29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
İnka Tescil İnternet Hizmetleri
İnka Tescil İnternet Hizmetleri

BELEDİYELER CAN DOSTLARI İÇİN BULUŞTU..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
BELEDİYELER CAN DOSTLARI İÇİN BULUŞTU..
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ile Altınordu Belediyesi sahipsiz sokak hayvanlarıyla ilgili başlattığı çalışmalara destekler çığ gibi büyüyor. Büyükşehir Belediyesi’nin “4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü” nedeniyle düzenlediği etkinliklere ‘Kuzey Yıldızı İlk Aşk’ dizisi oyuncuları ile vatandaşların büyük ilgi göstermesi dikkat çekti. Yıldızlar hayvanlar konusunda Belediyelere övgüle yağdırdılar.

Ordu Büyükşehir Belediyesi “4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü” kapsamında çeşitli etkinlikler düzenledi. Altınordu, Ünye ve Fatsa ilçelerinde kurulan stantlarda, vatandaşlara hayvanlarla ilgili bilgilendirici broşür ve mama dağıtıldı. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in de katıldığı etkinliklere Kuzey Yıldızı İlk Aşk’ dizisi oyuncuları, Güzin Usta, Zeynep Koltuk, Gizem Güneş, Uğur Demirpehlivan, Merve Şen ve vatandaşlardan destek geldi. Başkan Güler’in başlattığı sahipsiz sokak hayvanlarının doğal yaşam alanlarına kavuşması, yaralı hayvanların tedavi edilmesi, terk edilen hayvanlara sahip çıkılması, hayvan barınaklarında yapılan iyileştirmeler ve hayvan ambulansı gibi uygulamaları, dizi oyuncuları ve vatandaşlardan tam not aldı.

“CAN DOSTLARIMIZIN HER ZAMAN YANINDAYIZ”

Altınordu ilçesinde “4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü” nedeniyle vatandaşlarla buluşan ve bilgilendirici broşür ile hayvan maması dağıtan Başkan Güler, sokak hayvanlarıyla ilgili çalışmaların artarak devam edeceğini söyledi. Başkan Güler, “Bugün bizim için çok anlamlı bir gün. Onlar bizim canlarımız. Şehirde onlarla birlikte yaşıyoruz. Hayatın daha güzel ve anlamlı olması için vatandaşlara bilgilendirici broşür ve mama dağıttık. Aynı zamanda övünç kaynağımız Kuzey Yıldızı oyuncularıyla birlikteyiz. Hem ilimizin tanıtımına hem de sanat zevkimizin doyuma ulaşmasında katkıları oluyor. Daha çağdaş, daha modern bir Ordu’nun oluşması için çaba gösteriyoruz” dedi.

ZEYNEP KOLTUK: “ORDU’DAKİ DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜMÜ GÖRÜYORUZ”

Kuzey Yıldızı Dizisi oyuncusu Zeynep Koltuk, “Sayın başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in organize ettiği herhangi bir etkinliğe gözü kapalı katılıyoruz. Çünkü yaptığı değişim, gösterdiği çaba çoğu yerden farklı olarak göze çarpıyor. Bizler de gerek ağaç dikimi olsun, gerek barınaklarla ilgili etkinliklere seve seve katılıyoruz. Kendisi halkın içinde bir başkan. O yüzden bizlerde seve seve etkinliklere katılıyoruz” diye konuştu.

GÜZİN USTA: ORDU’DA HAYVANLARA VE TEMİZLİĞİE ÇOK ÖNEM VERİLİYOR

Kuzey Yıldızı Dizisi oyuncusu Güzin Usta ise “Ben zaten Ordu’yu çok sevdim. Buraya yerleşmeyi de düşünüyorum. Böyle bir birliktelik olduktan sonra severek katılıyorum. Hayvanlara ve temizliğe çok önem veriliyor. Onun için her zaman başkanımızın yanındayım” şeklinde konuştu.

GİZEM GÜNEŞ: ORDU ÇOK TEMİZ BİR ŞEHİR

Kuzey Yıldızı Dizisi oyuncusu Gizem Güneş, “Ben de Ordu’yu çok sevdim. Çünkü gerçekten sokak hayvanlarına çok büyük değer veriliyor. Gerçekten burası çok temiz bir şehir. Ordu’da ilk dikkatimi çeken bu oldu. İstanbul’da yerde çok fazla çöp vardı. Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler’in çalışmalarını severek takip ediyorum” dedi. ​

ALTINORDU BELEDİYESİ’NDEN CAN DOSTLAR İÇİN FARKINDALIK ETKİNLİĞİ

Altınordu Belediyesi 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nü unutmadı. Düzenlenen etkinliklerde şehrin merkezi noktalarına kurulan stantlarda vatandaşlara bilgilendirme yapılırken mama ve mama kabı dağıtımı da gerçekleştirildi. Altınordu Belediye Başkanı Tören: “Hayvan sevgisi insandaki yardımlaşma, iyilikseverlik ve sevgi duygularını geliştirir” dedi.

