3- İnka Tescil SECCADE YAN TARAF
4 -İnka Tescil İnternet Hizmetleri OTO SOLO YAN TARAF

Belediye başkanın 4 danışmanı kimler?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Belediye başkanın 4 danışmanı kimler?
Sayıştay Belediyelerin 2019 yılı raporlarındaki haksız ve yanlış uygulamaları açıklamaya devam ediyor. Bunlardan birisi de AKP’li İstanbul Kağıthane Belediyesi. Belediye başkanı Mevlüt Öztekin kendisine tam 4 tane danışman almış. Bu uygulama Belediyelerin Kadro Standartlarına uygun olmadığı Sayıştay tarafından açıklandı. Başkan Mevlüt Öztekin’e soruyoruz. Bu danışmanlar kimler ve Belediyedeki görevleri nelerdir?

Kağıthane halkı bu uygulamaya büyük tepki gösteriyor ve de haklı olarak soruyor. 4 danışman alınarak neden bu halkın parası gereksiz yere çar çur ediliyor? BelediYEler halka yardım ve hizmet için vardır, halkın ve tüyü bitmemiş yetimlerin parası özel danışmanlara maaş olarak ödeniyor. Bu bir haksızlıktır, hukuksuzluktur ve burada yasa dışı kanunsuz işlemler yapılmıştır.

Sayıştay raporlarına göre kadro Standartları Cetvelleri” incelendiğinde C-16 Grubunda “Başkan Danışmanı” unvanına yer verilmediği açıkça görülmektedir. İdarenin personel işlemlerinin incelenmesi neticesinde; Belediye teşkilatında “Başkan Danışmanı” unvanının kullanıldığı ve bu unvan için sosyal denge sözleşmesinde farklı ödemeler belirlendiği tespit edilmiştir.

Şöyle ki: 28.05.2018, 15.05.2019, 23.03.2019 ve T.C. Sayıştay Başkanlığı İstanbul Kağıthane Belediyesi 2019 Yılı Sayıştay Düzenlilik Denetim Raporunda 15.05.2019 tarihlerinde olmak üzere 4 adet başkan danışmanı görevlendirildiği ortaya çıktı. Söz konusu uygulama ilgili mevzuatına aykırılık teşkil ettiği sayıştay raporlarında açıklandı..

Böyle bir düzenleme yapılması mevzuat hükümleri gereği mümkün değildir. İdarede fiilen uygulanan başkanlık danışmanlıklarının ve bu görevlere farklı ödemeler belirlemenin mevzuata uyarlılığı bulunmamaktadır.   

Yaslara uymayan ve adeta yasaları çiğneyen Kağıthane Belediye başkanı Mevlüt Öztekin, kendisine tuttuğu 4 başkan danışmanına kaç lira maaş verdiği ve bu kişilerin kimler olduğunun kamuoyuna açıklanması isteniyor.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 2
  KIZGIN
Büyük Şehir çalışıyor, Tuncay Kiraz bakıyor..Önceki Haber

Büyük Şehir çalışıyor, Tuncay Kiraz bakı...

Büyük Şehir Limana 50 milyon lira harcayacak..Sonraki Haber

Büyük Şehir Limana 50 milyon lira harcay...

Facebook Yorum

Yorum Yazın