EN ÜST EVDE KAL
İnka Tescil İnternet Hizmetleri
İnka Tescil İnternet Hizmetleri

Belde Evleri yıkılmaya ayaklarından başladı..

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Belde Evleri yıkılmaya ayaklarından başladı..
Olurdu olmazdı, yıkardı, yıkamazdı şaibelerine son noktayı Büyük Şehir Belediye başkanı Hilmi Güler koydu. Eski başkan Enver Yılmaz döneminde yapılan BELDE EVLERİ bugün güvenlik güçleri eşliğinde yıkılmak için iş makineleri tarafından ilk darbe vuruldu. Bu konuda bir açıklama yapan Başkan Hilmi Güler, “Belde Evlerinin yıkımına başladık. Yanlış başlayan bir iş doğru bitti. Bizde yanlışa yer yok” dedi.. Bizde başkan Güler’i bu cesaretinden dolayı kutluyoruz ve “ADAMSIN BAŞKAN ADAM” diyerek aldığı bu cesaretli kararı nedeniyle kendisini desteklediğimizi bir kez daha vurguluyoruz.

Üç yıl önce temeli atıldığı günden bu yana sürekli eleştirdiğimiz ve yanlış bir proje olduğunun altını çizdiğimiz BELDE EVLERİ inşaatı konusunda nihayet doğru bir karar verilerek yıkımına başlandı ama, burada oluşacak büyük bir maddi zararın da kimin tarafından karşılanacağı ise merak konusu..

MECLİS OTURUMUNDA GÜNDEME GELDİ..

Fatsa Belediyesi ve Ordu Büyük Şehir Belediyesi CHP meclis üyesi Av. Onur Çam ise mecliste gündem dışı yaptığı konuşmasında Belde evlerinin zararını kimlerin karşılayacağını ve bunun bir tazminat boyutunun olduğunu zararın Belediye tarafından halka mal edilmemesi nedeniyle yanlış başlayan bir iş diyerek neyi kastediyorsunuz sorusuna ise, başkan Hilmi Güler,“Bu yanlışı gözlerinizle görmüyor musunuz, bir hukukçu olarak kıyı kanununu bilmiyor musunuz, Türkçe olarak ifade ediyorum, bir yanlışlık vardı düzelttik, bu kadar” diyerek cevapladı.

MECLİSTE KÜÇÜK BİR BAŞKAN..

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in başkanlığında gerçekleşen Şubat ayı meclis toplantısına Aybastı Atatürk Ortaokulundan gelen 6. sınıf öğrencisi Bengisu Koçkaya küçük bir başkan olarak toplantıya eşlik etti. Koçkaya yapılan çalışmalarla ilgili Başkan Güler’e teşekkür ederken bir takım isteklerde bulundu.

Gerçekleştirilen meclis toplantısında konuşan Bengisu Koçkaya, “Güzel Aybastı’mızı temsilen buradayım. Bu fırsatı bana verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Dün gece heyecandan uyuyamamıştım fakat sizi yakından görüp babacan tavırlarınızı hissedince cesaretlendim” diyerek Aybastı’yı temsilen bazı isteklerde bulundu.

“BİZDE YANLIŞA YER YOK”

Belde Evlerinin yıkım konusunda bir açıklama yapan başkan Güler, "Güzel bir Ordu'yu oluşturmak için toplumda rahatsızlığa sebep olan, kanuna aykırı, şehircilik ilkelerine, planlama esaslarına, plan tekniğine ve kamu yararına olmayan, görüntü kirliliğine sebep olan ve güzel Ordu'muza yakışmayan Belde Evleri'nin yıkımına başladık. Bildiğiniz gibi karar 6 şubatta verilmekle beraber belediyemize 10 şubatta tebliğ edilmiştir. Bugün, 11 şubatta da gereğini yerine getiriyoruz. Bu hukuksuz durumu belediyemize ve halkımıza mal etmeyeceğiz. Göreve geldiğim günden beri her işlemi devlet terbiyesini ön plana çıkararak yürüttüm. Yerel ve diğer ulusal basında bu konuya ilişkin haberler çıktı. Buna devlet terbiyemizden dolayı bir açıklama yapmaktan kaçındım. Yanlış başlayan bir iş doğru bitmiştir. Ordu halkının, anayasal hakları, hak ve hukukunun üstünlüğü temel ilkemizdir. Daha önce de belirttiğim gibi bizde yanlışa yer yoktur. İnşallah Ordu'muz için bu güzel bir başlangıç olur ve Ordu'muzun daha güzelleşmesi için geleceğe dönük daha yaşanabilir bir kent ve aynı zamanda çocuklarımıza layık bir Ordu olması için elimizden geleni yapıyoruz. Daha evvelden de aldığımız bu kararı ve bunun takipçisi olduğunuz için de hepinize teşekkür ediyorum. Biz de sizlere layık olmaya çalışıyoruz" dedi  

ESKİ YÖNETİM ZARARI ÖDESİN..

Belde Evlerinin yapım projesi ve bütün resmi izinler 2016 yılında Başkan Enver Yılmaz döneminde alındı.. O dönemin meclis üyeleri bu proje için EVET diyerek el kaldırıp gündem maddesini kabul ettiler. Şimdi ise yine meclis ve encümen kararı ile yıkım kararı alındı..

Bu da demek oluyor ki; o dönemin meclis başkan ve üyeleri bilerek bu projeyi kabul etmişler ve kıyı kanunu gereğince suç işlemiş sayılırlar. O halde bu kişiler hakkında hukuki yoldan soruşturma açılarak hem cezai açıdan hemde hukuki açıdan sorgulanarak maddi zararların da karşılanması talep edilmelidir.


 • 0
  SEVDİM
 • 2
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 1
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Altınordu Belediyesi küçük boylu kısa kar temizleme aracı aldı..Önceki Haber

Altınordu Belediyesi küçük boylu kısa ka...

Üniversite Türk Kızılay arasında kan protokolü imzalandı.Sonraki Haber

Üniversite Türk Kızılay arasında kan pro...

Facebook Yorum

Yorum Yazın