Hayvanseverler ve sokak hayvanlarını koruma amaçlı kurulmuş olan derneklerin üyelerinin de katılımıyla düzenlenen etkinliklerde günün farkındalığına anlam katmak üzere şehrin birçok noktasında geri dönüşüm malzemeleri ile sokak hayvanları için mama verecek otomatların tanıtımı da gerçekleştirildi.

Kurulumuna başlanan geri dönüşüm malzemeleri ile mama verecek olan mamamatikler hem sıfır atık projesi kapsamında çevrenin korunmasına katkı sağlayacak hem de atıkların sokak hayvanlarına mama olarak geri dönüşümü sağlanacak.

"Her Can Bize Emanet" anlayışı ile sokak hayvanları için öteden beri birçok çalışma gerçekleştiren ve sokaktaki sevimli dostları hiçbir zaman yalnız bırakmayan Altınordu Belediyesi, hayvanların korunması amacıyla da birçok etkinliğe imza atıyor. Altınordu Belediyesince oluşturulan ekiplerce can dostlar için besleme çalışmaları yapılırken yine Altınordu Belediyesi tarafından belirlenen besleme noktalarına günlük yem, mama ve su bırakılıyor.

KUZEY YILDIZI İLK AŞK OYUNCULARI DA ETKİNLİĞE DESTEK VERDİ

Tüm bu çalışmalarına aralıksız devam eden Altınordu Belediyesi 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla hayvansever dernekleri üyeleri ile birlikte bir dizi farkındalık etkinliği düzenledi. Şehrin birçok noktasında kurulan stantlarda hayvan sevgisini aşılamak amacıyla çocuklar başta olmak üzere vatandaşlara hayvan figürlü maske, mama ve mama kabı dağıtımı yapıldı. Düzenlenen etkinliklere çekimleri Ordu’da devam eden Kuzey Yıldızı İlk Aşk dizisi oyuncuları da katıldı.

MAMAMATİKLERLE HEM ÇEVRE KORUNACAK HEM DE ATIKLAR MAMA OLARAK CAN DOSTLARA GERİ DÖNECEK

Etkinlikler kapsamında ayrıca Altınordu Belediyesi tarafından şehrin birçok noktasında ‘Sokak Hayvanları İçin Mama Veren Otomat’ kurulumu gerçekleştirildi. Kurulumu yapılan otomatlarla hem sıfır atık bilincinin gelişmesi sağlanacak hem de sokak hayvanları için mama imkânı sunulacak.

BAŞKAN TÖREN: “HAYVAN SEVGİSİ, İNSANDAKİ YARDIMLAŞMA, İYİLİKSEVERLİK VE SEVGİ DUYGULARINI GELİŞTİRİR”

Her Can Bize Emanet anlayışı ile can dostlar için birçok çalışma yaptıklarını aktaran ve 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nün önemine vurgu yapan Altınordu Belediye Başkanı Aşkın TÖREN, “Altınordu Belediyesi olarak her canı kendimize emanet olarak görüyoruz. Her gün ekiplerimizce şehrimizin dört bir yanında can dostlarımızı beslemeye devam ediyoruz. Bugün de 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü. Bizde Altınordu Belediyesi olarak farkındalık oluşturmak amacıyla etkinlikler düzenledik. Sınırlarımız içerisindeki tüm canlıları emanet kabul eden aynı zamanda yaşam kalitelerini artırmak için canla başla çalışan belediyemiz; ilgi, sevgi ve şefkatle sokak hayvanlarının da her daim yanındadır.

Biliyoruz ki hayvan sevgisi; insandaki yardımlaşma, iyilikseverlik ve sevgi duygularını geliştirir. Bugünün farkındalık oluşturmasını temenni ediyor, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nü kutluyorum” dedi.

KUZEY YILDIZI İLK AŞK DİZİSİ OYUNCULARINDAN VE VATANDAŞLARDAN ETKİNLİĞE TAM NOT

Altınordu Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliklere destek veren Kuzey Yıldızı İlk Aşk dizisi oyuncuları başta olmak üzere tüm vatandaşlardan etkinliklere tam not verildi. Hayvanların korunması ve ihtiyaçlarının giderilmesi amacıyla özel bir etkinlik yapıldığını aktaran vatandaşlar Altınordu Belediye Başkanı Aşkın TÖREN’e oluşturulan bu farkındalık etkinliği için teşekkür ettiler.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Çambaşı yaylası baştan sona kadar yenileniyor..Önceki Haber

Çambaşı yaylası baştan sona kadar yenile...

Muhtar Emre Yayla, “Görüntü değil, icraat yapın”Sonraki Haber

Muhtar Emre Yayla, “Görüntü değil, icraa...

Facebook Yorum

Yorum Yazın