bundan sonraki kısım adli vaka, gerisini adalet gereğini yapacak ama o süreci bekleyeceğiz. Karayollarına ait kısım ile de Karayollarına söyledik, onlar gereğini yapmazsa biz savcılığa iletiriz. Söz konusu işlemler sonucu yargı ne derse o olur. Zaten bizim arkadaşlarımız tutanak tutarak gereğini yapmışlar” dedi..

BÜYÜK ŞEHİRDEN DE SES YOK..

Aynı olayı basın toplantısında Ordu Büyük Şehir Belediye başkanı Dr. M. Hilmi Güler’e de söylediğimiz halde başkan gereğini yapacaklarını ifade etmişti. Ancak, o günden bu yana hala  resmi ne bir işlem, ne de bir açıklama yapılmadı. 17 Katlı 3 blok olan Belde evlerini yıkan Başkan Güler, sanıyoruz bu konu hakkında da yetkisini kullanacaktır. Biz artık olayın takipçisi de olmaya devam etsek bile sonuç olarak  bize artık şarkı-türkü söylemek ve “AMAN ORMANCI, CANIM ORMANCI, KÖYÜMÜZE GETİRDİN YOKTAN BİR ORMANCI” şarkısını söylemeye devam edeceğiz.


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Hindistan’lı bakalım Ordu’ya nasıl bir yatırım yapacak?Önceki Haber

Hindistan’lı bakalım Ordu’ya nasıl bir y...

Vali Sonel, “Aşı Çalışmalarında Farkındalık Oluşturalım”Sonraki Haber

Vali Sonel, “Aşı Çalışmalarında Farkında...

Facebook Yorum

Yorum Yazın