4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

“BEN KLASİK BELEDİYE BAŞKANI DEĞİLİM”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
“BEN KLASİK BELEDİYE BAŞKANI DEĞİLİM”
Ordu’nun Mesudiye ilçesinde 1991 yılından bu yana yapılan ve yerel yönetimlerin demokrasi anlayışına en güzel örnek olarak gösterilen 'Mesudiye Kurultayı'nın 31.si yapıldı. Mesudiye Belediye başkanı İsa Gül, Büyük Şehir Belediye başkanı Hilmi Güler’e ilçenin tablosunu hediye etti.. Başkan Güler ise yaptığı konuşmasında “BEN KLASİK BELEDİYE BAŞKANI DEĞİLİM” diyerek kalitesini konuşturdu.

Mesudiye’de yapılan kurultaya katılan başkan Güler, Mesudiye kurultayında konuştu ve şunları söyledi..

“Lafla karın doymuyor. Üretim yapmak zorundayız. Mesudiye’ye 5.5 saatte geliyorduk şimdi 1 saat 10 dakikada geliyoruz. Buraya yılda 15 milyonluk yatırım yapıyoruz. Melet ırmağı’nı çöpten temizliyoruz. Normalde 5 senelik bir dönemde 400-450 km yol yapılır. Bu kadar hızlı yapma sebebimiz şu; taş ocağımızı kendimiz aldık, asfalt plentimizi kurduk ve 130 tane iş makinasını aldık. Bu sebeple yolları artık biz yapıyoruz.”dedi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar eski bakanı ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, AK Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız, CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Ordu Valisi Tuncay Sonel, Mesudiye Kaymakamı Mehmet Emre Canpolat, Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül, Eski CHP İstanbul Milletvekili Oktay Ekşi, Eski CHP Ordu Milletvekili İdris Yıldız, ilçe belediye başkanları, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Eski Bakanı ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, kurultayda yaptığı konuşmada, Mesudiye Kurultayı’nı partiler üstü bir toplantı olarak gördüğünü söyledi. Güler, “Bu kurultay tamamen Mesudiye’nin özgül ağırlığına uygun bir toplantı ki, Mesudiye Türkiye’de sıradan bir ilçe değil. İlçeden öte bir ilçe. Böyle bir ortamda bizlerin çalışmasının partiler üstü olmasını arzu ediyorum. Dünya Demokrasi Formuna talip olan bir ilçe aslında farkındalık oluşturmuş bir ilçedir” dedi.

Devlette ve kültür alanında devamlılığın esas olduğunu vurgulayan Başkan Güler, buna uygun hareket ederek bu örfü ileriye taşımak gerektiğini belirterek, “Geçmişle geleceği buluşturmak bizim görevimiz. Geçmişle geleceği buluşturmak bizim görevimiz. Aydınların görevi de doğru soruları sorarak sistemi irdeleme ve daha iyi reformların yapılmasını sağlamak. Göreve geldiğimden itibaren hep buna ağırlık veriyorum.” diye konuştu. 

“LAFLA KARIN DOYMUYOR. ÜRETİM YAPMAK ZORUNDAYIZ”

Mesudiye’nin böylesine bir özgül ağırlığı olmasına göç problemi ile karşı karşıya kaldığını, Orhun abidelerinden eski yazıtlara sahip bu kadar bereketli toprakların neden gereği gibi değerlendirilmediğini soran Başkan Güler, “Arkadaşlar, lafla karın doymuyor. Önce üretim yapmalıyız. Bizim Belediye Başkanlığındaki amacım da burada. Amacımız Düşünen, Yarışan, Üreten Ordu’yu oluşturmak. Buradaki üç temel unsur kutsal kitabımızın bize emri. ‘Hiç düşünmez misiniz, hiç akletmez misiniz?’ diye buyurulan düşünmek, üretmek ve yarışmak. Bu sebeple hep söylüyorum üretim yapmamız gerekiyor” şeklinde konuştu.

“BEN KLASİK BELEDİYE BAŞKANI DEĞİLİM”

Klasik bir belediye başkanlığı yapmadığını vurgulayan Güler, şöyle konuştu:

“Ben klasik bir belediye başkanlığı yapmıyorum. Çöp toplamak yerine çöpten enerji üretiyoruz. Tarım ekonomisi ile tarım alanında gelir getiren unsurların sayısını arttırıyoruz. Yazılım üretiyor, turizm cazibesini yükselten projeler uyguluyoruz. Yol yapıyoruz ama öyle az buz değil 1000 km’yi aştık. Normalde 5 senelik bir dönemde 400-450 km yol yapılır. Bu kadar hızlı yapma sebebimiz şu; taş ocağımızı kendimiz aldık, asfalt plentimizi kurduk ve 130 tane iş makinasını aldık. Bu sebeple yolları artık biz yapıyoruz.”


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
KADIN BAŞKANA İŞ YERİNDE POLİS BASKINI..Önceki Haber

KADIN BAŞKANA İŞ YERİNDE POLİS BASKINI....

ALTINORDU’DA KONSER ETKİNLİKLERİ BAŞLIYOR..Sonraki Haber

ALTINORDU’DA KONSER ETKİNLİKLERİ BAŞLIYO...

Facebook Yorum

Yorum Yazın