4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Belediyeler oltayla Balık tutanların başına görevli zabıta verecek..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Belediyeler oltayla Balık tutanların başına görevli zabıta verecek..
İçişleri Bakanlığı, 81 il valiliğine "Olta Balıkçılığına Yönelik Tedbirler" konulu genelge gönderdi. İskelede veya deniz kenarında olta ile balık avlayanlar da sosyal mesafeye uyacaklar. Balık tutacak yerleri Zabıtalar tayin edecek ve oltayla balık tutanların başında görevli zabıta olacak. Aralarında en az üç metre mesafe bırakılacak.

Genelgeye göre, sahil bantlarında olta balıkçılığı faaliyetinde bulunan kişiler arasında en az üç metre mesafe bırakılacak. Bu doğrultuda gerekli yer işaretlemeleri (boya, yapışkan yer etiketi vb.) ilgili mahalli idare birimince ivedilikle yapılacak. Belediyelerce olta balıkçılığı faaliyeti icra edilen her bir alan için zabıta personeli, alan sorumlusu olarak belirlenecek. Alan sorumlusu zabıta personeli, kişilerin sadece belirlenmiş alanlar içerisinde olta balıkçılığı yapmalarını sağlayacak.

İçişleri Bakanlığı'ndan Valiliklere gönderilen “Olta Balıkçılığı” Genelgesinde, sahil bantlarında olta balıkçılığı faaliyetinde bulunan kişiler arasında en az üç metre mesafe bırakılması gerektiğinin belirtildi.

Genelgede gerekli yer işaretlemeleri (boya, yapışkan yer etiketi vb.) ilgili mahalli idare birimince ivedilikle yapılması istenirken, belediyelerce olta balıkçılığı faaliyeti icra edilen her bir alan için zabıta personeli, alan sorumlusu olarak belirlenecek. Ayrıca alan sorumlusu zabıta personeli, kişilerin sadece belirlenmiş alanlar içerisinde olta balıkçılığı yapmalarını sağlayacak. Genelgede son dönemde yeni tip koronavirüs salgınının yayılımında tüm dünyada ve özellikle Avrupa’da hızlı bir artış yaşandığı ortaya konuldu.

Olta balıkçılığı yapılan Ordu’da da Fiziki mesafe kuralına uygun olarak gerçekleştirilmesi gerekiyor. Genelgede, kontrollü sosyal hayat döneminde kişilerin kalabalıklar halinde bir araya gelmesine yol açan etkinliklerin mümkünse yapılmaması, yapılması durumunda ise fiziki mesafe kuralına uygun olarak gerçekleştirilmesi esas olduğu belirtildi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
YAŞANAN BU DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜM GÖZ KAMAŞTIRIYOR..Önceki Haber

YAŞANAN BU DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜM GÖZ KAMAŞT...

6 AYDA 4 BİN 549 İŞ YERİ DENETLENDİ..Sonraki Haber

6 AYDA 4 BİN 549 İŞ YERİ DENETLENDİ..

Facebook Yorum

Yorum Yazın