2 - TEKNOFEST
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF SAĞ

Belediye ile valilik açıklama yaptı.. Herkes bu işe şaştı …

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Belediye ile valilik açıklama yaptı.. Herkes bu işe şaştı …
Ulubey Belediye meclisinin kararı ile yurt dışına GRİ PASAPORTLA insan gönderme (insan kaçırma) olayı ile ilgi gazetemizde yayınlanan haber üzerine Ulubey Belediyesi kamuoyuna ve gazetemize yazılı bir açıklama gönderdi. Gönderilen açıklamayı aynen aşağıda yayınlıyoruz. Ama bu açıklama akılları karıştırdı. Herkesi de şaşırttı. Ayrıca konuyla ilgili de Ordu valiliği gazetemizi bilgilendirdi. Bizi ilgilendirmiyor dedi.

Ulubey Belediyesi tarafından gönderilen ve basında yayınlanan açıklamayı aşağıda dikkatle okuyunuz. Yapılan açıklamada sadece tarihi var, Belediyenin logosu ve altında da Ulubey Belediye başkanlığı yazıyor. Neden bu açıklamada başkanın imzası, resmi kaşesi tarih ve karar sayısı yok. O halde bu açıklama gayri resmi hiçbir yok hükmünde olan açıklamadır.

ORDU VALİLİĞİNİN AÇIKLAMASI..

Bu konuyu Ordu Valimiz sayın Tuncay Sonel Beye sorduk ve şu cevabı verdi : “Bizde bu kararla ilgili pasaport verilen hiçbir şahıs yok. Gölköy’den de pasaport  verilen yok.  Sadece Korgan var”dedi.. Daha sonra basın müdürü Vedat Öz gazetemize verdiği bilgide ise, “Ulubey Belediyesine valilikten verilmiş bir pasaport yok, yurt dışına çıkanlar kişiler de olmadığını ve  konunun valilikle alakalı bir tarafının da bulunmadığını valiliği ilgilendiren bir konu olmadığını belirtti. Ancak, valimiz göreve geldiği günden bu yana zaten pandemi nedeniyle prensip olarak yurt dışına gidişlere izin vermiyor” dedi.

KAFASINA GÖRE BİR AÇIKLAMA :

Şimdi Ulubey Belediyesi yetkililerine ve başkan İsa Türkcan’a sormak istiyoruz. Biz sadece kendi yaptığımız haberimiz ve sizlerin gönderdiği açıklamaya göre aşağıdaki kafaları karıştıran sorulara da açıklık getirmenizi istiyoruz.

1-Belediye meclisinde bu kararın alınmasını sizler istemiş, mecliste sizler oy birliği ile kabul etmişsiniz.

2-Mecliste aldığınız bu kararın altında imzanız, mührünüz ve adınız var.

3- Bu habere istinaden yaptığınız açıklamanın altında neden isminiz, Belediyenin resmi yazılı tarih, sayısı, mührünüz ve imzanız yok. O nedenledir ki; bu açıklama bizce gayri resmi ve yok hükmündedir.

4-Belediye meclisinde alınan bu kararı nasıl yok ettiniz, tekrar meclis gündemine gelmedi mi, bu resmi bir kararı tek başınıza nasıl iptal etme hakkınız var mı?  Tekrar ikinci bir meclis oturumunda resmi bir iptal kararı alınması gerekmez mi? Burası kafaları karıştırıyor.

5-Ne ilginçtir ki, yaptığınız açıklamada konunun vali ile istişare edilip, gezinin uygun olmadığını ve iptal edildiğini açıklıyorsunuz. Valilik ise yaptığınız açıklama ile ilgili kendilerini konu ile  ilgisinin ve alakasının olmadığını açıklıyor.

6- Sayın başkan İsa Türkcan,  sizin Belediyenizi vali mi yönetiyor, veya sizin vali beyin haberi olmadan valinin adını kullanarak açıklama yapma yetkiniz ve hakkınız var mı?

7- Sonuçta Belediyeler resmi bir makamdır. Kafanıza göre imzasız ve resmi olmadan bir açıklama yaparak mecliste üyelerin oluru ile alınan kararları tek başınıza  iptal etme hakkınız var mı?

Sonuçta sizin yaptığınız açıklamalar doğru da olsa mecliste alınan kararları bağlamaz. Çünkü, ortada bir  meclis kararı var. Meclis üyeleri bir karar almış, daha sonra bu  karar Ordu nezdinde iptal edilmiş, hatadan resmi olarak dönmüş olabilirsiniz. Peki, ya sizin bu kararınız dolaylı yollardan talep edenin eline geçerek sizin kararınızı, sizin haberiniz olmadan sahtekarlık yapılarak aynı işlemi uygulamakta kullanılmış olamaz mı?

Bakın başkan İsa Türkcan, orası bir Belediye devletin resmi bir kurumu. Siz de oraya seçimle gelmiş bir başkansınız. Orası babanızın çiftliği değil. Kendi başınıza karar vermeye hiçbir hakkınız yoktur. Hakkınız sadece halka hizmet açısından vardır. Öyle mecliste karar al, sonra ben vali ile görüştüm vazgeçtim vs. açıklamaları yeterli ve sağlıklı doğru, inandırıcı bir açıklama değildir. Bu milletle dalga geçmeyin, alay etmeyin.

Şöyle bir inandırıcı yönü olabilirdi. Mecliste karar alıp, sonra işin farklı ve sahtekarlık yönlerini öğrendikten sonra tekrar meclisten iptal kararı çıkararak kamu oyu ve basınla paylaşmış olsaydınız, o zaman her inandırıcı olur ve haklı çıkardınız.

İşte esas cevap bekleyen sorularımız bunlardır. Merakla takip edeceğiz.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bir Gri pasaport skandalı da Ulubey Belediyesinden!..Önceki Haber

Bir Gri pasaport skandalı da Ulubey Bele...

ALTINORDU ZABITA EKİPLERİ DENETİMDE…Sonraki Haber

ALTINORDU ZABITA EKİPLERİ DENETİMDE…

Facebook Yorum

Yorum Yazın