4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Bir Gri pasaport skandalı da Ulubey Belediyesinden!..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Bir Gri pasaport skandalı da Ulubey Belediyesinden!..
Belediyelerin Gri Pasaportla yurt dışına adam kaçırma olayı Korgan Belediyesinden sonra bir gri pasaport skandalı da Ulubey Belediyesinde yaşanmış. Henüz daha Korgan Belediyesinde yaşanan gri pasaport olayı soruşturmasının sonuçlarının ne olduğu kesinlik kazanmadan skandal bir haberin benzeri de Ulubey Belediye meclisi tarafından alındığı ortaya çıktı. Bu konuda Ulubey Belediye başkanı İsa Türkcan’dan açıklama bekliyoruz.

Olayla ilgili haberin detay ve bilgilerini Cumhuriyet Halk Partisi Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, sosyal medyada paylaşarak, “Malatya’da patlak veren ve Korgan Belediyesi’nin de karıştığı belediye eliyle insan kaçakçılığı olayının Ulubey’de de yaşandığını belgeleriyle açıkladı. 53 kişiden oluşan kafilede bulunan kişiler Ordu dışından isimlerden oluşuyor. Gri pasaport çıkartılarak yurtdışına götürülen kişiler gittikleri Avrupa ülkelerinden geri dönmemişlerdir” paylaşımını yaptığı yeni bir skandalı daha ortaya çıkarmış bulunuyor. Adıgüzel, yaptığı açıklamasında “SAVCILIĞI GÖREVE DAVET EDİYORUZ” dedi..

MECLİS GÜNDEMİNDE GÖRÜŞÜLMÜŞ..

Ulubey Belediye başkanlığının 28.07.2020 tarihli Belediye başkanlığına sunulan dilekçede mecliste görüşülmek üzere yapılan oturumun 4. Maddesinde aynen Korgan Belediyesindeki benzer proje kapsamında “ÇEVREYE DUYARLI BİREYLER YETİŞTİRMEK”konulu adlı proje kapsamında Almanya Hannever şehrine ziyaret yapılması hususunun görüşülmesi maddesi meclis 04.08.2020 tarihli meclis gündeminde oy birliği ile kabul edildiği görülüyor.

AYNEN KORGAN BENZERİ..

LİSTEDE 53 KİŞİ VAR..

Korgan Belediyesi meclis oturumunda alınan 53 kişinin Almanya’ya gönderme kararı, Muhtarlar derneği aracılığı ile alınmıştı. Ulubey’de de ilginç bir dernek ismi ile alınan kararda yine Belediye meclisi, 04.08.2020 tarihli oturumunda aldığı kararında “MW Uluslar arası diplomatlar sosyal ekonomik ilişkiler ve bağlantıları geliştirme derneği”adı altında yine aynı şehir, aynı isim olan bütün  masrafların Ersin Kilit adlı kişi tarafından karşılanması talep edilerek Belediye meclis oturumunda kabul edilmiştir.

Belediye meclisinde alınan kararda protokolün imzalanması ve projenin yürütülmesi için yazı işleri müdür vekili Salih Conkara’nın görevlendirilmesine karar verilmiştir.

BU TESEDÜF MÜ? ŞEBEKE Mİ?

İlk önce Malatya’da ve birkaç Belediyelerde yaşanan bu ilginç yurt dışına adam kaçırma olayı, daha sonra Korgan ilçe Belediyesinde  yaşandığı ve şimdi de Ulubey Belediyesinde  benzeri olayın yaşanması bir tesadüf olmadığı, sanki Belediyelerde uygulanan zincirleme bir insan kaçakçılığı şebeke şüpheleri ortaya çıkıyor.

SAVCILAR SORUŞTURMA AÇMALI!..

BÜTÜN BELEDİYELER ARAŞTIRILMALI..

Bu ilginç insan kaçakçılığı olayı zincirleme olarak Belediyeleri aracı yapılarak düzenlendiği ortaya çıkıyor. Bu bir hizmet veya görev değil, belki Ulubey Belediyesinden sonra Ordu’nun diğer ilçe Belediyelerinde de aynı kararlar alınarak bir çok insanlar kaçırılmış olabilir.

Henüz daha Korgan Belediyesinde yaşanan olayın sonuçları hakkında kesin bir açıklama yapılmazken,  benzeri olayın Ulubey Belediyesinde devam etmesi, Ordu’nun diğer ilçe Belediyelerinde de yaşandığı şüpheleri ortaya çıkıyor.  CHP Milletvekili Mustafa Adıgüzel bu konuda C. Savcılarını göreve çağırarak soruşturma açılması için uyarılarda bulundu.

Bu olayın sonucunu da takip ederek, Belediye meclis oturum kararına imza atan başta Ulubey Belediye başkanı İsa Türkcan’dan kamu oyunu aydınlatacak açıklamalar bekliyoruz.

Yurt dışına gönderilenler  kimlerdir, bunlar geriye döndüler mi, kararda adı geçen dernek yasal mıdır, bu derneğin merkezi neresidir.?


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Aşı konusundaki çelişkili açıklamalar kafa karıştırıyor..Önceki Haber

Aşı konusundaki çelişkili açıklamalar k...

Belediye ile valilik açıklama yaptı.. Herkes bu işe şaştı …Sonraki Haber

Belediye ile valilik açıklama yaptı.. He...

Facebook Yorum

Yorum Yazın