AŞKIN KANDİL - evde kal

BELDE EVLERİ Projesi için birilerine rüşvet verdiniz mi?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
BELDE EVLERİ Projesi için birilerine rüşvet verdiniz mi?
BELDE EVLERİNİ yapan firmaya burada bir iki sözümüz olacak. “İntaya&Özmen&Köksal Adi Ortaklığı” BELDE EVLERİNİN yıkımı ile ilgili olarak bugün basına bir açıklama yapıldı. İnşaatın başlangıcından bu yana her yönü ile tavrımızı koyduğumuz ve bu özel projeye karşı olduğumuzu YÖN gazetesi olarak başından bu yana daha temel atılmadan her yönü ile tepki koymuş ve Ordu adına projenin yanlış olduğunu, sadece eski başkan Enver Yılmaz ve yönetiminin bir takım çıkar ve menfaatleri iddiaları doğrultusunda buranın özel proje alanı olarak ilan edilerek ruhsat verildiğini gündeme getirerek tepkimizi ortaya koymuştuk. Ancak, inşaatın bu hale geldikten sonra yıkılmasına da gönlümüz azla razı gelmemiştir. Sonuçta burada birileri yedi gitti, birilerinin de boğazında kaldı.

Bu konuda başından bu yana söylediğimiz “İntaya&Özmen&Köksal Adi Ortaklığı”  şirketi BELDE EVLERİNİN yanlış ve haksız bir proje olduğu görüşlerimizi paylaşarak, firmanın gerek tanıtımı ve gerekse reklam destekli yayınlarına ve basın toplantılarına bugün de olduğu gibi hiçbirine katılmadık ve açıklamalarına dahi yer vermedik. Bu nedenle kimsenin ne sevabına ne de günahına ortak değiliz.

Oysa, firma bugün yaptığı açıklamasında ihale Şartnamesinin ekinde bulunan taşınmazın ihaleye çıkartılırken mevcut imar durumunu gösteren belgede inşaatın yapılmış olduğu alanın hiçbir şekilde kıyı kenar çizgisi içerisinde kalmadığını açıkça belirtiyor. Ayrıca Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından bu projeye ait vaziyet planı, yerleşim planı onaylanmış ve bununla projeye ruhsat verilmiş, inşaata da bu şekilde başlanmıştır açıklaması yapıldı..

Söz konusu firma yetkililerine burada sorduğumuz soruların cevabını açıklamasını rica ediyoruz.;

1-Buranın Ordu Büyük Şehir Belediyesinin 29.01.2016 tarihinde alınan kararın onaylanması sırasında burada ve buraya kadar yapılan işlemlerin yanlış olduğunu veya bu işlerin hatır, gönül ve torpiller sonucu onaylandığının ve size bu konuda zamanın başkanı olan Enver Yılmaz’ın tolerans tanıdığının farkına varamadınız mı?

2- Söz konusu inşaatın temeli atılırken veya inşaata başlandığı günden bu yana Ordu kamu oyu bu yapılaşmaya büyük tepki göstererek çeşitli protestolar ile imza kampanyaları başlattılar. Ama sizler, hiç sesinizi çıkarmadan,  ciddiye dahi almadan, hiç umursamadan  inşaata devam ettiğiniz gibi, o zaman neden bir basın açıklaması yaparak haklı olduğunuzu savunmadınız?

3- Ordu dönemlerde görevde bulunan başkan Enver Yılmaz’ın “Astığım astık, kestiğim kestik” usulü aldığı kararlarla ve uyguladığı diktatörlük misali bir yönetimle nasılsa bu işi zorla da olsa yaparız arkamızda başkan Enver Yılmaz var vs. gibi düşüncelerle bir güven ve inanç mı sağladınız.? O zamanlar çıkarmadığınız sesinizi şimdi iş işten geçtikten sonra neden çıkarıyorsunuz?

4- Özel proje alanlarının kamu yararına, okul, camii veya benzeri gibi kurumlar adına çıkarılır. Sizlerin ticari bir alan için Ordu’nun göz bebeği olan ve hatta temelinde yatır ve mezarlık dahi olduğu söylenen bir alan üzerine böyle bir yapılaşma yapmanız vicdanen sizleri hiç rahatsız etmedi mi?

5- Geçmiş yönetimin o dönemlerde Akyazı Camii için dahi bir sürü para pul ve rüşvet çarkı iddiaları gündeme gelmiş ve kamu oyunda bir söylentiler vardı. Bu konuda BELDE EVLERİNİNözel proje, plan ve ruhsat işlemleri için dönemin Belediye başkanı Enver Yılmaz ve yandaşlarına herhangi bir rüşvetverdiniz mi? Sanki bizlere burada bir çarklar dönmüş, birileri ses çıkarmamış gibi geliyor. Varsa bunu kamu oyu ile paylaşırsanız sizlerin en büyük destekçisi olacağımıza söz veriyoruz.

ZARARINIZI GEÇMİŞ YÖNETİM ÖDESİN..

Üzülerek yazıyor ve belirtiyoruz ki; şimdi kocaman bir milli servet bile bile yıkılarak heba ediliyor. Demekki, burada birileri yanlış karar aldı, yanlış iş yaptı. Resmi kurumlarda  yanlış karar almak, yanlış iş yapmak suç sayılır. O zaman burada zamanın Belediye başkanı Enver Yılmaz ve ekibi mecliste yanlış bir hizmete EVET diyerek parmak kaldırarak kabul etmişlerdir. Yani bunun da kanunlar nezdinde suç işlendiği kanaatindeyiz.

Şimdi burada ne başkan Hilmi Güler, ne de “İntaya&Özmen&Köksal Adi Ortaklığı”  olarak sizler zararın nerelerden, kimlerden karşılanacağı hususunda net bir açıklama gelmedi. Zararlarınızı ne şekilde  kimlerden karşılayacaksınız? Aksi taktirde geçmiş eski yönetimden bu zararınızı mahkeme yoluyla alma veya herhangi bir suç duyurusunda bulunacakmısınız?

İşte kamu oyunun merak ettiği hususların açıklanmasını  önemle hasetsen rica ediyoruz ki; artık bu konunun  kamu oyunun gündeminden çıkmasını istiyoruz.

Sonuç olarak bu projenin bu şekilde son bulması Ordu’ya bundan sonra yapılacak yatırımcıları kuşkuya düşürecek, ürkütecek ve bundan sonra Ordu iline hizmet yapmak isteyen kurumlar tedirginlik duyacak ve Ordu’ya yatırım yapmaktan vazgeçeceklerdir. Bunun zararını ve bedelini de yine Ordu halkı ödeyecektir.


 • 0
  SEVDİM
 • 2
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
Genç girişimciler toplantıyı eşleriyle birlikte yaptılar..Önceki Haber

Genç girişimciler toplantıyı eşleriyle b...

Jandarmadan arıyoruz dediler, Jandarmaya yakalandılar..Sonraki Haber

Jandarmadan arıyoruz dediler, Jandarmaya...

Facebook Yorum

Yorum Yazın