4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Belediye meclis kararı ile yurt dışına kimler kaçırıldı?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Belediye meclis kararı ile yurt dışına kimler kaçırıldı?
Korgan Belediyesi başta olmak üzere AKP’li bazı Belediyelerin meclis kararı ile Yurt dışına adam gönderme olayı adam kaçakçılığına döndü. Ülke genelinde ulusal basına yansıyan haberler bomba etkisi yarattı. Aynı olayın benzeri Ordu’nun Korgan Belediyesinde de uygulanmış. Korgan Belediye meclisi 6 Temmuz 2020 tarihinde aldığı bir meclis kararında 53 dernek üyesini yurt dışına gönderdiği tespit edildi. Olayla ilgili Fatsa C. Savcılığının soruşturma başlattığı belirtildi. Olayın içinde AKP Korgan ilçe başkanı Eyüp Karabayrak’ın da olduğu iddiaları var.

Bir TV. Programında canlı yayında “BENİM GİBİ KELEK ADAMI İKİ  DÖNEM BAŞKAN SEÇTİLER”diyen Korgan Belediye başkanı Tuncay Kiraz, yine KELEK bir işe imza atarak bir kez daha gündeme geldi. Belediye meclis oturumunda Muhalefet meclis  üyelerinin katılmadığı ve  sadece AKP'li üyenin imzası ile 53 kişinin yurt dışına gönderilme kararına imza attığı ortaya çıktı. Olayla ilgili Belediye meclis kararına gazetemiz istihbarat servisi ulaştı. Olayın ülke genelinde duyulması, ulusal basında yayınlanması sonucu bazı ilçelerde İçişleri bakanlığı tarafından soruşturma başlatılmış olup, Korgan’daki olay hakkında ise dünden itibaren C. Savcılığı ilgili kişilerin ifadelerinin alındığı belirtiliyor.

KARAR  KORGAN BELEDİYE MECLİSİNDE ALINDI..

Korgan Muhtarlar derneği başkanı Yüksel Dere'nin haberi olmadığı halde  Belediye meclis kararında isimleri bulunan 21 üye kişinin imzaları ile 53 kişinin Almanya’nın Hannover kentinde yaşayan iş adamı Ersin Kilit’in isteği üzerine “ÇEVREYE DUYARLI  BİREYLER YETİŞTRMEK” projesi kapsamında Almanya’nın Hannover Belediyesi ve STK’ların Belediyecilik anlamında diğer kuruluşların Belediyecilik alanında çevre ile ilgili çalışmaları yerinde görmek ve inceleme yapmak amacıyla Korgan Muhtarlar derneği koordinasyonunda bütün masrafların iş adamı Ersin Kilit’e ait olmak üzere 3 kişi Belediyeden görevlendirilerek 53 kişi de dernek üyelerinden olmak üzere 25 Temmuz 2020-15 Ağustos 2020 tarihleri arasında Almanya’ya gönderilmek için Korgan Belediyesinin 6 Temmuz 2020 tarih ve 15 sayılı kararı ile onaylandı.

DERNEK BAŞKANININ HABERİ DAHİ YOKMUŞ..

Olayın en ilginç yanı ise Korgan Muhtarlar derneği adına Korgan Belediye  meclisinde alınan böyle bir karardan dernek başkanı Yüksel Dere'nin haberinin dahi olmaması şaşkınlık yarattı. Başkan Yüksel Dere bu konuya ifadesinde söylediğini açıklamış.

OLAY İNSAN KAÇAKÇILIĞINA DÖNDÜ..

Olay Ülke genelinde ilk önce Malatya’nın AKP’li Yeşilyurt Belediyesinde,  Elazığ'da da AKP'li Arıcak ve Baskil belediyelerinin dernekler aracılığıyla insanları Almanya'ya gönderdiği ve gidenlerin geri dönmedikleri ortaya çıkmasından sonra aynı benzer olayın Korgan Belediyesinde de uygulandığı tespit edildi. Olayın duyulması Korgan ve Ordu’da şok etkisi yaparak günün konusu haline geldi. Amaçlarının yurt dışına resmi  görevli olarak değil, bazı kişilerin yurt dışına kaçırılması için uygulanan bir yöntem olarak uygulandığı olduğu tespit edildi.

