3- İnka Tescil SECCADE YAN TARAF
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF

Belediyeler Cuma günleri başka camilere servis yapmalı..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Belediyeler Cuma günleri başka camilere servis yapmalı..
Cuma günleri bir çok Camilerin önünde yol kapatılarak kılınan Cuma namazına halk tarafından büyük tepkiler var. Caddelerin araç ve yaya trafiğine kapatılarak Cemaatle Cuma namazı kılınması o caddeyi acil olarak kullanan sürücü ve yaya vatandaşların büyük tepkilerine neden oluyor. Ayrıca, bu şekilde kılınan Namazlar dinimiz gereği kabul olur mu?

Altınordu ilçesinde bir çok Camide Bucak Mah. Köprübaşı, merkez Bucak ve Yeni Mahalle Camileri gibi bir çok Camilerde yollar kapatılarak Cuma namazı kılınıyor. Fotoğraflarda da görüldüğü gibi yolların kapatılması, namaz kılarak görevimizi inancımızı yerine getirelim derken, bir çok vatandaşın da hakkı resmen işgal edilmektedir. Acil bir durumda aynı yoldan mecburen Ambulans ve itfaiye geçmesi gerekirken ortaya nasıl bir durum çıkabilir. Nasıl bir sonuçla karşılanabilir?

BELEDİYELER BAŞKA CAMİLERE SERVİS KOYMALI!..

Bazen Caminin içi boş olduğu halde bazı vatandaşlarımız yine adet yerini bulsun diye Cuma namazını dışarıda kılmaya alışmış, ya gerçek bir ibadet yapıyor, ya da gösteriş. Altınordu’nun merkezi bu bölgelerde Cuma namazında gerçekten Camiler ihtiyaca cevap vermiyorsa, cadde ve sokaklarda namaz kılınması yasaklanıp, uzak Mahallelerde bulunan Camilere Ordu Büyük Şehir ve Altınordu Belediyesi tarafından servis koyulmalıdır. Mesela, Altınordu Belediyesi  Şirin Pazara servis koydu. Cuma günleri şehir merkezinden diğer Camilere servis koyabilir. O zaman cadde ve sokaklarda da Namaz kılınması önlenmiş ve yasaklanmış olur.

MÜFTÜDEN AÇIKLAMA BEKLİYORUZ..

Bizler bu haberi her ne kadar kendi bilgi ve görüşlerimize göre yayınlamış olsak da işin uzmanı ve bilgi sahibi olan Ordu Müftüsü sayın, Dr. İsmail Çiçek’ten bir yetkili ve din olarak açıklama bekliyoruz.

Durum ortada, konuyu yeteri kadar açıkladık. Bu durum karşısında Caddeleri ve meydanları kullanıma kapatarak kılınan Cuma namazları caizmidir, yani dinen kabul olur mu? Namaz kılmak her ne kadar bir Müslümanın yerine getirmesi gereken vazifesi ise, diğer taraftan toplumun kullandığı umumi yol hakkı da  gasp edilmiş sayılmaz mı?

Lütfen bu konuda bir açıklama bekliyoruz ve yolda bu şekilde Namaz kılanlara karşı olan tepkilere de ne gibi çözüm önerileriniz olacaktır.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
BÜYÜKŞEHİR GAZİLERİN BAYRAK TALEBİNİ YERİNE GETİRDİ..Önceki Haber

BÜYÜKŞEHİR GAZİLERİN BAYRAK TALEBİNİ YE...

Bakanlıktan talimat geldi, bir haftada nereler denetlenecek?Sonraki Haber

Bakanlıktan talimat geldi, bir haftada n...

Facebook Yorum

Yorum Yazın