OLAYA KARIŞAN ÖNEMLİ İSİMLER VAR..

Gazetemizin yaptığı istihbari araştırmalara göre Korgan Belediyesi aracılığı ile gri pasaport çıkarılarak yurt dışına görevli sıfatı ile gönderilen kişilerin gönderilmesinde, başta Belediye başkanı Tuncay Kiraz, AKP İlçe başkanı  Eyüp Karabayrak ve Korgan Muhtarlar derneği başkanı Yüksel Dere, Belediye sosyal işler müdürü Selahaddin Emisosmanoğlu ve  kafile sorumlusu Ahmet Sanlı’nın  oldukları ve bu işleri organize ettikleri iddia ediliyor.

LİSTEDEKİ İSİMLERİN SAHTE OLDUĞU İDDİALARI

Korgan Belediyesi aldığı kararı ve  Muhtarlar derneğinin de aldığı yönetim kararında Almanya’ya gönderilen 53 kişinin isimleri konusunda listede bulunan isimlerin sahte olduğu, dernek üyesi olmadıkları halde listede bulunan isimlerin yerine başka kişilerin gönderildiği iddia edilirken, bu zamana kadar gerçek olarak kimlerin gönderildiği veya kimin yerine kimlerin gönderildiği ve gidenlerin geri dönüp dönmediği konusunda henüz kesin bir bilgiye ulaşamadık.

FETÖ İLE BAĞLANTI ŞÜPHELERİ..

Korgan Belediyesinin  aracılığıyla yurtdışına gönderilen kişilerin FETÖ terör örgütleriyle bağlantılarının olup olmadığına dair şüpheler bulunuyor. Son bir kaç gündür ulusal medyada gündeme gelen, belediyeler aracılığıyla yurtdışına gönderilen ve geri dönmeyen kişilerle ilgili sorgulanması gereken bir kaç şüpheli yönü var.

Hizmet ve inceleme yapmak amacıyla gönderilen kişilerin  adeta “İNSAN KAÇAKÇILIĞI”na dönen bu iş için çevre konusunda Almanya'da eğitim alma kılıfı uydurularak kamu kurumu olan belediyeler aracı yapılmış, bu kişilere belediye üzerinden “Gri/Hizmet Pasaportu” alınması sağlanmıştır.

Kamu oyundan gizlenen bu olaya dair sorulması gereken asıl soru,  kamu kurumu olan belediyelerin bu kadar basit ve sıradan gerekçelerle belediye personeli bile olmayan bu kişilere Türkiye Cumhuriyeti'nin Hizmet Pasaportu ile yurt dışına nasıl gönderebildiği, ve  bu kişilerin FETÖ gibi terör örgütleriyle bağlantısı olup olmadığı tartışma ve şüphe konusu oldu. 

SAVCILIK SORUŞTURMA BAŞLATTI..

Son aldığımız bilgilere göre Korgan Belediyesi dahil olmak üzere İçişleri Bakanlığı tarafından ilgili belediyeler hakkında soruşturma başlatılmış olaya aracı olan Belediye başkanlarının derhal görevden alınması istendiği öğrenildi.

Öte yandan Korgan’da meydana gelen  olayla ilgili olarak  Fatsa  C. Savcılığının soruşturma başlattığı, başta başkan Tuncay Kiraz ve olaya adları karışan diğer kişilerin ifadelerinin alındığı  ve soruşturmanın halen devam ettiği belirtildi.

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 2
  KIZGIN
CEZAEVİ YOLUNA SICAK ASFALT DÖKÜLDÜ..Önceki Haber

CEZAEVİ YOLUNA SICAK ASFALT DÖKÜLDÜ..

800 Yataklı Hayvan Hastanesi yakında hizmete giriyor..Sonraki Haber

800 Yataklı Hayvan Hastanesi yakında hiz...

Haber Yorumları

 • muzaffer20-04-2021 01:26

  uzağa gitmeye gerek yok araştırın bilgi işlem dairesi başkanlığı 25 kişiyi paris e eğitim amaclı nasıl götürdü. büyükşehir enver yılmaz zamanında yaptı bunu

Facebook Yorum

Yorum Yazın